Windows 10'u Kolayca Güncelleme Nasıl Yapılır

Windows dünyada yaygın olarak kullanılan bir işletim sistemidir. Computerworld, Windows'un dünyadaki tüm bilgisayarların% 86'sında çalıştığını ve% 47'sinde Windows 10'u çalıştığını belirten bir makale yazdı. Bu etkileyici! Bu kadar geniş bir kullanıcı tabanına adalet sağlamak için Microsoft, birkaç haftada bir güncelleme ve yamalar ile yeni güncellemeler yayınlamaya devam ediyor.

Bununla birlikte, herkes sağlam bir bağlantıya sahip değildir ve çoğu kullanıcı başarısız güncelleme denemelerinden sık sık şikayet etmektedir. Bu beni, birçok kullanıcının bu güncelleştirmeleri çevrimdışı bir modda Windows 10 PC'ye yüklemesinin mümkün olup olmadığını merak ederek beni tavşan deliğine indirdi. Bu nedenle, bugün çevrimdışı yüklemeniz gereken belirli güncelleştirmelerin önerileriyle birlikte bunu ele alıyorum.

Yüklenecek Windows Güncellemeleri

Çoğunlukla, bilgisayarınız hiçbir güncelleme yüklemeseniz bile olduğu gibi çalışmaya devam eder. Ancak, bu gerçekten güncellememeniz gerektiği anlamına gelmez. Bu pek bir cevap değil, değil mi? Güncelleştirmeleri yüklemeniz önerilir, çünkü sisteminizi, dosyalarınızı ve verilerinizi olası tehditlere karşı koruyan çok sayıda yama içerirler.

Araştırmacılar ve bilgisayar korsanları her zaman istismar edilebilecek yeni güvenlik boşlukları ve böcekler aramaktadır. Microsoft ve diğer ilgili yazılım üreticileri, bu istismarları gidermek için yamalar ve güncellemeler yayımlar. Daha sonra bazı özellikler daha fazlasını başarmanıza yardımcı olmak için eklenir veya yükseltilir. Son olarak, bu güncellemeler, bazı uygulamaların veya özelliklerin düzgün çalışmasını engelleyerek, bilgisayarınızın performansını olumsuz yönde etkileyebilecek birçok hatayı çözebilir.

Microsoft, bu güncelleştirmeleri isteyip istemediğinizi Windows 10'a yüklemenizi ister. Ayarların değiştirilmesi yalnızca onları geciktirir, ancak özellikle Windows Home kullanıcıları için durduramaz. Bu, birçok kullanıcının Windows'un önceki sürümlerinde güvenlik sorunlarına yol açan ve daha geniş ölçekte kesilen güncellemelerden kaçınıyor olması nedeniyle yapıldı.

Also on Guiding Tech
How To Solve Stuck Windows Update in Windows 10

Read More

Windows Çevrimdışı Nasıl Güncellenir

Etkin bir İnternet bağlantısı olmadan Windows 10'u nasıl güncelleyebileceğinizi görelim.

1. Güncellemeleri Yerel Olarak İndirin (LAN)

Herkesin süper hızlı bir İnternet bağlantısı yoktur ve çoğu kullanıcı yavaş bir ağ üzerindedir. Kullanıcılara yardımcı olmak için, Microsoft, Windows 10'da, LAN ağınızdaki güncelleştirmeyi zaten almış olan başka bir bilgisayardan güncelleştirmeleri karşıdan yüklemenizi sağlayan yeni bir özellik tanıttı. Sadece yeni bir dosyayı aktarabildiğiniz zaman neden dosyaları tekrar indirmelisiniz?

Bunu yapmak için, her iki bilgisayarın da aynı ağa bağlı olduğundan emin olun. Ayarlar penceresinden, Teslimat Optimizasyonu ayarlarını bulmak için arama özelliğini kullanın.

Bu, diğer bilgisayarlardan indirilenlere izin ver seçeneğinin bulunduğu yerel ağımdaki bilgisayarları seçeceğiniz yerdir.

Bazı bant genişliğini koruyabiliyorsanız ve işlemi hızlandırmak istiyorsanız, PC'nize hem yerel ağdan hem de İnternet'ten indirmesini söyleyen başka bir seçenek var. Yerel bir ağ kullandığınız için güncellemeleri bir kez manuel olarak kontrol etmeniz gerekir. Windows bunları yerel ağ bilgisayarında algılarsa, indirmeye başlar.

2. Önceden İndirin

Bir güncelleme indirmek bir şeydir ve bu güncellemeleri yüklemek başka bir şeydir. Bunlar iki farklı olaydır ve aradaki farkı bilmek bir arama yapmanıza yardımcı olabilir. Güncelleştirmeleri Windows 10'a çevrimdışı yüklemek istiyorsanız, herhangi bir nedenden ötürü, bu güncelleştirmeleri önceden indirebilirsiniz.

Bunu yapmak için, klavyenizdeki Windows tuşu + I tuşlarına basarak ve Güncellemeler ve Güvenlik'i seçerek Ayarlar'a gidin.

