Windows Phone 8 Cihazlarda Push Bildirimleri Sorunu Nasıl Düzeltilir

Push bildirimleri sorunu çoğu akıllı telefonlarda çok yaygındır ve Windows Phone 8 bunun için bir istisna değildir. Bazen WhatsApp ve Facebook gibi popüler uygulamaların güncellemeleri, olması gerektiği gibi Windows Phone 8 cihazınızdan gelmiyor. Windows Phone 8'de push bildirimleri sorunu temel olarak Facebook ve WhatsApp uygulamalarıyla oluşur, ancak bu uygulamaları açtığınızda sıradaki birçok güncellemenin olduğunu görürsünüz. Bazı Windows Phone 8 kullanıcıları bu sorundan şikayetçiydiler çünkü birçok popüler uygulamada bu sorunla karşı karşıya kalıyorlar. Windows Phone 8 cihazınızda push bildirimleri sorununu çözmeye çalışabileceğiniz bazı yollar.

Ayrıca bkz. Windows Phone 8'de kamera sorununun çözümü

Windows Phone 8'de push bildirimleri sorunu için olası düzeltmeler

 

Windows Phone 8'de Push Bildirimleri Sorunu

1. Güç düğmesini on saniye basılı tutarak Windows Phone 8 cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin. Ardından, cihazı açmak için bu düğmeye tekrar dokunun.

2. Veri bağlantınızı veya wifi bağlantısını kontrol edin. Kötü kapsama alanı veya zayıf bir sinyal bazen push bildirimleri üzerinde bir etkiye sahiptir. Ayarlar> Wi-Fi> Gelişmiş'i açın, “Ekran zaman aşımına uğradığında wifi'yi açık tut” seçeneğinin yanındaki kutuyu bulun ve bu kutuyu işaretleyin.

3. Ayarlar'a gidin ve Pil Tasarrufu'nun kapalı olup olmadığını görün. Değilse, daha sonra pil tasarrufu seçeneğini tuttuğunuzdan, pil gücünden tasarruf etmek için bağlantıyı kesebileceğiniz için kapatın.

4. Ağınızı kullanıyorsanız, veri limitinizin aşılıp aşılmadığını kontrol edin. Ayrıca, Veri Sense uygulamasında sınırlarınızı kontrol edin ve push bildirimleri almanızı engellemediğinden emin olun.

5. Push bildirimleri sorununu yaşadığınız uygulamayı kaldırmayı da deneyebilirsiniz. Uygulamayı kaldırdıktan sonra, cihazınızı yeniden başlatın ve uygulamayı tekrar yükleyin ve herhangi bir fark yaratıp açmadığını görün.

6. Bazı kullanıcılar Windows Phone 8 cihazlarında push bildirimleri problemi için bir çözüm buldular ve Ayarlar'a gidip “Location” ve “My Phone” ı açıp kapatarak telefonu yeniden başlattılar.

 

Ayrıca Oku – Windows Phone 8 Cihazlarda Rastgele Yeniden Başlatma Sorunu Nasıl Giderilir