Windows PC’de Android Uygulamaları Nasıl Çalıştırılır

Geliştiricilerin her gün yeni teknolojilerle ortaya çıkmasıyla, bugünlerde mümkün olmayan hiçbir şey neredeyse yok. Bu yüzden, eğer Dul PC’de Android uygulamalarını çalıştırmayı ve tadını çıkarmayı düşündüyseniz, bu deneyimi kolayca yaşayabileceğiniz çok sayıda yöntem olduğundan yanlış bir şey yapmadınız. Bu yöntemlerden bazıları, Windows PC’nizdeki tüm Android uygulamaları ve oyunlarının keyfini çıkarmanıza izin verirken, diğer bazı yöntemler Android işletim sistemini tamamen PC’ye getirmenizi ve istediklerinizin tadını çıkarmanızı sağlar. Her neyse, Google Play Store’un tümünün bir kısım PC’ler için doğrudan kullanılabilir olacağı zamanlar yakında olmayacak gibi değil.

Bununla birlikte, Android uygulamalarını PC’de çalıştırmanın en iyi yolları burada tartışılmaktadır.

Ayrıca Bakınız: Android’i nasıl daha hızlı hale getirebilirim?

Windows PC’de Android Uygulamaları Çalıştırmanın Yolları

Bluestack

Bu, muhtemelen Windows destekli PC’nizde Android uygulamaları ve oyunlarının keyfini çıkarmanın en iyi ve en kolay yoludur. Bu işlem, Windows’u Android ile değiştirmenizi gerektirmez veya tüm işletim sistemini değiştirmez, yalnızca Windows PC’nizde oynatılacak uygulamaları ve oyunları yükleyin ve keyfini çıkarın. Yükleme işlemi basittir ve hiçbir zaman sorunsuz yapılabilir. BlueStack, Android uygulamalarını çalıştırmaya yardımcı olur ve uygulamaları masaüstündeki bir pencerede oynatır.

BlueStack en iyi seçenek olarak seçiliyor, iyi performans sunuyor ve Windroy, YouWave, vb. Gibi diğer benzer uygulamalar elbette aynı hızı ve performansı sunmuyorsa, tüm Android uygulamalarının sorunsuz bir şekilde keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Remix OS

Windows’ta Android uygulamaları çalıştırmak için başka bir seçenek de en son Remix OS’den yararlanmak. Bu işletim sistemi, Android’in yalnızca bir Akıllı Telefona veya tablete bağlı kalmamasını, daha büyük ekranda da tamamen keyfini çıkarmanızı sağlar. Tamamen Android tabanlı, tamamen gelişmiş bir masaüstü işletim sistemidir. Google oyun mağazası mevcut olduğunda ve Google Drive, Gmail, Chrome vb. Özelliğini kullanabiliyorsanız, en iyi deneyime sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Kullanıcılar, her türlü Android uygulamasının tadını çıkarabilir, bu işletim sistemindeki oyunların tadını çıkarırken SnapChat’i kullanmak çok da önemli değil. Ancak bunu yapmak için, bilgisayar yazılımı hakkında iyi bir bilgiye sahip olduğunuzdan emin olun, çünkü bu yazılım paketi kurulumu biraz karmaşıktır ve bilgisayar kullanımı konusunda iyi elleri olan herkes tarafından iyi bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu işlem, önce güvenli önyüklemeyi devre dışı bırakmanızı ve ardından Windows önyükleme menüsünden Remix OS’yi seçmenizi gerektiren çift önyüklemeden başka bir şey değildir. Bu kadar.

 

Resmi Android Emülatörü

Resmi Android Emulator, Windows PC’de Android uygulamaları ve oyunları test etmenin başka bir yoludur. Bu emülatör, tüm Android İşletim sistemini Windows PC’de çalıştırmak için kullanılabilecek Android SDK’nın bir parçası olarak Google tarafından sağlanmaktadır. Yapmanız gereken Google’ın Android SDK’sını indirmek, ardından Araçlar> AVD’leri Yönet’i (Android Sanal Cihazı) seçmek için SDK Manger programını açın. Şimdi bir AVD oluşturmak için yeni düğmeye tıklayın ve ardından Başlat düğmesine basarak başlatmak için onu seçin.