Gördüğünüz gibi, zaten bazı güncellemeler indirdim ancak yüklenmedi. Windows bu güncelleştirmeleri yüklemek için benden Yeniden Başlatmamı veya Yeniden Başlatmamı istiyor. Oldukça kendini açıklayıcı. Genelde güncellemeleri programlarım, bu sayede bilgisayarımdaki yükseltmeleri yüklerken çalışma saatlerimi boşa harcamam.

Güncellemeler bulunduğunda, bunları indirme seçeneğini göreceksiniz. İnternete bağlıyken güncellemeleri almak için yukarıdaki ekranda bulunan indirme düğmesine tıklayın. Onları daha sonra çevrimdışı olarak yükleyebilirsiniz.

Güncellemelerin yüklenmesini daha sonra yapmak için, Yeniden başlatmayı planla'yı tıklayın ve bir zaman seçin. Aynı gün olması gerekiyor.

Bonus Tip: To make sure that future updates do not happen during your working hours, click on Change active hours on the same screen to choose a time outside your working hours.

Also on Guiding Tech
How to Disable Windows Update Restart Reminder Notifications

Read More

3. Medya Oluşturma Aracı

Microsoft'un Medya Oluşturma Aracı, kullanıcıların önyüklenebilir USB flash sürücüleri oluşturmalarına veya .ISO'yu DVD'ye yazmalarına yardımcı olur. USB sürücülerini tercih ediyorum çünkü bir şeyler ters giderse her zaman baştan başlayabilirsiniz. Araç, yalnızca kendiniz için doğru Windows 10 sürümünü (32 bit veya 64 bit) seçme işlemini tamamladıktan sonra kullanılabilir. ToS'yi kabul ettikten sonra, başka bir PC için kurulum ortamı oluştur'u seçin.

Dilinizi, Windows sürümünü ve mimariyi otomatik olarak algılar veya manuel olarak seçebilirsiniz. Sadece önerilen seçeneklerle gidiyorum. Sonrakine tıkla.

USB sürücüsünü seçeceğim yer, ancak .ISO dosyasını bir DVD'ye yazmayı seçebilirsiniz.

Birden fazla bağlı cihazınız varsa flash sürücünüzü seçin ve İleri'yi tıklayın.

Şimdi, aracın indirme işlemine başlayacağı bir İlerleme ekranı görmelisiniz. Güncellemenin boyutuna bağlı olarak biraz zaman alabilir. Bittiğinde, bitir düğmesine tıklayın.

Artık güncellemeleri bir USB sürücüde aldınız. İstediğiniz zaman yükseltme yapabilirsiniz. Sadece USB sürücüsünü tekrar bağlayın ve işlemi başlatmak için Setup.exe dosyasına çift tıklayın.

Bu önemlidir – yalnızca güncellemeleri yüklemek için buradaki 'Kişisel dosyaları ve uygulamaları koru' seçeneğini seçin. Aksi takdirde, sabit diskinizden veya SSD'den veri kaybedebilirsiniz.

Bir sonraki ekranda Kur'a tıklayın ve güncellemelerin yüklenmesini bekleyin. Windows güncelleştirmeleri uygulamak için zaman alabilir ve bilgisayarınız birkaç kez yeniden başlatılacaktır, endişelenmeyin.

Bazen, Microsoft, güncellemeleri veya yamalarının .exe dosyalarını resmi sitelerinde yayınlar. Öyleyse, oradan indirebilir ve daha sonra aktif bir İnternet bağlantısı olmadan da yükleyebilirsiniz.

Medya Oluşturma Aracını İndirin

Pro Tip: You can use the same method to install a fresh copy of Windows 10 or upgrade from a previous version of Windows to Windows 10. Just select Upgrade this PC now instead of creating an installation media for another PC.

4. Windows Güncelleme Kataloğu

Windows, belirli bir işletim sistemi için yayımladığı tüm güncelleştirmelerin katalogunu tutar. Bir güncellemeyi bu katalogdan (.exe dosyası) doğrudan indirebilir ve herhangi bir PC'de İnternet bağlantısı olmadan çevrimdışı olarak yükleyebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak katalog ana sayfasını ziyaret edin. OS sürümünüzü arayın veya biliyorsanız adını güncelleyin.

Dosyayı yerel olarak kaydetmek için indirme düğmesine tıklayın. Yüklemek için indirilen dosyayı çift tıklamanız yeterlidir. Basit.

Windows Update Kataloğu'nu ziyaret edin

Yükseltmeye Güncelle

Birçoğunuzun bir şeyleri bozabileceğinden korkan Windows güncellemelerini yüklemeye karşı olduğunuzu biliyorum. Eh, o günler çoktan gitti (umarım). Tüm olası güvenlik açıklarının ve diğer hataların giderilmesi için Windows 10'u düzenli olarak güncellemenizi öneririm. Bilgisayarımı Windows 10'u otomatik güncellemeye ayarlıyorum. Herhangi bir nedenle, bu güncelleştirmeleri el ile yüklemek istiyorsanız, yukarıdaki yöntemlerden birinin sizin için çalışması gerekir. Güvenlik amacıyla üçüncü taraf bir aracı kullanmaktan kaçındım.

Sıradaki: Windows PC'niz yavaş çalışıyor mu? Görev Yöneticisi'nde% 100 disk kullanım hatası görüyor musunuz? Öyleyse, bu hatayı çözmenin ve bilgisayarınızın performansını artırmanın 9 yolu var.