Yalın Launcher vs Nova: Hangi daha iyi bir Android Launcher mı

Android ile ilgili en iyi şeylerden biri, telefonunuzun ana ekranını beğenmemeniz durumunda, en yüksek seviyeye getirebilmenizdir. Bir dereceye kadar tamamen farklı bir telefon gibi görünecek. Simge şekli, büyüklüğü veya ana ekran düzeni olsun; bunların hepsini iyi bir başlatıcı ile değiştirebilirsiniz.

Lean Vs Nova Launher Fi

Ne zaman bir başlatıcı hakkında konuştuğumuzda, ilk önce aklımıza gelen Nova Başlatıcısı. Ama herkes hayran değil ya da hoşuna gidiyor. Bazıları şişirilmiş sanıyor, bazıları için ise yavaş görünüyor.

Sonuç olarak, insanlar alternatifler arıyorlar. Son zamanlarda popülerlik ve övgüler kazandığı için Lean Launcher’ın iyi bir alternatif olduğuna inanıyoruz. Burada Nova Launcher ile karşılaştırmasını bulacaksınız. Birbirlerine nasıl istiflendiklerini görelim.

Uygulama boyutu

Popüler ve eski Nova Launcher 5-10 MB, daha yeni ve açık kaynak kodlu Lean Launcher yaklaşık 1-3 MB civarındadır. Yalın Launcher özelleştirilebilir bir Pixel Launcher.

Özelleştirme

Pixel Launcher gibi bazı rampalar ızgarayı veya simge boyutunu değiştirmenize izin vermezler, bu rampalar bu özelliği sunacak kadar zariftir. Her iki uygulamada uygulama adını gizleyebilir, etiket boyutunu ve simge şeklini değiştirebilirsiniz.

Lean Vs Nova Launher 25Lean Vs Nova Launher 26

Lean Launcher bu özellikleri sunsa da, temel özelliklerin ötesine geçmiyor. Bu arada, Nova Launcher, etiket rengi ve gölge gibi gelişmiş özelleştirme sağlar.

Lean Vs Nova Launher 27Lean Vs Nova Launher 28

Nova Launcher’da, kişiselleştirme ayarları uygulama çekmecesi ve ana ekran için ayrı ayrı mevcuttur. Ancak bu özellikler Lean’da eksik. Yani, ana ekranda ızgarayı veya simge boyutunu değiştirirseniz, uygulama çekmecesine de yansıyacaktır.

Uygulama Çekmecesi

Bireysel kişiselleştirme ayarları dışında, Nova Launcher da uygulama çekmecesi stilini değiştirmenize izin veriyor. Üç uygulama çekmecesi modu sunar – dikey, liste ve yatay. Ayrıca arka plan rengini ve saydamlığını da değiştirebilirsiniz.

Lean Vs Nova Launher 4Lean Vs Nova Launher 5

Yalın Başlatıcı’da, arama çubuğunu yalnızca gizleyebilir / değiştirebilir ve uygulama çekmecesinde uygulama önerilerini gizleyebilirsiniz. Uygulama çekmecesi sizin gereksiniminiz değilse, uygulama çekmecesi olmadan fırlatıcıları kontrol edin.

Lean Vs Nova Launher 7Lean Vs Nova Launher 6

Arama çubuğu

Google Arama çubuğunun veya tasarım ve konumunun hayranı değilseniz, onunla ilgili her şeyi Nova Launcher’da değiştirebilirsiniz. Hatta gizleyebilirsiniz. Değiştirilemeyecek tek şey arama sağlayıcısıdır.

Lean Vs Nova Launher 2Lean Vs Nova Launher 3

İlginç olarak, özellik hem ana ekranda hem de uygulama çekmecesinde gizlenebilme yeteneğinin yanı sıra Yalın Başlatıcı’da da mevcuttur.

Lean Vs Nova Launher 1

Klasörlerde Grup Uygulamaları

Her ikisi de ana ekranda klasörler oluşturmanıza izin verirken, Nova Launcher da bunları uygulama çekmecesinde oluşturmanıza olanak sağlar. Ancak, özellik ücretli sürümü ile sınırlıdır. Ancak, ücretsiz sürümde, stili, arka planı, geçişleri ve daha fazlası gibi klasör özelliklerini özelleştirebilirsiniz.

Lean Vs Nova Launher 8Lean Vs Nova Launher 9

Yukarıda belirtilen özelliklerin hiçbiri Yalın Başlatıcı’da mevcut değildir. Sadece dairesel şekilli bir klasör gösterir.

Lean Vs Nova Launher 10

Rıhtım

Bazı insanlar iskelenin varlığından nefret ederken, diğerleri onsuz yaşayamaz. Beni ikinci tipten düşün. Neyse ki, Nova Launcher her iki insanı da mutlu edecek.

Çünkü iskeleyi gizleme yeteneği sunuyor. Bunun dışında, dock özelliklerini özelleştirmek için özel bir bölüm alırsınız. Örneğin, arka planı, sayfa sayısını, dock simgelerini ve daha fazlasını değiştirebilirsiniz. Ayrıca, uygulama çekmecesini sabitlemek yerine bir simge kullanarak açmak isterseniz, Nova Launcher bunu da sunar.

