Xender vs AirDroid: Hangi Uygulama Dosya Paylaşımı İçin En İyisidir?

Verilerinizi bir telefondan diğerine veya bir PC'ye aktarmak zaman zaman başağrısı olabilir. Aynı işi yapmanın düzinelerce yolu var. Bazıları eski veri kablosuna dayanırken, bazıları bulut depolama hizmetlerini kullanır.

Xender veya AirDroid gibi bir dosya paylaşım servisini tercih ediyorum. Ve neden olmasın? Birincisi, ücretsiz, öncelikle herhangi bir platformda çalışıyor, herhangi bir veri kullanmıyor ve aktarım hızı bir Bluetooth bağlantısından 50 kat daha hızlı.

Uygulama, başkalarının katılabileceği bir cihazda bir Wi-Fi hotspot oluşturur. Bu internet bağlantısı kullanmadan cihazlar arasında doğrudan bir bağlantı oluşturur.

Bu yazıda, dosya paylaşımı için en iyi mobil uygulamalardan ikisini karşılaştıracağız – Xender ve AirDroid.

Android için Xender'ı indirin

Android için AirDroid'i indirin

Note: In the post below, I’m using screenshots from the iOS app. Both apps follow Android and default design language of iOS. And due to Android’s open nature, the features vary from iOS to Android which I will discuss later in the article.

Uygulama boyutu

AirDroid iOS uygulaması yaklaşık 58 MB ağırlığındadır. Xender 70 MB’da biraz daha büyük olsa da. Xender'ın Android uygulama boyutu cihazdan cihaza değişiyor, AirDroid uygulaması ise 30 MB civarında çalışıyor.

İOS için Xender'ı indirin

İOS için AirDroid'i indirin

Platformlar Arası Kullanılabilirliği

Hem Xender hem de AirDroid her büyük platformda mevcuttur. Liste, iOS, Android, Windows, macOS ve Web desteğini içerir.

Also on Guiding Tech
7 Cool Airdroid Features That Make it a Must-Have App

Read More

Kullanıcı arayüzü

Xender, kullanıcının medya dosyalarını incelemesine izin vermek için alt çubuk gezinme menüsünü kullanır. Arayüzü basittir ve diğer iOS uygulamalarıyla eşleşir. Uygulama, kullanıcıları uygulamayı kullanmak için e-posta bilgileri sağlamaya zorlamaz. Böylece servisi hemen başlangıç sayfasında kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu iyi.

Alttaki menü çubuğu fotoğraf, müzik, video ve dosyalar arasında seçim yapmanıza izin verir. Uygulama, iCloud'daki dosyaları bile destekliyor. Bonus olarak, OneDrive, Google Drive ve Dropbox gibi bulut depolama hizmetleri ekleyebilirsiniz.

Sağ üstteki saat simgesi transfer geçmişini gösterir. Soldaki simge Ayarlar ve PC'ye Bağlan gibi seçenekler içeren bir kenar çubuğu menüsü gösterir.

AirDroid ise servisi kullanmaya başlamak için geçerli bir hesap gerektirir. Başlangıç ekranı, doğrudan dosya paylaşım servisini kullanarak arkadaşlarınıza katılmanızı ister. Uygulama, Cihazlarım, Yakın ve Arkadaşlar seçeneklerini içeren standart bir kaydırma sekmesi UI'sini kullanıyor.

Özelliklerin Savaşı

AirDroid’in Xender’i tamamen geçtiği yer İşlevsellik iOS cihazlarında aynı kalsa da, oyun Android platformundaki iki servis arasında değişiyor.

Xender, cep telefonlarında dosya paylaşım işlevi ile erken geldi ve her platformda kullanıma sunuldu. Bu arada, AirDroid kullanıma hazır daha fazla seçenek vermeye inanmaktadır.

AirDroid, Android'in açık kaynaklı yapısından yararlanır ve bir cep telefonu ile bir bilgisayar arasındaki boşluğu daraltmaya çalışır. Bu, Microsoft'un Microsoft Launcher'ın yardımı ile denediği bir şey.

Uygulama, dosya paylaşımının yanı sıra, Android cihazınıza Windows PC veya Mac'ten uzaktan erişmenizi ve kontrol etmenizi sağlar.

Diğer işlevler arasında Bildirim Yansıtma, SMS ve İletişim Yönetimi, PC'de aramaları Yanıtlama veya Reddetme ve web istemcisi aracılığıyla telefonunuzu bulma sayılabilir. Masaüstü istemcisi yardımıyla, bir PC'den WhatsApp, Telegram veya Facebook mesajlarını görüntüleyebilir ve cevaplayabilirsiniz.