Ancak burada hatırlanması gereken bir şey, Android uygulamalarını PC’de çalıştırmak için günlük olarak kullanılabilecek bir seçenek arıyorsanız, o zaman bu diğer seçenekler gibi istikrarlı olmadığı için en iyi seçenek olmayabilir. biraz da yavaş.

 

Andy

Bilgisayardaki Android uygulamalarının ve oyunlarının keyfini çıkarmanızı sağlayan başka bir kullanışlı platform. Android Marshmallow tabanlı inşa edilmiştir ve özellikle seçili oyunların bazılarının tadını çıkarmak için mükemmeldir. Ancak, bu platformun bir pençesi, sizi biraz rahatsız edebilecek çok sayıda bloatware ve reklamla gelmesidir. Neyse, bunlar kolayca gözden kaçabilir.

Ayrıca, Google Play Store’u yükleme ihtiyacı, Amazon Appstore’a önceden yüklendiği için burada ortadan kaldırılmıştır. Bu yüzden, gerekli tüm uygulama ve oyunlara buradan sahip olun ve eğlencenin tadını çıkarın. Bu şüphesiz, aynı zamanda duyarlı olan çok istikrarlı bir süreçtir, bu yüzden bu platforma sahip olmak ve Android işlerini PC’nizde çok daha iyi bir şekilde kullanmak için devam edin.

 

Amiduos

Windows uygulamalarında android uygulamaları nasıl çalıştıracağınız konusunda daha fazla seçenek arıyorsanız, o zaman bu seçeneğe bakın ve geleneksel Android deneyiminden daha fazlasını sunmak için tasarlandı. Amiduos, Windows PC’de Android’in hisse senedi sürümünü yükleyen ve kullanıcılar istedikleri tüm bu uygulamaların ve oyunların keyfini çıkarabilen bir Lollipop destekli platformdur. Yandan yükleme yetenekleri, APK of Play mağazasını yüklemek ve istediğiniz uygulamaların keyfini çıkarmak gibi istediğiniz her şeyi yapmanızı sağlar. Bununla birlikte, Amazon uygulama mağazası önceden yüklenmiş olarak gelir ve ücretsiz olarak keyfini çıkarmanız için çeşitli ücretli uygulamalar sunar, ancak Google Play Store yerine Amazon uygulama mağazası aracılığıyla indirilip yüklendiklerinden emin olun.

Dokunmatik ekranlı bir PC’niz varsa, uygulamaların tadını çıkarmak en iyisi olacaktır, aksi takdirde fareyi kullanın ve bu Android deneyimini PC’de edinin.

 

Android x-86

Android x-86, Android’de PC’yi test etme seçeneklerinden biridir. Bu, Android işletim sistemini Intel ve AMD işlemcilere taşıyabileceğiniz ve bu işletim sistemini Linux ya da Windows yükleyeceğiniz gibi Windows PC’ye kurmaya çalıştığınız bir topluluk projesidir.

Ancak, bu proje diğer seçeneklerde olduğu gibi istikrarlı değildir ve bu nedenle düzenli kullanımlarınız için başka bir seçenek aramanız gerekir. Ayrıca, bu Android x-86’yı fiziksel donanıma yüklerken biraz dikkatli olun. Yine, bu proje tüm bilgisayarlarda desteklenmiyor, bu yüzden kurulum işlemine devam etmeden önce PC’nizin uyumlu olduğundan emin olun.

Bu nedenle, Windows PC’de Android uygulamaları çalıştırmak için 6 yol burada tartışılmaktadır. Bunlardan herhangi birini PC’de Android’e yansıtmak için kullanabilirsiniz. Tüm yolların avantajları ve dezavantajları vardır; BlueStack, uygulamaların ve oyunların tadını çıkarmak için hepsinin en iyi seçeneği ve Windows PC’nizde tüm Android işletim sistemini kullanmak istiyorsanız, Remix OS kesinlikle en iyi seçenek.

Ayrıca Bakınız: Android Nougat’ta bölünmüş ekran nasıl kullanılır