Yanıp sönen bir ekran sorunu ile HTC U11 ile ne yapmalı? [Sorun giderme kılavuzu]

HTC U11, bugüne kadarki en iyi Android akıllı telefonlar arasında sayılıyor. Her son kullanıcıya en iyi akıllı telefon deneyimine sahip olmayı vaat eden birçok gelişmiş özelliğe sahiptir. Bununla birlikte, yeni HTC U11 de sorunlardan muaf değil. Yaygın olarak ortaya çıkan endişeler arasında, titreyen ekranla ilgili bir ekran sorunu var. Bu sorunların bu kadar güçlü bir Android cep telefonunda ortaya çıkmasına neden olabilecek şey neydi ve düzeltilmesi için ne yapılması gerekir? Bunlar bu yazıda ele alınacak ana sorular. Dolayısıyla, aynı cihazda benzer bir sorunun olası çözümlerini araştırırken bu sayfaya girmişseniz, bu içerik size yardımcı olabilir. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Ancak sorun gidermeye gitmeden önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, o zaman sizinkiyle benzer endişeleri gidermiş olabileceğimiz için HTC U11 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmenizi öneririz. Çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız, Android sorun anketimizi doldurarak ve gönder düğmesine basarak her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

HTC U11 ekranının titremesine neden olan nedir?

Bu durumda sadece iki olasılık vardır, bu bir yazılım sorunudur veya donanım hasarıdır. İlk olarak, HTC U11’inizde ekranın titremesine neden olan bir şey olabilir. Belirli bir uygulama bozulduğunda ve haydut olduğunda örneğin atın. Hatalı uygulama açıldığında veya çalışırken, cihaz ekranının titremesine neden olabilir. Bu senaryoda yanıp sönen ekran, uygulama arızasının belirtilerinden biridir. Telefonda aynı ekran sorununu tetikleyebilecek diğer bir olası yazılım sorunu, bozuk videolar, sesler ve diğer içerikler gibi bozuk bir dosyadır. Cihazınızdaki bu bozuk dosyalardan herhangi birini açmaya çalıştığınızda büyük olasılıkla açılmıyor. Bunun yerine, uygulamanın veya cihazın kendisinin de garip davranmasına neden olurlar. Güncelleştirmeyi yükledikten sonra telefon ekranının titremesi başka durumlar da vardır. Genellikle bu durumda, ekran ayarlarında ve diğer ilgili seçeneklerde yeniden yapılandırmanız veya bazı ayarlamalar yapmanız gerekecektir. Büyük güncellemeler genellikle mevcut ayarlarınızı geçersiz kılar, böylece çakışmalara neden olabilir. Sorunun bir uygulamaya izole edildiği bazı durumlar da vardır, çünkü ekran yalnızca belirli uygulamaları kullanırken titrer.

En kötü senaryoda, ekran titremesi telefondaki kırık ekranın veya donanımın zarar gördüğünün bir göstergesi olabilir. Telefonunuzu düşürdükten veya ıslattıktan sonra sorun başladıysa, bu büyük olasılıkla suçludur. Sonunda durum böyle olursa, sorunu çözmek için tek umudunuz teknik bir onarımdır.

HTC U11’de ekran titremesi sorununa ilişkin önerilen geçici çözümler ve çözümler

Sorun donanımda olmadığı sürece, bunu kendi başınıza çözmek için hala bir şeyler yapabilirsiniz. HTC telefonunuzdaki titremeli ekran sorununu gidermek istiyorsanız, aşağıda belirtilen çözümlere ve geçici çözümlere başvurabilirsiniz. Devam etmeden önce, cihazınızda olası donanım hasarı belirtileri olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun.

Bunu yapmak, cihazınızın gerçekten ihtiyaç duyduğu şeyin teknik servis olması nedeniyle gereksiz sorun giderme işlemlerinde zaman ve emekten tasarruf etmenizi sağlar. Aksi takdirde, devam edip uygulanabilir bazı çözümler deneyebilirsiniz.

İlk yöntem: Cihazınızı yeniden başlatın (sıfırlama).

Küçük yazılım sorunları genellikle aygıtta yumuşak bir sıfırlama veya basit bir yeniden başlatma ile giderilir. Bunu denemek ve nasıl çalıştığını görmek için şu adımları izleyin:

  Kapatmak için Güç düğmesine basın. Ekran kapalıysa, tekrar açmak için Güç düğmesine basın. Güç düğmesini basılı tutun ve ardından Yeniden Başlat’a dokunun. Telefonunuz açılır.

