Xiaomi Mi3 Düzensiz Pil Drenaj Nasıl Onarılır?

Xiaomi Mi3 tüm yollarla süper hızlı bir telefon. Pil ömründe bile. Aküsü diğer telefonlardan çok daha hızlı akıyor. Xiaomi Mi3 düzensiz pil tahliyesi, aksi takdirde bu yüksek uç telefonun en büyük kusurudur. Sıklıkla oynayan oyuncular, oynamaya başladıktan hemen sonra düşük pil işaretini gördüklerinde gerçekten rahatsız olurlar. Cep telefonunda uzun saatler sohbet eden ev hanımları, sürekli olarak sohbet etmek için uygulamaları kullanan gençler ve saatlerce müzik dinleyen erkekler bu sorunla yüz yüze geliyor. Ve en kötü yanı, pilin boşalması için telefon saatlerini kullanmamanız gerektiğidir. Sadece 20 dakika boyunca sürekli kullanın ve pil gücünün yarısının gittiğini göreceksiniz. Sadece tam şarjlı telefonu gece yatağın yanına yerleştirin ve pilin yarısını sabah kullanmadan uyandığınız zamana kadar gidersiniz.

Xiaomi Mi3 pil boşaltma sorunu için çeşitli nedenler var. Söyleyebileceğimiz birkaç şey

 • İnterneti telefonda açık tutmak
 • Uygulamaları kapatılmamış halde bırakmak
 • GPS özelliğini kullanma
 • 3G veya Bluetooth özelliğini açık tutmak
 • Çok fazla ön planlama faaliyeti için telefonu kullanmak.

Xiaomi Mi3 düzensiz pil drenaj sorunu çözmek ve bu özellik dolu telefonun pil ömrünü artırmak için kolay düzeltmeler vardır.

Düzensiz akü boşaltma, Xiaomi akıllı telefonların çoğu için yaygın bir sorundur ve çözümler diğer yazımızda tartışılmaktadır.

Ayrıca bkz. Xiaomi Mi3'te ısıtma sorunu nasıl giderilir

Xiaomi Mi3 düzensiz pil tahliyesini düzeltme yolları

 • Gerekli olmadığında GPS özelliğini daima kapalı tutun. Ayrıca, Google Haritalar uygulamasının kapalı olduğundan emin olun.

  Görüntü kaynağı -en.miui.com

 • “Her Zaman Mevcut Tarama” özelliğinin de kapalı olduğundan emin olun. GPS kapalı olsa bile bu tesis açık olacaktır. Telefonun bulunduğu alana ait zaman ve sıcaklık uygulamalarını ayarlamak için kullanılır.
 • İnternet kullanılmadığında mobil verileri kapatın. Videoları YouTube gibi sitelerden indirdiğinizden ve İnternet bağlantısı olmadan çevrimdışı olduklarından emin olun.
 • İnternet kullanımda değilken 3G'yi kapatın. Bazı oyunlar hızlı yüklemek için bu özelliği otomatik olarak kullanacaktır.
 • Dosya aktarımı olmadığında Bluetooth'u kapatın. Çoğu insan bunu yapamaz.
 • Xiaomi Mi3 düzensiz pil tahliyesi, uygulamaları sonra ve sonra kullandıktan sonra kontrol edilebilir. Telefonda çok fazla açık uygulama tutmak daha fazla güç tüketir. Bir dakika boyunca ana sayfa düğmesine tıklayın ve açık uygulamalar listesiyle daha temiz bir fırça simgesi görünecektir. Kapatmak için fırçayı tıklayın.

  Resim kaynağı – youtube.com

 • Xiaomi Mi3, 3050 mAh pile ve Qualcomm Snapdragon 801 CPU'ya sahip. Donanım yüksek son oyun için uygundur. Ancak, sürekli olarak oyun oynamak, telefonu daha hızlı pil drenajına götüren işlemciyi kullanacak hale getirecektir. Xiaomi Mi3 düzensiz pil tahliyesi, ekranın parlaklığını% 50 azaltarak kontrol edilebilir. Bu, pilin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur. Telefonun yüksek çözünürlüğü nedeniyle, oyunlar hala oynamak için harika görünecek. Donuk görünüm uzun süreli oyun eğlencesini engeller.
 • Gecelik pil drenajı, alarmlar, hatırlatmalar, takvimler ve e-posta bildirimleri gibi gelecekteki faaliyetlerin aşırı atanmasından kaynaklanabilir. Bazı insanlar, tüm uyarıları programa, yeni e-postalara bakmak istediklerinde, önemli kalıntıları her şey bir araya geldiklerinde birlikte görürler. Ekran parlaklığının gece azaltıldığından ve yalnızca iki bildirimin, örneğin alarm ve e-posta bildiriminin ya da diğer ikisinin ayarlandığından emin olun. Bu, telefonun tüm gece aktif olmasını ve pil ömrünün önemli ölçüde tasarruf etmesini engeller.
 • Pilin boşalmasını önlemek için pili “Pil Tasarrufu” moduna getirin. Xiaomi Mi3 düzensiz pil drenaj sorunu DS Pil Tasarrufu gibi pil kullanımını yönetmek için bir uygulama yükleyerek çözülebilir. Bu uygulamalar, telefonun minimum pil kullanarak çalışmasını sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Oldukça agresiftirler ve çeşitli özellikleri kullanmanıza engel olurlar. İlgilendiğiniz aktiviteyi size uyaracaklar, pil ömrünü kısaltacaktır. Ancak, pil boşaltma sorununu azaltmada oldukça yardımcı olurlar.

Özellikler geldiğinde Xiaomi Mi3 harika bir telefon. Benzer özelliklere sahip markalı cep telefonlarının oranının yarısına denk geliyor. Küçük konforları telafi etmeye ve dikkatli bir şekilde kullanmaya hazırsanız, telefondaki pil ömrü diğer telefonlara eşdeğer olacaktır.