Xbox, akıllı eve Alexa ve Cortana becerileri ile giriyor

Alexa ve Cortana, Microsoft’un Xbox One’ını ekrana eklemesi sayesinde çok daha eğlenceli olan akıllı ev bölümünde oldukça rahatlıyorlar. ABD’deki Xbox Insiders artık konsollarını kontrol etmek için Alexa ve Cortana sesli komutlarını kullanabilir.

    Codename Scarlett: Sesli yardımcınızı DM’ye çevirmek için Alexa ile yeni Xbox Play Skyrim hakkında bilmeniz gerekenler

Yeni beceri, artık üretilmeyen Kinect’i Xbox ile birlikte kullananlara tanıdık gelecektir, ancak şimdi daha esnek ve modern akıllı evle entegre edilmiştir – ve elbette, bu sefer özel bir kameraya gerek yok. Xbox One’ı açıp kapatabilir, Xbox arayüzünde gezinebilir, ortam oynatmayı kontrol edebilir, oyun ortamını yakalayabilir ve Mikser yayınlarını açabilirsiniz.

Xbox Beceri nasıl kullanılır?

Öncelikle, zaten bir test kullanıcısı olmanız gerekir. Eğer öyleyse, o zaman Alexa veya Cortana için Microsoft hesabınıza giriş yapmanız ve Xbox Skill ile bağlantı kurmanız gerekir. Alexa veya Cortana olduğu sürece, Sonos veya Polk tarafından sunulan üçüncü taraf donanımları da dahil olmak üzere neredeyse tüm uyumlu cihazlarla çalışmalıdır. Üzgünüz, Google ve Siri.

AndroidPIT Qbo coffee machine with Alexa 8909

İşte Amerika’da Xbox Becerilerini Cortana veya Alexa ile denemek isteyen ABD’deki Xbox Insiders için adım adım kılavuz:

Cortana’yı kullanma:

    Kontrol etmek istediğiniz Xbox’ta oturum açın. Windows 10 PC’nizde, bu bağlantıyı tıklayın ve bu beceriyi ilişkilendirmek için Microsoft hesabınızla oturum açın. Övgü alma zamanı! Şöyle bir şey söyle: “Hey Cortana, Xbox’a Netflix’i açmasını söyle.”

Alexa’yı kullanmak:

    Kontrol etmek istediğiniz Xbox’ta oturum açın. Buraya tıklayın, Amazon Hesabınızla oturum açın ve Etkinleştir’i tıklayın. Yeteneği bağlamak için Microsoft hesabınızla oturum açın. Alexa’nın konsolunuzu keşfetmesine izin verin, ardından konsolunuzu Alexa ile eşleştirmek için talimatları izleyin. Hadi gidelim! Deneyin: “Alexa, Halo’ya başla”

Xbox Skill’in başka neler yapabileceğini merak ediyorsunuz? Konsolunuz için daha fazla komut bulmak için “Xbox’a ne diyebilirim?” Diye sorun.

Test kullanıcısı değil misiniz? O zaman sabırlı ol ve sımsıkı otur. Microsoft kuşkusuz ki, ilk test aşamasından sonra daha geniş Xbox kullanıcılarının topluluğuna yayılacak.

En sevdiğiniz oyun seçkisi hangisi?

“God of War (PS)” veya “HALO (Xbox)” seçin.

kapatTanımsız seçtin!
Arkadaşların ne seçerdi?
payVS

    251 Oylar! Bir şeyler ters gitti gibi görünüyor. Yeniden yüklemek yardımcı olabilir. Savaşın Tanrısı (PS) 258 Oy! Bir şeyler ters gitti gibi görünüyor. Yeniden yükleme yardımcı olabilir.HALO (Xbox)

Xbox One’ınızda ses kontrolünü kullanmayı denediniz mi?

Kaynak: Xbox