Ekrana dokunduğunuzda veya düğmelere bastığınızda cihazınız yanıt vermezse, yeniden başlatmak için donanım tuşlarını kullanabilirsiniz. İşte nasıl:

  Güç ve Sesi Azaltma düğmelerine aynı anda, telefon titreşene kadar yaklaşık 10 – 15 saniye basılı tutun. Telefon titreştiğinde, her iki düğmeyi de bırakın.

Yazılım sıfırlama, telefonunuzda depolanan verileri etkilemeyeceğinden, cihaz yazılımındaki küçük hatalarla uğraşırken denemek için güvenli bir yöntem olarak kabul edilir.

İkinci yöntem: Güvenli moda geçin ve uygulamaları tanılayın.

Ekranın titremesine neden olan üçüncü taraf bir uygulamanın olasılığını ortadan kaldırmak için, HTC U11 cihazınızı güvenli modda başlatmayı ve durumdaki uygulamaları teşhis etmeyi deneyebilirsiniz. Tüm üçüncü taraf uygulamalar ve hizmetler bu modda geçici olarak devre dışı bırakılarak, üçüncü taraf bir uygulamanın ana suçlu olup olmadığını kolayca belirlemenizi sağlar. HTC U11’inizin güvenli modda nasıl başlatılacağı aşağıda açıklanmıştır:

  Cihazınız açıkken, kapatmak için Gç düğmesini birkaç saniye basılı tutun. İstendiğinde Gücü Kapat düğmesine basın ve basılı tutun. Güvenli Modda Yeniden Başlat iletişim kutusu belirdiğinde, Tamam düğmesine dokunun.

Telefonunuz şimdi yeniden başlatılacak ve ekranın alt kısmında Güvenli Mod etiketini görmelisiniz. Bu, zaten güvenli modda çalıştığı anlamına gelir.

Güvenli moddayken cihazınızı gözlemleyin. Sorun çözülürse, ekranın titremesine neden olduğundan şüphelendiğiniz yakın zamanda indirilen uygulamayı kaldırmayı deneyin.

  HTC U11’de uygulamayı kaldırmak için Ayarlar-> Telefon-> Uygulamalar-> İndirilmiş-> ‘i açın, sonra şüpheli uygulamayı seçin ve işlemi onaylamak için Kaldır’ a ve ardından Tamam ‘a dokunun.

Normal moda dönmek için cihazınızı yeniden başlatmanız yeterlidir.

Güvenli Mod’a önyüklemenin başka bir yolu, HTC U11’inizdeki donanım düğmelerini kullanmaktır. İşte nasıl:

  Telefonu açmak için Güç düğmesine basın. Ekranda HTC logosu göründüğünde, ekranın alt kısmında Güvenli Mod görünene kadar Sesi Azalt düğmesini basılı tutun.

Telefonunuz amaçlandığı gibi çalışıyorsa ve ekran güvenli moddayken titremiyorsa, sorun hatalı bir donanımdan ziyade üçüncü taraf bir uygulama tarafından tetiklenir. Cihazınıza indirdiğiniz en yeni uygulamayı kaldırın veya kaldırın, sonra ne olduğunu görün.

Üçüncü yöntem: Önbellek bölümünü silin.

Sorunun HTC U11’deki bozuk veya bozuk sistem dosyaları tarafından tetiklenme olasılığını ortadan kaldırmak için, önbellek silme bölümünün silinmesine yardımcı olabilirsiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlamanın aksine, işlem sırasında hiçbir kişisel veri silinmez, ancak aynı pozitif sonuçları verir. Hepiniz bir şans vermeye hazırsanız, işte böyle yapılır:

  HTC U11’inizi kapatın. Tamamen kapalı olduğundan emin olun. Aynı anda Gç ve Sesi Azaltma düğmesine basın ve basılı tutun. Telefonun titrediğini duyduğunuzda Gücü açın. Önyükleyici için yeniden başlat seçeneğini vurgulayın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Komut Yok ekranında, Güç ve Sesi Yükselt düğmesine basın ve basılı tutun. kurtarma menüsü. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Önbellek bölümü tamamlanana kadar bekleyin, ardından Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğini vurgulayın. Eylemi onaylamak için Güç düğmesine basın.

