Windows 10 PC ile Android Kablosuz Nasıl Eşzamanlanır

Windows 10 artık sadece bilgisayarınızda çalışan bir yazılım değil, artık bir hizmet. Çoklu cihaz özellikleri ve özellikleri ile iPhone veya Android telefonunuzu PC'ye senkronize etmek her zamankinden daha kolay.

Fotoğraflarınızı, dosyalarınızı ve mesajlarınızı PC'nize veya tabletinize senkronize etme işi artık kablosuz olarak ele alınabiliyor. O nasıl çalışır? Şey, bu basit.

Buradaki anahtar, senkronizasyonu mümkün kılan birkaç Microsoft uygulamasıdır. Microsoft Launcher telefondan PC'ye bir cakewalk paylaşımı yaparken, bildirimler ve hatırlatmalar Cortana tarafından ele alınmaktadır. Açıkçası, senkronizasyon işlemini sorunsuz yapmak için Microsoft'un kendi araçlarını kullanmanız gerekir.

İyi haber şu ki, bunların hepsi şirket içi uygulamalar olduğundan, üçüncü taraf uygulamalarıyla karşılaştırıldığında cihaz güvenliği ve gizliliği hakkında çok fazla endişelenmenize gerek kalmayacak. Öyleyse, Windows 10 ve Android telefonunuz arasında kesintisiz bir kablosuz senkronizasyonun nasıl yapıldığını görelim.

Önkoşul

Tek ön koşul, PC'nizin bir Microsoft hesabına sahip olması gerektiğidir.

Web Sayfalarını PC ile Devam Et ile Senkronize Et

Bilgisayarda Devam Et özelliği, İçerik Oluşturucu güncellemesinin yanı sıra başlatıldı ve telefonunuzda görüntülediğiniz web sayfalarını paylaşmanıza olanak tanır.

1. Adım : Ayarlar> Telefon'a gidin ve Telefon ekle'ye dokunun. Bu size ülke kodunuzu ve telefon numaranızı girmek için bir iletişim kutusu sunacaktır.

2. Adım : Ayrıntıları girdikten sonra, Play Store'daki Microsoft Launcher uygulamasına bağlantı içeren bir SMS alacaksınız.

Uygulama yüklendikten sonra, gerekli Android izinlerini verdiğinizden emin olun.

Şimdi sıralandık! Devam PC özelliği nasıl kullanılacağını görelim.

1. Adım: Telefonunuzda Chrome'u (veya herhangi bir web tarayıcısını) başlatın ve seçtiğiniz bir makaleyi açın.

Adım 2: Üç noktalı menü üzerine dokunun ve Paylaş düğmesine basın. Bu, PC'de Devam seçeneğiyle birlikte Paylaş menüsünü de getirecektir. Seçeneke dokunarak oturum açmanızı isteyecektir.

PC'nizde kullandığınız aynı e-posta kimliğiyle oturum açın.

3. Adım: Bittiğinde, telefon size cihaz adıyla birlikte Şimdi devam et veya Devam et seçeneğine sahip olur.

Cihazın adına dokunun ve web sayfası bilgisayarınızın Edge tarayıcısında hemen açılır. Ayrıca, PC, Eylem Merkezi'ne bir hatırlatma gönderecek olan aralıkta değilse, Devam et seçeneğine de dokunabilirsiniz.

PC'de devam et, Google Fotoğraflar uygulamasındaki fotoğraflar için de çalışır. Eylem Merkeziyle fotoğrafların bağlantılarını düzgün bir şekilde paylaşır.

Bildirimleri ve Mesajları Senkronize Et

Birisi telefon bildirimlerini göz ardı edemez, ne kadar rahatsız edici olursa olsun. Bu nedenle, PC'nize yapıştırılmış olsa bile telefon bildirimlerine bir göz atmamız zorunludur.

Sürecinde yardımcı olan uygulama Android için Cortana. Microsoft'un akıllı asistanı size hatırlatıcılar, notları saklamak ve elbette telefonun bildirimlerini göndermek gibi birçok şeyi yapabilir.

Android için Cortana indirin

Şimdi nasıl kurulacağını görelim.

Adım 1: Cortana kurulduğunda, PC'nizde kullandığınız aynı e-postayı kullanarak aynı hesabı kullanarak oturum açın.

2. Adım: Ayarlar> Genel> Cihazları çaprazlamasına gidin ve Arama, Mesaj ve Düşük pil bildirimleri seçeneklerini etkinleştirin.

Adım 3: Ardından, PC'nizdeki Cortana Ayarlarına gidin ve cihazlarımdaki Cortana'ya dokunun. Bu PC'de telefon bildirimleri al seçeneğini etkinleştirin, işte bu!

Artık PC'nizde çoğaltılan tüm mesajları ve cevapsız çağrı uyarılarını göreceksiniz. Basit ve basit. Daha derine inmek isterseniz, telefon aynı zamanda bireysel uygulamalar için de bildirimleri etkinleştirmenizi sağlar.

Hatırlatıcı Bilgilerini Alın!

Hatırlatıcıları telefonunuzdan PC'ye senkronize edebilir, ancak hafif bir yakalamaya sahip olabilirsiniz. Google Asistan veya Keep gibi uygulamaları kullanamazsınız. Bunun yerine, şirket içi Cortana uygulamasına geçmelisiniz.

Bu, yapmak istediğiniz bir uzlaşma ise, PC'nizde ve telefonunuzda hatırlatıcı almak, pasta kadar kolay. Sadece hatırlatıcılarınızı uygulamaya ekleyin, saati ve diğer ayrıntıları ayarlayın.

Yalnızca bu PC'deki telefon bildirimlerinin Cortana Ayarları'nda etkinleştirildiğinden emin olun. Zaman geldiğinde, söz konusu hatırlatıcı PC'nizin ekranında açılır.

Tümü Senkronize Edilsin mi?

Telefonunuz birkaç uygulama daha alma yetkisine sahipse, fotoğraflarınızı ve belgelerinizi senkronize etmek için OneDrive'ı da keşfedebilirsiniz.

Ancak bana sorarsanız, Google Fotoğraflar, resimleri çok iyi depolama ve senkronize etme işini yapar. Ayrıca, Fotoğraflar çok kolay bir şekilde erişilebilir. Aynı şey Google Drive hakkında da söylenebilir.

Günün sonunda, PC'mizde ihtiyaç duyduğumuz makaleler, siteler, hatırlatmalar ve mesajlar gibi ufak tidbitler var. Ve yukarıdaki uygulamalar bunu sorunsuzca hallediyor.

Microsoft, oyununu bağlantılı veya bağlı sistemlerde başlattı. Bunun dışında kartlarda harika bir özellik var. Cloud Clipboard adıyla devam edersek, bu panoyu diğer cihazlara senkronize etmenizi sağlar.