Lean Vs Nova Launher 11Lean Vs Nova Launher 12

Yalın Başlatıcısı söz konusu olduğunda, öncelikle, rıhtım yerine sıcak bir koltuk olarak bilinir. Arka planını saydam, degrade ve düz renk olarak değiştirebilirsiniz. Ayrıca içindeki simgelerin sayısını da değiştirebilirsiniz. Ancak, devre dışı bırakamazsınız.

Lean Vs Nova Launher 13Lean Vs Nova Launher 14

Uygulamaları Gizle

Uygulama simgeleriyle, uzaktan bile uygulamaları hızlı bir şekilde tanımlayabilirsiniz. Bu, bir başkası telefonunuzu kullandığında sorun yaratır. Bir buluşma uygulaması kullandığınızı ve başkalarının bilmesini istemediğinizi varsayalım. Bu gibi durumlarda, uygulamaları telefonunuzdan gizleyebilirsiniz. Yalın Launcher bunu yapma yeteneği sunsa da, ne yazık ki, özellik Nova Launcher durumunda ücretli sürümün bir parçasıdır.

Lean Vs Nova Launher 15Lean Vs Nova Launher 16

Temalar – Karanlık ve Işık Modu

Karanlık mod olmadan yaşayamam, ha? Her iki uygulamayı da seveceksiniz, Nova Launcher biraz daha. Nova Launcher’da gece modu olarak bilinen, hatta zamanlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, arka plan rengini ve arama çubuğu, uygulama çekmecesi, klasörler ve çekmece simgeleri gibi karanlık modu uygulamak istediğiniz öğeleri seçebilirsiniz. Hatta Nova Launcher uygulaması ayarları için de geçerlidir.

Lean Vs Nova Launher 17Lean Vs Nova Launher 18

Yalın Başlatıcı durumunda, karanlık mod arama çubuğuna, uygulama çekmecesine ve klasörlere uygulanır. Uygulama ayarları için geçerli değildir.

Lean Vs Nova Launher 19Lean Vs Nova Launher 20

Mimik

Hiç şüphe yok ki el hareketleri hayatımızı kolaylaştırıyor. Nova Launcher, Lean Launcher’dan daha fazla hareket sunarken, hepsi ücretli sürümle sınırlıdır.

Lean Vs Nova Launher 21

Öte yandan, Lean Launcher, aşağı kaydırma (bir ve iki parmak), iki kez dokunma ve uzun basma gibi ücretsiz hareketler sunar.

Lean Vs Nova Launher 22

Bildirim Rozetleri

Bildirim rozetlerini kim sevmez? Sayısal rozetler sunan başlatıcı uygulamaları kullanmayı tercih ederim. Piksel Başlatıcısı’ndan Nova Launcher’a yalnızca nümerik rozetler sağladığı için geçtim.

Nova Launcher, aynı zamanda nokta rozeti de sunsa da, ikisi de yalnızca ücretli sürümde mevcut. Ayrıca Nova’daki rozetlerin görünümünü de kişiselleştirebilirsiniz. Yalın Başlatıcısı, hiçbir ücret ödemeden bildirim noktaları sunarken, herhangi bir özelleştirme sunmaz.

Lean Vs Nova Launher 29

İçe Aktar ve Yedekle

Önceki başlatıcınızın kurulumunu veya eski Nova yedeğini kullanmak isteyip istemediğinizi Nova Launcher’da yapabilirsiniz. Farklı bir telefondan bile içe aktarabilirsiniz. Ne yazık ki, özelliği yeniden başlamanız gereken Lean Launcher’da eksik.

Lean Vs Nova Launher 24

Fiyatı nedir

Nova Launcher’ın iki farklı şekilde bulunduğunu farketmiş olmalısınız – ücretsiz ve ücretli. Ücretsiz sürüm, uygulamaları, jestleri, bildirim rozetlerini ve simge kaydırma, çekmece grubu ve daha fazlası gibi ekstra hediyeler gizlemekten yoksun.

Öte yandan, Lean Launcher, ücretli bir özellik olmadan ücretsiz olarak kullanılabilir. Kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlarsa, Nova Prime bir defalık bir alımdır ve genellikle satıştadır. Şansını dene.

Basit veya Karmaşık Görünüm

Kişiselleştirmeye gelince, Nova Launcher, yalnızca Lean Launcher’ın yanı sıra Play Store’da bulunan diğer birçok iyi rampanın çok ötesinde. Bununla birlikte, yukarıda gördüğünüz gibi, özelliklerinden bazıları yalnızca ücretli sürüm için saklanır.

Ancak Lean Launcher’da (ücretsiz bir uygulama) bu tür bir şey yok, ancak daha az kişiselleştirme sunuyor. Bu özellik açısından zengin olmadığı anlamına gelmez. Nova’nın yanında basit görünüyor. Sadelik sizi cezbederse, Yalın Başlatıcı doğru bir seçimdir.

Sıradaki: Piyasadaki bir başka açık kaynaklı fırlatıcı ise Lawnchair Launcher. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Nova Launcher ile nasıl karşılaştırıldığını kontrol edin.