WPS Office’te Android ve iOS’ta Dil Nasıl Değiştirilir

Microsoft, mobil cihazlar için Office paketinin ücretsiz bir sürümünü sunar. Yine de birçok kullanıcı, WPS Ofisi gibi diğer ücretsiz alternatiflere daha fazla özellik kazandırdıkça yöneliyor. Diğer platformlarda bile, WPS Ofisi oldukça iyi bir iş çıkarıyor. Ancak, mobil arayüzü çok farklı.

Change Language Wps Office Featured

Bu nedenle, yazılımın hem masaüstü hem de mobil sürümünü kullanan bir kullanıcıysanız, mobil varyantta birkaç ayar bulmak zor olabilir. Arabirim / yazım denetimi dilini değiştirme ayarı böyle bir özelliktir.

Masaüstü sürümünde, kurulum sırasında dili değiştirme seçeneği bulunur ve yazım denetimi dilini ayarlar içinden değiştirebilirsiniz. Ancak cep telefonunda aynı şeyi yapma süreci oldukça farklı.

Öyleyse hemen içine atlayalım ve hem Android hem de iOS’ta WPS Office’teki dili nasıl değiştirebileceğinize bir göz atalım:

WPS Ofisinde Android’de Dil Nasıl Değiştirilir

Şimdi, WPS Office’teki dili Android’de değiştirmek için sistem dilini değiştirmeniz gerekecek. Android cihazınızdaki sistem dilini değiştirmek için aşağıdaki basit adımları izleyin:

Adım 1: Telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasına gidin ve Sistem ayarlarını açın.

Change Language Wps Office 9

Adım 2: Ayarlardan Dil ve giriş seçeneğini seçin.

Change Language Wps Office 10

Adım 3: Burada, Diller’i seçin ve ardından Dil ekle seçeneğine dokunun.

Change Language Wps Office 11Change Language Wps Office 12

Adım 4: Kullanılabilir diller listesinden seçim yapın; dil, Dil tercihlerine otomatik olarak eklenecektir.

Change Language Wps Office 13

Adım 5: Şimdi sağdaki simgeye dokunun ve yeni dili akıllı telefonunuzun birincil dili yapmak için yukarı sürükleyin.

Change Language Wps Office 14Change Language Wps Office 15

Bu, WPS Ofisi dahil tüm uygulamalarınki de dahil olmak üzere, tüm UI’nin dilini anında değiştirecektir.

Adım 6: Şimdi WPS Office uygulamasını açın ve tüm arayüzün seçtiğiniz yeni dilde olduğunu fark edeceksiniz.

Change Language Wps Office 16

Uygulama resmi olarak seçtiğiniz dili destekliyorsa, yazım denetimi özelliği artık yeni dille de çalışacaktır. Basit değil mi?

Çoğu Android cihazının farklı bir ayar arayüzü olduğunu unutmayın. Bu durumda, bir OxygenOS cihazı kullandım, ancak kullandığınız telefona bağlı olarak, başka bir dil ayarını yapmanız gerekebilir. Genel prosedür aynı kalır ve sadece sistem dilini değiştirmeniz gerekiyor.

İOS’ta WPS Ofisinde Dil Nasıl Değiştirilir

İOS’ta da WPS Office, dili değiştirmenize izin verecek bir uygulama içi özellik içermez. Burada da, sistem dilini değiştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için sadece bu basit adımları izleyin:

Adım 1: iOS cihazınızdaki Ayarlar uygulamasını açın ve Genel seçeneğini seçin.

Change Language Wps Office 1

Adım 2: Ardından, Genel ayarlarda Dil ve Bölge seçeneğini seçin.

Change Language Wps Office 2

Adım 3: Burada, iPhone Dili seçeneğine dokunun, aşağıdaki listeden bir dil seçin ve ardından sağ üst köşedeki Bitti üzerine dokunun.

Change Language Wps Office 3Change Language Wps Office 5

Adım 4: iPhone’unuzun sistem dilini değiştirmesi birkaç saniye sürecektir. Bundan sonra, tüm uygulamalarınıza seçtiğiniz dilde erişebileceksiniz.

Change Language Wps Office 7

Adım 5: Şimdi WPS Office uygulamasını açın ve tüm arayüzün yeni dilde olduğunu fark edeceksiniz.

Change Language Wps Office 8

Uygulama resmi olarak yeni dili destekliyorsa, yazım denetimi özelliği yeni dille de çalışacaktır. Yazım denetiminin çalışıp çalışmadığını yanlış bir şeyler yazarak ve alt araç çubuğundaki yazım denetimi seçeneğine dokunarak kontrol edebilirsiniz.

Change Language Wps Office 17Change Language Wps Office 18

Uygulamanın resmi web sitesine göre, Android uygulamasında 50’den fazla dile destek verirken, iOS sürümü 20’den fazla dile destek içeriyor. Yukarıda belirtilen prosedür sizin için işe yaramazsa, bunun nedeni uygulamanın seçtiğiniz dili desteklememesi olabilir.

Bununla birlikte, geliştiriciler art arda gelen her güncellemede daha fazla dil için destek eklemeye devam eder, bu nedenle yakın gelecekte belirli bir dil için destek alma şansınız vardır. Veya her zaman devam edip WPS Topluluğu web sitesini ziyaret edip bir dil isteği gönderebilirsiniz.

WPS Ofisini Herhangi Bir Dilde Kullanın

Yukarıda belirtilen adımları tam olarak uygularsanız, WPS Office’teki dili hiçbir zaman değiştiremezsiniz. Android cihazınızdaki işletim sisteminin yukarıda gösterilenden biraz farklı olabileceğini göz önünde bulundurun. Dolayısıyla aynı sonuca ulaşmak için farklı seçenekler seçmeniz gerekebilir. Her durumda, dili değiştirmek WPS Office’teki dili değiştirmek için yapmanız gereken tek şey sistem dilini değiştirmek.

Sıradaki: Bilgisayarınızda WPS Office kullanıyorsanız, yazılımdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak harika WPS Office Writer özellikleri hakkındaki yazılarımızı kesinlikle kontrol etmelisiniz.