Xiaomi Mi 5’iniz açılmazsa ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu]

Telefonlarının kapandığını ve tekrar açılmayacağını bildiren #Xiaomi Mi 5 (# Mi5) akıllı telefon sahiplerinin bir sürü var gibi görünüyor ve bu yazıda ele alacağımız şey bu. Cihazınızın hala açılıp açılmaya devam edip etmediğini bilmek için işaretler bulmakta size yardımcı olacağım veya size yol göstereceğim.

Xiaomi-Mi-5-wont-turn-on

Mi 5 bugün piyasada mevcut herhangi bir amiral gemisi telefonları yenebilir düşünüyor gerçekten iyi değerlendirmeleri kazanmış görünüyor ve yarı fiyatına specs-wise. Bugün tüm yeni Snapdragon 820 yonga setini, 16MP kamerayı, 3000 mAH bataryayı ve 5.15 inç ekranı sunan en ucuz akıllı telefon. Başka bir deyişle, hızlı, gerçekten iyi fotoğraflar çekiyor, daha uzun ömürlü ve büyük bir ekrana sahip.

Ama gerçekten satın almaya değer mi?

İşte bu sorundan dolayı yardım arayan okuyucumuzdan aldığımız ifadelerden biri…

“Merhaba millet! Mi 5 için herhangi bir destek makalesi veya sorun giderme kılavuzu görmedim ama yine de size soracağım. Dün telefonu satın aldım ve gerçekten çok mutlu oldum. Bunu yükseltmeden önce birkaç yıl boyunca bir S5 kullanıcısıydım ve performansta daha ucuz olduğunu belirtmemek için gerçekten fark edilir bir fark var. Yani, her şey yolunda gidiyordu ve işe gitmek zorundayım, bu yüzden telefonu cebime koydum ve ofise gelip telefonu çıkardığımda açılmayacak. Günün çoğunu tamir ederek geçirdim ama açılmadı. Şu anda, tam bir gün bile kullanmadığım bir telefon için birkaç yüz dolar harcadığım için omurgadan aşağı ürpertici bir şekilde hayal kırıklığına uğradım. Neler olduğuna dair bir fikrin var mı? Teşekkürler. ”- Robbie

Açılmayan Mi 5 sorunlarını giderme

Öncelikle, burada bir düzeltme garantisi yoktur, çünkü temel olarak, burada yapmaya çalıştığımız şey, telefonun hala kendi gücünü açıp açamayacağını bulmaktır. Mi 5’iniz tuğlalaşmış olabilir ve özellikle sadece birkaç günlükse sadece yetkili bir teknisyen size yardımcı olabilir. Unutmayın, cihazın vidalarından birini söktüğünüz anda garanti talebiniz yerine getirilmeyebilir ve üniteniz değiştirilemeyebilir. Bununla birlikte, garantiden ödün vermeden sorunu güvenli bir şekilde düzeltmek için yapabileceğiniz şeyler …

1. Adım: Telefonun fiziksel ve sıvı hasarına maruz kalmadığını doğrulayın

Aslında sorunun nedeninin fiziksel hasar olup olmadığını belirlemek çok kolaydır, çünkü telefonu yanıt vermeyen bir darbe veya darbe genellikle dışarıda bazı çizikler veya ezikler bırakacaktır. En kötü durumda, ekran en kırılgan bileşen olduğu için çatlar veya kırılır. Bu nedenle, yapmanız gereken ilk şey, telefonunuzu bu şeyler için fiziksel olarak incelemektir.

Su hasarı söz konusu olduğunda, Mi 5’inizin neden kapanıp açılmadığını belirlemek biraz karmaşıktır. Ancak telefonu kullanan tek kişi siz olsaydınız, suya batırıldığını veya suya düştüğünü ve cihazın gerçekten sıvı ile temas ettiğinin bir örneği varsa, su hasarı olasıdır.

Bilirsiniz, su hasarı çok önceden kestirilemez. Cihazın suyla temas ettiği ancak normal şekilde çalışmaya devam ettiği ve bir veya iki hafta sonra çılgınca hareket etmeye başladığı vakaları gördüm. Telefonun içine bir damla su sıkıştığında kaçamaz. Isı buharlaşabilir, ancak yine de kaçamaz ve cihaz soğuduktan sonra tekrar sıvı haline gelebilir.