Cihazınızı gözlemleyin ve ekranın daha sonra titremeye devam edip etmediğini kontrol edin.

Dördüncü yöntem: Ana sıfırlama (fabrika ayarlarına sıfırlama).

Sabit sıfırlama veya ana sıfırlama olarak da adlandırılan bir fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, sorunun çözülmemesi durumunda yalnızca son başvuru yeri olarak kabul edilmelidir. İşlem, telefonu ilk durumuna geri döndürür ve fabrika varsayılan ayarları kullanılır. Bu, indirilen uygulamalar, hesaplar, içerik, sistem ve uygulama verileri ve ayarları dahil olmak üzere telefonunuzdaki tüm kişisel verilerinizi kaybedeceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, bu sıfırlama işleminden önce telefonunuzu yedeklediğinizden emin olun. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar öğesine dokunun. Yedekle ve sıfırla seçeneğine dokunun. Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine dokunun.

Not: SD kartınızdan medya ve diğer verileri silmemek için SD kartı sil seçeneğini seçmediğinizden veya seçtiğinizden emin olun.

  Telefonu sıfırla öğesine dokunun. İşlemi onaylamak için Tamam öğesine dokunun.

Alternatif olarak, başlangıçta ana sıfırlama veya donanımdan sıfırlama yapabilirsiniz. İşte nasıl:

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonunuzu kapatın, ardından Güç Kapatma seçeneğini seçin. Aygıtınızı tekrar açmak için Ses Kısma düğmesini basılı tutun ve Güç düğmesini serbest bırakın, HTC logosunu gördüğünüzde , her iki düğmeyi de serbest bırakın. Fabrika Ayarlarına Sıfırla seçeneğini vurgulamak için Ses Kısma düğmesine basın, seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın.

Sert sıfırlama tamamlandığında cihazınız yeniden başlatılır.

Düşünmeniz için diğer yararlı öneriler:

  Ekran parlaklığını ayarlamayı deneyin. Bazen, diğer cihazlar ekran parlaklığı daha yüksek bir düzeye veya tersine ayarlandığında biraz garip davranırlar. Bunun soruna neden olmadığından emin olmak için, HTC U11 cihazınızdaki ekran ayarlarını değiştirmeyi deneyin. İşte nasıl:
  Giriş ekranından Uygulamalar simgesine (kare noktalar) dokunun. Ayarlar Ayarları seçeneğine dokunun. Ekran ve hareketler veya Ekran, hareketler ve düğmelere dokunun. Parlaklık Düzeyi seçeneğine dokunun. Bunu yapmak, Otomatik parlaklık seçildiğinde ekranın ne kadar parlak olacağına dair bir sınır koyacaktır. Ekran parlaklığını manuel olarak ayarlamak istiyorsanız, Otomatik parlaklık seçeneğini temizleyin, sonra parlaklık seviyesini azaltmak veya ekran parlaklığını arttırın.
  SD kartı çıkarmayı deneyin. Bir hafıza kartı kullanıyorsanız ve ekran SD kartın içindeyken titriyorsa, SD kartı çıkarmayı deneyin ve ekranın SD kart olmadan titremeye başladığını kontrol edin. Sorun devam ederse, SD kart iyidir, yoksa tetikleyicidir. SD kartı yeniden biçimlendirmek, aksaklığı düzeltebilir veya gerekirse yenisiyle değiştirebilir. Ekran koruyucularını çıkarın. Ekran koruyucuları, kılıfları veya diğer aksesuarları kullanıyorsanız, onları çıkarmaya çalışın ve bunlar olmadan ne olacağını görün. Bazı aksesuarlar ekrana dokunabilir ve titremeye neden olabilir. Çalışmakta olan tüm uygulamaları kapatın. Birden fazla uygulama kullanırken ekran titriyorsa, tüm uygulamaları kapatmayı deneyin. Belirli bir uygulamayı çalıştırırken ortaya çıkarsa, bu uygulamayı kaldırmayı deneyin. Sorun çözüldüyse yeniden yüklemeyin.

Daha fazla yardım isteyin

Önceki yöntemlerden hiçbiri HTC U11’inizdeki ekran titremesi sorununu çözemiyorsa, sorunu cihaz taşıyıcınıza iletmeyi tercih edebilir veya sorun giderme ya da diğer seçeneklerde daha fazla yardım için HTC destek ile iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.