Windows Phone 8 Cihazlarda Rastgele Yeniden Başlatma Sorunu Nasıl Giderilir

Windows Phone 8 , selefine göre birçok değişiklik yaptı. Windows Phone 8.1'in piyasaya çıkmasına rağmen Windows Phone 8 cihazları piyasaya sürüldüğünden beri iyi durumda. Temiz, keskin, renkli ve basit, aynı zamanda moda ve heyecan verici. Daha fazla özelleştirme, çok sayıda özellik ve şık tasarım, bu Microsoft'un iOS ve Android'e karşı rekabet edebilmesi için en iyi mobil platformunu oluşturuyor.

Ancak, kusurlar söz konusu olduğunda, Windows Phone 8 cihazlarının birkaçı var. İşte Windows Phone 8'de rastgele kapatıp açma konunun yanı sıra bu sorunu çözmek için yollar olacaktır. Rastgele yeniden başlatma sorunu temel olarak Nokia Lumia 920 ve HTC 8X'te ortaya çıkıyor. Her Windows Phone 8 cep telefonunu etkilemese de, bir çok kullanıcı bu sorun hakkında şikayetçi olmuştur. Bazı kullanıcılar, bir senkronizasyon sorununun Windows Phone 8 cihazlarındaki bu rasgele yeniden başlatma sorunuyla ilgili olduğunu söyledi.

Windows Phone 8'de push bildirimleri sorununu gidermek için Ayrıca bkz. Çözüm

Windows Phone 8'de rasgele yeniden başlatma sorunu için olası düzeltmeler

Windows Phone 8'de Rastgele Yeniden Başlatma Sorunu

 

1. Microsoft bu sorunu zaten araştırmış ve bu sorunu çözmek için Aralık ayında Kuzey Amerika'da bir OTA güncellemesi yayınladı. Bu OTA güncellemesi “Portico” olarak bilinir ve rasgele yeniden başlatma sorununu giderir. Bu güncelleme hala piyasada yayılıyor. En son güncellemeyi aldığınızdan emin olmak için, uygulama listesini açın> Ayarlar> Telefon Güncelleme> Güncellemeleri kontrol edin ve komutları izleyin.

2. Bazı Windows Phone 8 kullanıcıları, güncellemeden sonra bile rasgele yeniden başlatma sorununun devam ettiğini bildirdi. Telefonunuzda durum böyleyse, cihazınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için Güç düğmesine basın ve basılı tutun. “Kapatmak için Aşağı Kaydır” seçeneğini gördüğünüzde, aşağı doğru kaydırın, telefonunuzu tekrar açın ve Windows Phone 8'deki rasgele yeniden başlatma sorununun devam edip etmediğini görün. Ayrıca pili çıkarabilir ve tekrar geri takabilirsiniz.

3. Son seçenek fabrika ayarlarına sıfırlamaya çalışıyor. Öncelikle, App List> Ayarlar> Yedekleme'ye giderek tüm verilerinizin bir yedeğini oluşturun ve ardından Uygulama listesi + Ayarlar> Şimdi Yedekle'yi seçin. Ardından Hakkında> Telefonunuzu Sıfırla'ya gidin ve “Evet” e tıklayın, ardından istendiğinde tekrar “Evet” e basın.

Ayrıca Oku – Windows Phone 8'de Aramalar Sırasında Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?