Bu nedenle, telefon bir noktada suyla temas ederse, güvenli rotayı kullanın ve etmeyin, Mi 5’inizi şarj ETMEYİN ve bir daha asla açmaya çalışmayın. Bunun yerine, daha fazla kontrol veya onarım için gönderin.

Fiziksel ve su hasarlarının garanti kapsamında olmadığını, bu nedenle yeni bir ünite almayacağınızı ve teknisyenin hizmetleri için ödeme yapmanız gerektiğini lütfen unutmayın.

2. Adım: Telefonu şarj etmeye çalışın (su hasarlı üniteler için değil)

Mi 5’inizin su hasarından muzdarip olmadığından% 100 eminseniz, bu adımı uygulayabilirsiniz, çünkü pilin boşalmış olması ve yenilenmesi gerekebilir. Telefon fişe takılıyken iyi şarj ederse, şanslısınız çünkü bu, ahizeyi tekrar hayata döndürmek için yapmanız gereken tek şey olabilir.

Açık olanın yanı sıra, bize cihazın donanımının hala mükemmel şekilde çalışıp çalışmadığını gösteren başka işaretler de arıyorsunuz. Normalde, Mi 5’iniz akımın devreleri boyunca aktığını tespit ettikten sonra normal şarj simgesini ekranda görüntüler ve ardından yanan LED ışığı vardır. Bu işaretler olmadan, cihazınızın yanıt vermediği açıktır ve bu durumda şunları yapmanızı öneririm:

    Şarj cihazını başka bir güç kaynağına veya elektrik prizine takın. Şarj etmek veya algılanmak için cihazı bilgisayarınıza bağlayın. Farklı bir güç adaptörü veya şarj cihazı kullanın Farklı bir kablo kullanın.

Telefonunuz tüm bunlardan sonra hala yanıt vermiyorsa, cihazınızın tuğlalanması daha olasıdır.

3. Adım: Kurtarma modunda önyükleme yapın (isteğe bağlı)

Mi 5’in “güvenlik nedenleriyle” kilitli bir önyükleyicisi var. Bu nedenle, kilidi açılmadıkça kurtarma modunda önyükleme yapamayabilirsiniz. Ancak telefonunuz yeniyse, muhtemelen bu adımı yapamazsınız. Ancak kurtarma moduna genellikle şu şekilde erişirsiniz…

    Sesi Açma tuşunu + Güç Tuşunu yaklaşık 10 saniye basılı tutun Yalnızca Mi logosu göründüğünde yalnızca Güç tuşunu bırakın Kurtarma modu görünene kadar Sesi Açma tuşuna basın

4. Adım: Telefonu onarıma gönderin

Bu noktada yapabileceğiniz hiçbir şey yok, bu yüzden telefonunuzu tuğla gibi tamir için göndermeniz gerekiyor ve sorunun boyutunu gerçekten bilmiyoruz. Telefonunuz değiştirilebilir veya bir teknisyen onarıp tamir edilemeyeceğini belirlemek için telefona bakabilir veya bazı testler yapabilir. Mesele şu ki, cihazınızın durumu ve yeni bir tane alıp alamayacağınız hakkında bir güncelleme almanız haftalar alabilir. Gerçek bu yüzden sabır gerekli.

Cihazı 3 hafta içinde gönderdikten sonra güncelleme almayan bir Mi 5 sahibini tanıyorum. Yeni cihazınız satın aldıktan birkaç gün sonra tuğlalanırsa bunun ne kadar sinir bozucu olacağını hayal edin.

Sarmalamak

Temel olarak, Mi 5’iniz kendi kendine kapandıktan sonra açılmadığında yapmanız gereken tek şey, birkaç dakika şarj etmek için fişi takıp tekrar açabileceğini gösteren işaretler bulmaktır. Telefon şarj etmeyi reddederse, muhtemelen tuğlalaştı ve onarım için göndermeniz gerekiyor.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.