Windows 10 İkinci Monitör Algılanamadı Sorunu Nasıl Onarılır

Oyuncular ve içerik oluşturucuların sevdiği Windows 10’un özelliklerinden biri, sisteme ek monitör ekleme kolaylığıdır. Bu ek monitör verimliliği artıracak veya oyun deneyimini geliştirecektir. Grafik kartınızda birden çok video çıkış bağlantı noktası varsa, ona birden çok monitör bağlayabilirsiniz. Ancak, birden çok monitör kurulumu kullanılırken bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Windows 10 ikinci monitör algılanmadı sorununu ele alacağız.

Bilgisayarınız veya Android cihazınızla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Windows 10 İkinci Monitör Algılanamadı Sorunu Nasıl Onarılır

Aşağıda listelenen önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini gerçekleştirmeden önce, önce bilgisayarınızı yeniden başlatmak en iyisidir. Bu eylem işletim sistemini yeniler ve soruna neden olabilecek tüm bozulmuş geçici verileri kaldırır.

Yansıtma modunu değiştirme

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, Windows 10’un projeksiyon modunu doğru bir şekilde ayarladığınızdan emin olmaktır. Bu, grafik kartının ikinci monitörle ne yapacağını hareket etmesini sağlar.

  Projeksiyon modunu açmak için Windows + P tuşlarına basın Dört seçenek arasında uygun projeksiyon modunu seçin: Yalnızca PC ekranı (tek monitör iuse için), Çoğalt (birden çok monitör kullanımı için), Genişlet (birden çok monitör kullanımı için), Genişlet (birden çok monitör kullanımı için) , Sadece ikinci ekran.

Windows 10 saniye monitör algılanmadı sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Bilgisayarı ve monitörü kapatma

Bilgisayarı ve monitörü kapatarak tüm sistemi yenilemeyi deneyin. Ayrıca monitörlerin bağlantısını bilgisayardan da çıkarmalısınız.

  Bilgisayarınızı kapatın. Monitörlerinizi kapatın Bilgisayarlardan ve monitörlerden gelen tüm güç kablolarını çıkarın. Bilgisayarlar ve monitörler arasındaki tüm kabloları çıkarın. Birkaç dakika bekleyin Tüm kabloları tekrar takın Bilgisayarı ve monitörleri açın

Windows 10 saniye monitör algılanmadı sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Ekran bağdaştırıcılarını yenileme

  Windows logosunu basılı tutun ve RType devmgmt.msc tuşuna basın ve EnterNavigate to Display adaptörünü seçin ve grafik kartınızı seçin Grafik kartına sağ tıklayın ve DisableRight’ı tıklayın ve grafik kartına tıklayın ve Enable seçeneğini belirleyin Makinenizi yeniden başlatın

Windows 10 saniye monitör algılanmadı sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Monitör sürücüsünü yeniden yükleyin

  Windows logosunu basılı tutun ve RType devmgmt.msc tuşuna basın ve EnterNavigate’e basın ve Monitörünüzü seçin ve monitörünüzü sağ tıklatın ve monitörünüzün kaldırılmasını onaylamak için UninstallClick Uninstall’u seçin.

Windows 10 saniye monitör algılanmadı sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Nvidia kontrol panelinden çoklu ekranı açma

Bir Nvidia grafik kartı kullanıyorsanız, Nvidia kontrol panelinden çoklu ekran ayarını açmayı deneyin.

  Başlat menüsünü tıklayın ve NVIDIA Denetim Masası yazın NVIDIA Denetim Masası’nı açınEkran’ı seçinÇoklu ekran seçinKullanmak istediğiniz ekranları seçinÇek KaydetBilgisayarınızı yeniden başlatın

Windows 10 saniye monitör algılanmadı sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Denenecek diğer adımlar

  Monitörü ve bilgisayarı bağlamak için farklı bir kablo kullanmayı deneyin Grafik kartı sürücüsünü güncellemeyi deneyin. Anakartın en son BIOS sürümünde çalıştığından emin olun.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.