WiFi'ye bağlanmayacak olan Fitbit Versa nasıl düzeltilir?

Fitbit Versa'nız bir sağlık takipçisinden daha fazlasıdır, bir smartwatch'tır. İnternete ve diğer cihazlara bağlanabilmek, “akıllı” kılan şeydir. Ancak bazı kullanıcılar, Versa'larından WiFi ağlarına bağlanamayacaklarından şikayet ediyorlar.

Bu yazıda, bir WiFi ağına bağlanmayacak olan Fitbit Versa'nızla ilgili sorunları gidermede size rehberlik edeceğim. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Ancak, devam etmeden önce, farklı bir soruna çözüm arıyorsanız, bu cihazla ilgili en yaygın sorunların bir kısmını çözdüğümüz için Fitbit Versa Sorun Giderme sayfamıza katılın. Sorununuzda size yardımcı olabilecek makaleler yayınlamış olabiliriz. Ya da daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, endişeleriniz konusunda size yardımcı olabileceğimizden anket formumuzu doldurun.

Sorun gidermemize geri dönersek, Fitbit Versa'nız artık bir WiFi ağına bağlanamıyorsa yapmanız gerekenler…

Ağla uyumlu olduğundan emin olun . Ağların çoğuna bağlanabilse de, Versa'nız 5GHz, 802.11ac, WPA kurumsal veya oturum açma, abonelik veya profil gerektiren ortak Wi-Fi ağlarına bağlanamaz.

Saatin bağlanmaya çalıştığınız ağa bağlandığından emin olun . Bu akıllıca bir şey değil ama bunu denemek zorundasınız çünkü saatiniz bağlamak istediğiniz ağa bağlanmıyor olabilir.

 1. Fitbit uygulama panosunda, Hesap simgesine> saat kutunuza dokunun veya tıklayın.
 2. Wi-Fi Ayarları'na dokunun veya tıklayın.
 3. Saatinizi bağlamak için Ağ Ekle'ye dokunun veya tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

Saatinizi yeniden başlatın ve yeniden bağlanmayı deneyin . Bu aslında okuyucularımızdan aldığımız raporlara dayanarak en etkili çözüm. Sadece bu adımları izleyin ve Versa'nız tekrar normal şekilde çalışabilir.

 1. Fitbit logosunu görene kadar geri (sol) ve alt düğmeleri basılı tutarak saatinizi yeniden başlatın.
 2. Fitbit uygulamasına geri dönün ve bir Wi-Fi ağı eklemeyi tekrar deneyin.
 3. Kullanılabilir ağlar listesinde başka ağların göründüğünü görürseniz, ancak tercih ettiğiniz şebekede görünmüyorsa saatinizi yönlendiricinize yaklaştırın.

Fitbit Versa'nızı sıfırlayın . Her şey başarısız olursa, yapacağınız bir sonraki şey budur. Saati varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri getirecektir ve bundan sonra çalışabilir.

 1. Fitbit Versa'yı şarj kablosuna bağlayın.
 2. Fitbit logosu görünene kadar 3 düğmeyi de yaklaşık 15 saniye basılı tutun.
 3. Fitbit logosu kaybolduğunda Sağ Alt tuşunu bırakın, ardından güçlü bir titreşim hissedene kadar Sol ve Sağ Üst tuşunu basılı tutun. Bu, fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin başlatıldığını gösterir. Bu işlem birkaç saniye sürebilir ve sonunda statik logo görünecek ve cihaz görüntüyü fabrika yuvasına açacaktır (Fitbit.com/setup adresine gidin). Eğer 'Sağ Alt tuşunu' zamanında bırakmazsanız veya prosedürü izlemezseniz, statik logo hızlı bir şekilde görünecek ve fabrika ayarlarına sıfırlamadan önyükleme yapacaktır.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da takip ederek kelimenizi yayın.

Ayrıca OKUYUN:

 • Fitbit Versa'nın sessiz alarmı çalışmayı durdurdu
 • Fitbit Versa güncellenmiyorsa ne yapmalı?
 • Ekrana dokunulduğunda her zaman uyanmayan Fitbit Versa nasıl düzeltilir
 • Fitbit Versa Screen Wake artık bileği çevirirken çalışmıyor