Xiaomi Mi4 Sinyal Sorunu Nasıl Onarılır

Eğer sadece yerleşik markalarla sınırlı olmayan ve piyasada yeni markaları denemeye açık bir teknoloji çalışanı olsaydınız, son yıllarda çok fazla gelişme ve gelişme görebileceğini düşündüğünüz markalardan biri de Xiaomi'dir. . Bu Çin firması, dünya çapında çok uygun fiyatlarla kaliteli ürünler sunarak fırtınaya girmiş ve büyük çekimler için paralarını vermiştir. Şüphesiz önümüzdeki yıllarda sabırsızlıkla beklenen bir şirket.

Ürünlerinden biri olan Mi4, büyük bir başarıya imza attı ve tüm dünyada çok sayıda satıldı. Cihaz gerçekten harika ve bir kişinin cep telefonunda olmasını istediği tüm özelliklere sahip ve bu da oldukça uygun fiyata sahip. Ancak başka bir şirket tarafından yapılan başka bir cihaz gibi, bu cihaz aynı zamanda bazı küçük sorunlardan ve hatalardan tamamen bağımsız değildir. Böyle bir sorun Xiaomi Mi4 sinyal sorunudur. Birçok kişi zayıf ağ bağlantısı veya sinyal kaybı ya da zayıf sinyal gücü hakkında şikayette bulunmuştur. Ancak bu endişelenecek bir sorun değil çünkü diğer tüm sorunlar gibi, bu Xiaomi Mi4 sinyal problemini sonsuza kadar deneyebileceğiniz ve çözebileceğiniz bazı düzeltmelere de sahip. İşte böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman yapmanız gereken bazı şeyler.

Xiaomi Mi4 wifi sorunu, Xiaomi Mi3 aşırı ısınma sorunu ve diğer birçok gibi diğer Xiaomi telefon problemleri için çözümler de burada tartışılmaktadır.

Ayrıca bkz. Xiaomi hızlı pil boşaltma sorunu nasıl giderilir

Xiaomi Mi4 sinyal sorunu düzeltmeleri

  • Denemeniz gereken ilk şey, yardım edip edemeyeceğini görmek için telefonu yeniden başlatmanızdır. Yani sadece telefonu kapatın ve 1-2 dakika sonra tekrar açın.

    Resim source-techdisko.com

  • Telefonun yeniden başlatılması yardımcı olmazsa, SIM kartın SIM kart yuvasına düzgün takılıp takılmadığını kontrol etmelisiniz. Bu yüzden Mi4 telefonunuzu kapatın ve SIM kart yuvasına ulaşmak için arka kapağı açın. Doğru takılıp takılmadığını kontrol edin. SIM tabladan çıkarsa, SIM'in arkasındaki bazı bantları da kullanarak yerinde kalır. Bundan sonra telefonu tekrar açmanız yeterli.

    Görüntü kaynağı – pocketnow.com

  • Ayrıca, kullanılan SIM kartın durumunu kontrol etmelisiniz. Yani yapmanız gereken, sadece çevirmeli arabirime gidin ve aşağıdaki kodu girin.

“* # * 64663 # * # *”

Bu kod sizi donanım test moduna sokacaktır. Burada, SIM kart dahil olmak üzere telefonun donanım bileşenlerinden herhangi birinin durumunu kontrol edebilirsiniz. Bu nedenle, SIM kartın durumunu ve telefona göre düzgün çalışıyorsa kontrol edin.

  • SIM'in iyi olup olmadığını da kontrol edin. SIM'iniz zarar görmüş olabilir ve bu yüzden bu problemi alıyorsunuz. Bu yüzden Mi4 telefonunuzu kapatın. Bundan sonra SIM'i başka bir SIM ile değiştirin ve telefonun diğer SIM ile düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer yaparsa o zaman SIM'in suçludur.
  • Telefon bir ağı algılayamıyorsa, bir tane de el ile seçebilirsiniz. Bu Ayarlar'a girerek yapılabilir, daha sonra Ayarlar'da sadece Ağlar'a dokunun. Görünen menüde sadece mevcut ağları arayın ve ardından görüntülediğiniz operatör listesinden SIM'inizin çalıştığı operatörü seçin. Bundan sonra da telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekir. Telefonunuz şebekeye kaydedilecek ve arama yapabilmeniz ve mesaj alabileceksiniz.

Ağ seçildikten sonra Ayarlar seçeneğine geri dönebilir ve ardından ağ seçimini tekrar Manuel yerine Otomatik olarak seçebilirsin.

 

  • Ayrıca, telefonu kullandığınız yerin yeterli sinyal gücüne sahip olmadığı ve SIM'in hiç bir hatası olmadığı da olabilir. Bu yüzden, telefonu, sinyalin uygun şekilde geldiği başka bir yerden kullanmayı deneyebilirsiniz.

Yukarıdaki verilen yöntemler bu Xiaomi Mi4 sinyal problemini çözebilmelidir. Eğer o değilse, telefonunuzda ciddi bir sorun var ve bunu Xiaomi servis merkezine götürmeli ve teknisyenler tarafından kontrol edilmeli.