Xiaomi Pocophone F1 nasıl güncellenir sorunu yüklenmez (yüklenecek güncelleme olduğunu söyler)

Xiaomi Pocophone F1’niz bir güncelleme yüklerken sorun mu yaşıyor? Yalnız değilsin! Aşağıda bu cihazın görünüşte bir güncelleme ile ilgili sorunla karşılaştığı başka bir durum var. Bu sorunla karşılaştığınızda ne yapacağınızı aşağıda öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun: Xiaomi Pocophone F1 güncelleme yüklemeyecek (yüklenecek güncelleme olduğunu söylüyor)

İyi Günler Telefonum bana yüklenecek bir güncelleme olduğunu söylüyor. Güncellemeyi çalıştırma sürecinden geçiyorum, güncellemeyi indiriyor ve sonra tamamlandığını söylüyor… .. Bir dakika bekleyin ve başka bir güncellemem var… .. ve aynı işlemi tekrar yürütüyor… Bu hiç bitmeden devam ediyor. Güncelleme 1 gün içinde 4 -6 kez ve mümkün olan her şekilde (açık ve kapalı şarj ve Açık ve kapalı wifi) koştum ama hala yüklemek için bir güncelleme var diyor her zaman aynı şeyi alıyorum. Güncellemem neden telefona yüklenmiyor? Tonia Smith

Çözüm: Pocophone F1’inizin güncellemeleri neden düzgün bir şekilde yükleyemediğine dair doğrudan bir yanıt yoktur. Nedenini bilmek için olası nedenleri daraltmanız gerekecek. Aşağıdaki önerilerimizi takip edin.

Zorla yeniden başlatma

Bazen, bir cihazın yalnızca çalışma düzenine geri getirmek için yeniden başlatılması gerekir. Sizin durumunuzda, bu güncellemenin döngüye girmesine neden olan geçici bir hata olabilir. Belleği temizlemek ve ne olduğunu görmek için bir “pil çekme” prosedürünün etkilerini simüle etmeye çalışın. Telefon yeniden başlatılana kadar Güç tuşunu ve Sesi Kısma düğmesini 15 saniye veya daha uzun süre basılı tutmanız yeterlidir.

Telefonunuz önyükleme yapıyorsa, sorun çözüldü ancak çözülmediyse aynı işlemi birkaç kez daha deneyin. Güncelleme döngüsü hala oradaysa, şunu deneyin:

  Önce ses kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Sesi kısma düğmesini basılı tutarken açma / kapatma tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. sonraki prosedürü deneyin.

Önbellek bölümünü temizle

Android OS, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek ve diğer görevleri verimli bir şekilde yapmak için sistem önbelleği adı verilen özel bir önbellek kullanır. Bazen, bu önbellek bozulabilir veya eski olabilir, bu da her türlü hataya neden olur. Telefonunuzun iyi bir sistem önbelleğine sahip olduğundan emin olmak için önbellek bölümünü birkaç ayda bir temizlemek istersiniz. Bunu yapmak kolaydır ve bir dakika sürmez. İşte böyle yapılır:

  Telefonunuzu kapatın. Bu önemli. Aşağıdaki donanım düğmesi kombinasyonlarına basarken telefonunuz açıksa Kurtarma Moduna önyükleme yapamazsınız.Bu adımları uygulayarak kurtarma moduna geçin: Hem Sesi Kısma hem de Güç düğmelerine basın ve onları bir arada tutun.Önyükleme menüsü veya logosu görüntülendiğinde, Şimdi Kurtarma modunu seçin ve girin. Kurtarma moduna girmelisiniz. Kurtarma modu altında, Önbellek Bölümünü Sil üzerine dokunun. bu moddan çıkın.

Google hesabını Xiaomi Pocophone F1’den kaldır

Bu, diğer Android cihazlarda çalıştığı gözlenen hile. Cihazınızda çalışacağının garantisi yoktur, ancak denemeye değer.

Bir Google hesabını cihazınızdan silmek kolaydır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Ayarlar uygulamasını açın. Özelleştirme’ye dokunun. Hesaplar’a dokunun. Google’a dokunun. Sağ üst taraftaki Diğer ayarlar’a (üç nokta) dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun.

NOT: Google hesabınızı kaldırmadan önce şifresini bildiğinizden emin olun.

Google hesabınızı kaldırdıktan sonra, cihazı yeniden başlatın ve güncellemeyi tekrar yükleyin. Bu sorun giderme adımından sonra Google hesabınızı tekrar eklemeyi unutmayın.

Güvenli Modda sistem güncellemesi yükle

Bazen, yüklendiğinde sorunlara neden olan bir uygulama olabilir. Bu aşamada şu ana kadar hiçbir şey işe yaramadıysa, indirilen uygulamalardan birinin sorunun arkasında olup olmadığını kontrol etmek istersiniz. Bunu yapmak için önce telefonu Güvenli Mod’da yeniden başlatmak istersiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Cihazınız kapalı olmalıdır. Telefondaki güç düğmesine basın.Güç kapalıyken, yeniden başlatın, uçak modu, wifi modu, vb. Menüsü görüntülenecektir, güç düğmesini bırakın.Şimdi, ekrandaki güç kapalı kelimesine uzun basın Telefonunuzda Android Güvenli Mod mesajı görüntülenene kadar bu kelimeye basmaya devam edin.Android Güvenli Mod’a yeniden başlatmak için seçin.İşiniz bittiğinde, akıllı telefonunuzda özel bir Güvenli Mod filigranı görüntülenecektir Şimdi, güncellemeyi tekrar yüklemeye başlayın ve ne olduğunu görün . Telefonunuz yeniden başlatıldığında, normal moda dönmelidir.

Fabrika ayarları

Bu ciddi bir sorun giderme adımıdır, ancak şu ana kadar hiçbir şey işe yaramazsa yapmanız gereken bir adımdır. Cihazınızın yazılım ayarlarını varsayılanlara geri döndürmek, şu anda size yardımcı olmanın tek yolu olabilir. Önceden tüm verilerinizin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun.

Dosyalarınızın yedeğini oluşturduktan sonra, aşağıdaki adımlarla cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayın:

  Lütfen pil kapasitesinin% 50’den fazla olduğundan emin olun Telefonun önemli verilerini yedekleyinAç Ayarlar uygulaması.Genel Ayarlar’a dokunun, Yedekle ve Sıfırla’ya dokunun. Fabrika Verilerini Sıfırla’ya dokunun. Cihazı Sıfırla’ya dokunun. Tümünü sil’e dokunun.XIAOMI POCOPHONE F1 varsayılan fabrika ayarlarına sıfırlama veya ana format.

Alternatif olarak, Kurtarma Modu ile fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. İşte böyle yapılır:

  Cihazı kapatın POCO logosu göründüğünde Sesi Açma tuşu + Güç Anahtarını Açma Güç tuşunu basılı tutun, ancak Mi-Recovery Göründüğünde Sesi Açma Sesi Açma tuşunu kullanın Seçmek için Ses tuşlarını kullanın ve onaylamak için Güç tuşunu kullanın tüm verileri onaylamak için açma / kapatma tuşuna basın Onaylamak için açma / kapatma tuşuna basın Onaylamak için açma / kapatma tuşuna basınGüç tuşuna basarak “ana menüye dön” seçeneğini seçin Yeniden Başlat’ı seçin ve onaylamak için açma / kapatma tuşuna basınSisteme Yeniden Başlat’ı seçin ve onaylamak için açma / kapatma tuşuna basın.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.