Xiaomi Mi 6 Mobil Veri Ağına Bağlanmıyor

#Xiaomi # Mi6, kesinlikle üzerine atılmış herhangi bir uygulamayı idare edebilecek 6GB RAM ile birleştirilmiş güçlü Snapdragon 835 işlemciyi kullanmak için bilinen 2017 amiral gemisi bir telefon. 1080p çözünürlükte en iyi olmayabilir ancak yine de canlı görüntüler üretebilen 5.15 inç IPS LCD ekrana sahip. Telefon ayrıca harika fotoğraflar çeken çift 12MP arka kameralara da sahiptir. Her ne kadar bu güçlü bir performans telefonu olsa da, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, mobil veri ağı sorununa ve diğer ilgili sorunlara bağlanmayan Xiaomi Mi 6’yı ele alacağız.

Bu konuda bir Xiaomi Mi 6 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Bu serideki önceki bölümlere göz atmak istiyorsanız bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

Xiaomi Mi 6 Mobil Veri Ağına Bağlanmıyor

Sorun: Merhaba, üç hafta önce ebay’dan bir Xiaomi Mi 6 aldım ve o zamandan beri metroPCS ağına bağlanmak için mücadele ediyorum. Onları aradım ve telefonumun IMEI numarasını veri setlerine eklediler, işleri yeniden başlatmaya çalıştılar, LTE’nin klasik sorununu bu telefonla çözmek için önerilen manipülasyonu da yaptım. Artık telefon T-mobil şebekeye bağlanıyor ve önceki telefonum gibi metro PCS şebekesine değil, kısa mesaj arayabilir ve alabilirim ancak kısa mesaj göndermeden internet mobil cihazına bağlanamıyorum. Telefon ve metroPCS ağı arasındaki bir uyumsuzluktan geldiğine eminim ama ne yapacağımı bilmiyorum. Umutsuzum. Müteşekkirimden daha fazla olacağıma dair hiçbir fikrim var. Teşekkür ederim!

Çözüm: Bu sorunun yanlış bir APN ve mesaj merkezi numarası ayarından kaynaklanması muhtemeldir.

APN ayarı için telefonun aşağıda listelenen ayarları kullandığından emin olmanız gerekir.

    Ad: MetroPCSAPN: fast.metropcs.comProxy: GerekmiyorPort: Gerekli Değil Kullanıcı Adı: Gerekli DeğilŞifre: GerekmiyorSandırma: GerekmiyorMMSC: http: // metropcs.mmsmvno.com/mms/wapencMMS proxy: boş bırakınMMS portu: boş bırakınMMNC: 310 : 16 Kimlik doğrulama türü: Gerekli değil

Mesaj merkezi numarası için MetroPC’lere başvurmalı ve ayarı havadan göndermelerini sağlamalısınız.

Aramaları Cevaplarken Xiaomi Mi 6 Ekranı Tepki Vermiyor

Sorun: Telefonla ilgili mesele, gelen bir çağrı aldığımda, ekran dış tarafta beyaz noktalar yanıp sönen ve ortasında bir kadın yüzü olan siyah bir ekrana dönüşüyor. Aramayı cevaplamak için yeşil noktaya dokunmam gerekiyor ve ardından aramayı cevaplamak için telefonu kaydırmaya çalıştığımda, aramayı cevaplamanıza izin vermeden önce ekranı 10 ila 15 kez kaydırmanız gerekir. Bazen arayana cevap vermeden önce arayan telefonu kapatır. Bu soruna neden olan bazı APP var mı?

Çözümü: Telefonunuzda ekran koruyucu yüklü mü? Bunu yaparsa, soruna neden olabileceği için bunu kaldırmayı deneyin.

Telefonunuzun ekran koruyucusu yoksa veya ekran koruyucusu kaldırılsa bile sorun devam ederse, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını uygulayın.

    Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin. Sorun bu modda oluşmuyorsa, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın. Sorun Güvenli Mod’da ortaya çıkarsa, telefon verilerinizi yedeklemeniz ve fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir.

Xiaomi Mi 6 belirli bir alanda arama yapamaz

Sorun: Çalışmamda yüzlerce çağrı almak ve yapmak için kullanabildim. Birden bire çalışmamdan arama yapamıyorum ve kesintisiz görüşme yapmak için 6 m uzaklıktaki yan balkona geçmem gerekiyor. Çalışmamdan şimdi bir arama yapmaya çalıştığımda, numarayı aramadan önce 5 veya 6 deneme, ardından aramaya 40 saniye geçmesi, 2 veya 3 çapraz hat varmış gibi görünüyor. Ama eğer doğrudan balkona gidersem hemen arayabilir ve bağlanıp istediğim kadar konuşabilirim. Bunun neden 2 ya da 3 yıl sonra ortaya çıkmaya başladığını biliyor musunuz?

Çözüm: Çalışmanızda, telefon sinyaliyle etkileşime neden olabilecek bazı yeni cihazlar olabilir. Sorunun, telefonunuzun çalışmanıza girdiği sinyali etkileyen bir ağ etkinliğinden kaynaklanma ihtimali de vardır.

Xiaomi Mi 6 aramaları yalnızca hoparlöre duyulabilir

Sorun: Arama yapabilirim ve her şey iyi çalışıyor. Biri beni aradığında beni duyamaz ve onları duyamıyorum… UNLESS Hoparlörü açtım. Hoparlör ile her şey iyi çalışıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim ve arayan kişiyle konuşup duymak için hoparlör kullanma ihtiyacından kaçınabilir miyim?

Çözüm: Bu sorunu çözmenin en iyi yolu telefon verilerinizi yedeklemek ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlama işleminden sonra sorun hala devam ederse, bu büyük olasılıkla hatalı bir mikrofondan kaynaklanır. Bunu bir servis merkezinde kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.