Windows 10’da Android akıllı telefon bildirimleri nasıl gösterilir?

Akıllı telefon bildirimlerinizi doğrudan PC’nizden okumak için, senkronizasyonun resmi olarak Microsoft ya da Google tarafından desteklenmediği durumlarda üçüncü taraf hizmetlerine güvenmek zorundaydınız. Şimdi, Redmond devi, soruna bir çözüm bulmanın zamanının geldiğine karar verdi ve Windows 10 için yerel çözümünü sundu.

Kısayollar:

  Gereksinimler Windows 10 PC’lerde Android bildirimleri nasıl alınır Bonus: Android ile Windows 10 ekran paylaşımı

Akıllı telefon ve PC gereksinimleri

Öncelikle, 1803’ten sonra Windows 10 sürümüne sahip bir PC’ye (Insider 19H1, 18885) ve Android Nougat 7.0 veya üstü ve en az 1 GB RAM’e sahip bir Android akıllı telefona ihtiyacınız olacak.

Daha sonra bu iki uygulamayı indirmeniz gerekir:

  Telefonunuz: Microsoft Mağazası, Windows Telefon Yardımcısı: Google Play Mağazası, Android

Windows 10 PC’lerde Android bildirimleri nasıl alınır

Bu kılavuzun tüm şartlarını yerine getirdiyseniz, kullanıma hazırız.

  Öncelikle, akıllı telefonunuzdaki Telefon Yardımcısı uygulamasını açmanız ve Microsoft hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Ayrıca, uygulamanın akıllı telefonunuzun dahili deposuna ve telefon uygulamasına erişim isteğini de kabul etmeniz istenir.

microsoft windows10 android sync

  Bunu yaptıktan sonra, uygulamayı açın. Kullanmak istediğiniz PC’deki telefonunuzu açın ve daha önce kullandığınız aynı Microsoft profiliyle oturum açın. Android uygulaması, Windows’u yapılandırma zamanı geldiğinde size gösterecektir.

microsoft windows10 android sync2

  PC’nizde özel uygulama açtıktan sonra, Android akıllı telefonunuzda bir bildirim alacaksınız. Vurulduğunda, iki cihaz arasındaki ilişkiyi doğrular.

microsoft windows10 android sync3

Buradan SMS mesajlarını okuyabilir ve cevaplayabilir, galeriyi kontrol edebilir ve fotoğrafları telefonunuzdan hızlı bir şekilde bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Akıllı telefon bildirimlerini Windows 10 yan panelinde de senkronize edebilirsiniz. Bu işlev, örneğin Snapchat gibi bir bilgisayarda henüz karşılığı bulunmayan tüm uygulamalar için kullanışlıdır.

  Snapchat gelecek ay bir oyun platformu başlatabilir

Galeriye erişebilir, SMS’i yönetebilir ve gelen tüm bildirimleri cep telefonunuzdan çıkarmanıza gerek kalmadan akıllı telefonunuzda görüntüleyebilirsiniz. Bildirimleri grup halinde tek tek veya tümünü silebilirsiniz ancak ne yazık ki, örneğin bir WhatsApp mesajına cevap vererek bu bildirimlerle etkileşime giremezsiniz.

2ea23865eeb7e06ad76e04413111dfe9

Bonus: Windows 10 ekran paylaşımı Android

Bazı seçili cihazlarda, akıllı telefonunuzun ekranında gördüğünüzü PC’nizde paylaşabilirsiniz, böylece telefonunuzu almak zorunda kalmadan yüklü herhangi bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu özellik tarafından desteklenen akıllı telefonlar:

  OnePlus 6 OnePlus 6T Samsung Galaxy S10e Samsung Galaxy S10 Samsung Galaxy S10 + Samsung Galaxy Not 8 Samsung Galaxy Not 9

ea6a644a7837a7433b712b54a1fd7261 1560x880

Android akıllı telefonların Windows 10’daki yansıtma işlevi, zaman içinde diğer cihazlara da genişletilecektir, bu nedenle yukarıdaki listede yer alan desteklenen cihazlardan birine sahip değilseniz, umudunuzu kaybetmeyin.

Bu uygulamaları zaten kullandınız mı? Onları yeterince eksiksiz buluyor musun? Bilmemize izin ver!