Also on Guiding Tech
AirDroid vs AirMore: Which App Is the Best

Read More

Transfer Hızı

Şimdi maddenin et geliyor. Her iki hizmeti de kısaca kullandım. Sık sık Xender'ın işi AirDroid'den daha hızlı yaptığını öğrendim. Örneğin, 1GB video dosyasını Xender Web kullanarak bilgisayara aktarmak yaklaşık iki dakika sürdü. Aynı işlem AirDroid Web'de beş ila altı dakika sürdü.

Cep telefonları arasındaki aktarım hızları da benzer bir sonuç gösterdi.

Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta, mobil bağlantıların her iki uygulamada da nasıl kurulduğudur. AirDroid ile hiçbir zaman bağlantı sorunları yaşamadım, Xender ise özellikle iOS'u Android'e bağlamaya çalıştığımda ya da tam tersi olduğunda bana hatalar yaptı.

Web Uygulamaları Var mı?

Beklendiği gibi, her iki uygulama da web işlevselliği sağlar. Genellikle web sürümlerini kullanarak dosyaları mobilden PC'ye veya tam tersine aktarırım.

Xender'da profil menüsüne dokunun ve Bilgisayara bağlan seçeneğini seçin ve verilen seçeneklerden QR kodunu tarayın.

Mobil dosya yöneticisini PC'ye yansıtmak için kendi web sitelerini ziyaret edebilir ve QR kodunu tarayabilirsiniz.

AirDroid için Cihazlarım'a gidin ve AirDroid Web'i seçin. AirDroid bir adım daha ileri gidiyor ve oturum açma bilgileriyle bağlanmanıza izin veriyor.

Web arayüzüne giriş yaptıktan sonra, her iki uygulamanın düzeni de biraz farklıdır. Xender'ın web görünümü, iTunes gibi cep telefonları için bir masaüstü yöneticisine oldukça benzer. Bu arada, AirDroid sağ tarafta şık bir fonksiyon çubuğu ve en üstte bir arama çubuğu ile birlikte uygulamalarınıza kısayollar sunar.

Bu, tipik bir web arayüzünün Xender ve AirDroid kullanarak nasıl göründüğüdür.

Her iki uygulama da medya dosyalarının indirilmesini ve yüklenmesini sunuyor ve hatta AirDroid, yerleşik seçeneği kullanarak hızlıca notları transfer etmenizi veya web bağlantılarını paylaşmanızı sağlayan Xender'ı panoya desteği ile birleştiriyor.

Also on Guiding Tech

.camp-list-961{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/214677/top-fresh-android-apps-february-2019-1_700854af51ef0bb85f9d5e8a759fcd3c_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1549029903’);background-size:cover;background-position:center center}

#productivity

Click here to see our productivity articles page

Fiyatı nedir

Başlangıçta, Xender çok fazla reklam taşıdı – Ben transfer işlemi tamamlandıktan sonra tam pop-up reklamlar demek. Ve son olarak, yaygın eleştiriden sonra, geliştiriciler tüm reklamları uygulamalardan çıkardı.

Şimdi Xender o kadar gurur duyuyor ki, uygulama simgesi iOS ve Android'de 'Reklam Yok' etiketine sahip. Uygulamanın kullanımı ücretsizdir ve ne kadar veri aktarabileceğiniz konusunda bir sınır yoktur.

AirDroid, tüm platformlarda sunduğu fonksiyonlara uygun bir fiyat etiketi ile birlikte gelir. Varsayılan olarak, verileri aktarmak için 200 MB alan sağlar ve bundan sonra daha büyük dosyaları taşımak ve daha önce ele aldığım tüm fantezi özelliklerini etkinleştirmek için ayda 2 ABD Doları ödemeniz gerekir.

Note: Don’t buy AirDroid Premium version if plan to use an iPhone later. The added features are only useful with an Android device. One can’t buy the pro version from the iOS app.

Kim Kim Kenara Çıkıyor?

Xender ücretsizdir, reklamlarla gelmez ve tüm platformlarda bulunur. Bu uygulama aynı zamanda hizmeti kullanmak için bir hesap yapmanızı gerektirmez. AirDroid bir çok özelliği bir arada bulundururken, günlük kullanım maliyeti de sonuçta.

Tek bir dosya paylaşımı amacıyla, Xender kullanmanızı öneririm. Bir PC ile birlikte bir Android telefonun ağır kullanıcısıysanız, AirDroid sizin için daha uygundur. Ayrıca, Premium sürümü satın almaya değer olduğunu fark edebileceğiniz birçok özellik ile doludur.

Sıradaki: iTunes ve herhangi bir üçüncü taraf yazılımı olmadan dosyaları iPhone'dan PC'ye kolayca aktarabileceğinizi biliyor musunuz? Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki yöntemleri deneyin.