Yanıtsız Facebook Messenger Samsung Telefonları Nasıl Onarılır

Birkaç yıl önce Facebook, kullanıcıların mesajları Facebook ana uygulaması üzerinden gönderememesine karar verdi. Mesaj göndermek veya arkadaşlarınızı aramak için başka bir uygulama indirmeniz gerekiyor – Facebook Messanger. Uygulama çoğu zaman sorunsuz çalışır, ancak bir süre içinde bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Birçok kullanıcının bildirdiği sorunlardan biri, uygulamanın yanıt vermemesidir. Samsung telefonlardan veya tabletlerden birini kullanıyorsanız ve Messanger uygulaması düzgün çalışmıyor, donuyor veya kilitleniyorsa, okumaya devam edin. Yanıt vermeyen Facebook Messenger'ı Samsung telefonlarında nasıl düzelteceğinizi gösteren bazı ipuçlarını paylaşacağız.

Ayrıca bkz: Samsung Galaxy Note 8'de Nasıl Ödeme Yapılır?

Samsung'daki yanıtsız Facebook Messenger'ı nasıl çözebilirim?

Facebook Messenger'ı durdur

İşte denenecek ilk şey. Uygulamalar'a dokunun ve ardından Ayarlar> Uygulamalar> Uygulama Yöneticisi'ne gidin. Facebook Messenger'ı bulun ve dokunun. Ardından, Zorla durdur'a dokunun. Bunu yaptıktan sonra uygulamayı tekrar başlatın.

 

Telefonunu yeniden başlat

Önceki ipucu herhangi bir değişiklik yapmadıysa, özellikle de bunu bir süredir yapmadıysanız cihazınızı yeniden başlatın. Sistem zamanla yavaşlayabilir, telefon yavaşlayabilir ve hepsinin üzerinde, bazı uygulamaların yanıtsızlığı da dahil olmak üzere çeşitli uygulamalarla ilgili sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yeniden başlatma uygulamaları ve işlemleri kapatacak ve cihazınıza temiz hava verecektir.

 

Uygulamayı güncelle

Uygulama güncel mi? Uygulama güncellemelerinin hata düzeltmeleri getirdiğini unutmayın; bu nedenle güncelleme, yanıt vermeyen Facebook Messenger sorununu çözebilir. Samsung cihazınızda Google Play Store uygulamasını açın ve güncelleme mevcutsa indirip yükleyin.

 

Önbelleği ve verileri temizle

Samsung'un telefonları ve tabletleri de dahil olmak üzere Android cihazlar, kullanıcılara önbelleği ve verileri temizleme seçeneği sunuyor. Bir uygulama yanlış davrandığında, kesinlikle denemeniz gereken bir şeydir. Öncelikle önbelleği temizleyin. Uygulamalar> Ayarlar> Uygulamalar> Uygulama yöneticisi'ne dokunun. Facebook Messenger'ı bul ve üzerine tıkla. Depolama'ya ve ardından Önbelleği temizle'ye dokunun. Normal çalışıp çalışmadığını görmek için uygulamayı başlatın.

Değilse, uygulamanın verilerini temizlemelisiniz. Bunun, uygulamanın özelleştirilmiş ayarlarını temizleyeceğini ve tekrar giriş yapmanız gerekeceğini unutmayın. Uygulamalar> Ayarlar> Uygulamalar> Uygulama yöneticisi'ne gidin. Facebook Messenger'a dokunun, Depolama'ya ve ardından Verileri temizle'ye dokunun. Şimdi Sil'e dokunun.

 

Facebook Messenger'ı yeniden yükle

Facebook Messenger simgesine dokunup basılı tutun ve çöp kutusuna sürükleyin. Veya Ayarlar> Uygulamalar> Uygulama Yöneticisi> Facebook Messenger'a gidin ve Kaldır'a dokunun. Cihazınızı yeniden başlatın. Google Play Store'u açın, Facebook Messenger'ı indirin ve yükleyin.

 

Biraz depolama alanı boşaltın

Facebook Messanger, Samsung telefonunuzda yanıt vermiyorsa, cihazınızda yeterli depolama alanına sahip olduğunuzdan emin olun. Biraz yer açmak akıllıca olur. Artık ihtiyacınız olmayan uygulamaları, dosyaları, fotoğrafları vb. Silerek bunu yapabilirsiniz.

 

Android işletim sistemini güncelle

Bir Wi-Fi ağına bağlanın. Ayarlar> Cihaz hakkında> Yazılım Güncelleme'ye gidin. Mevcut bir güncelleme varsa, indirin ve kurun.

 

Yanıtlamayan Facebook Messenger'ı Samsung telefonlarında nasıl tamir edeceğinizi merak ediyorsanız, bu ipuçlarını faydalı bulabilirsiniz. Uygulama hala çalışmıyorsa yapabileceğiniz biraz daha karmaşık şeyler vardır. Bazı üçüncü taraf uygulamalarının soruna neden olmadığından emin olmak için telefonunuzu Güvenli modda önyükleyebilirsiniz.

Hiçbir şey işe yaramıyorsa, en son çözüm fabrika verilerine sıfırlama yapmaktır. Ancak, bunu yapmadan önce verilerinizin yedeklendiğinden emin olun. Fabrika ayarlarına sıfırlama tamamlandığında, telefonunuzu sıfırdan ayarlayın.