Yardımcı ve Ahududu Pi 3 ile kendi Google Evinizi nasıl oluşturabilirsiniz?

Google evi, evinizde Google Asistan'ı kullanmanın en kolay yoludur. Tek kötü şey şu anda dünya çapında kullanıma sunulmamış olması, ancak Ahududu Pi 3 sayesinde Google Asistan'ı oturma odanıza alabilirsiniz. Hatta Raspi'ye bağlı olan herhangi bir cihazı yalnızca sesinizle kontrol edebilirsiniz.

 • Android için en iyi oyun emülatörleri
 • Kendinize bir retro konsol nasıl 15 dakika içinde 50 $ için

Ahududu Pi 3'ünüzde önce Google Asistan'ı kullanmaya başlamak için biraz donanıma ihtiyacınız olacak. Bu nedenle, Google Asistan ile iletişim kurabilmek için bir mikrofon ve hoparlör almanız gerekir. MagPi'nin (resmi Raspberry Pi dergisi) Mayıs sayısında Google'ın sponsorluğunda güzel bir set vardı. Ancak, bunu alabilmek mümkün değilse, endişelenmenize gerek yok. Herhangi bir hoparlör ve USB mikrofon kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Her iki durumla ilgili talimatları aşağıda bulabilirsiniz:

 • MagPi'den AIY Ses Kiti ile kendi Google Girişinizi yapın
 • Kendi Google Evinizi bir mikrofon, hoparlör ve Raspberry Pi 3 ile yapın

MagPi'den AIY Ses Kiti ile kendi Google Girişinizi yapın

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Mayıs 2017, The MagPi Magazine'in 57. sayısında Google, insanları kendi Google Evini hazırlamaya teşvik etmek için bir hediye seti içeriyordu. AIY adı verilen proje AI (Yapay Zeka) ve DIY (Kendin Yap) karışımından gelir.

Opinion by Luis OrtegaThe AIY Voice Kit is to artificial intelligence, what Cardboard was to virtual realityWhat do you think?505096 participants

1. "Sizin tarafınızdan Google tarafından yapılan" AIY Projesi kitini oluşturun.

MagPi'de bulunan kitin bir araya getirilmesi çok basittir. Tek yapmanız gereken, dergi veya AIY Projeleri web sitesinde verilen talimatları izlemektir. Sanırım benim için en zor olan şey mukavvayı katlamaktı. Ses setini birleştirmek için Google bize verdi:

 • Mikrofonu ve anahtarı kontrol etmek için PCB (Voice HAT)
 • İki mikrofonlu uzun PCB
 • konuşmacı
 • şalter
 • Kırmızı ışık
 • Anahtar mekanizması
 • Kablolar her şeyi bağlar
 • Kiti monte etmek için karton kutu

A very Cardboard style Google Assistant speaker / © AndroidPIT

Kutudakilerin yanı sıra aşağıdakilere de ihtiyacınız olacak:

 • A Ahududu Pi 3
 • İşletim sistemini kurmak için bir microSD kartı
 • Biraz viski bandı
 • P00 boyutlu bir tornavida

You’ll need to buy a Raspi 3. / © AndroidPIT

AIY setini monte etmek için resmi web sitesinde talimatlar var, ancak buradaki ana noktaları özetleyeceğim.

Her şeye sahip olduğunuzda, mikrofonları ve düğmeyi kontrol eden Ses HAT olarak adlandırılan PCB'yi, iki küçük ayraç yardımıyla Ahududu Pi 3'e bağlayarak başlayın. Şimdi, tornavida ile iki hoparlör kablosunu bağlayın (kırmızı pozitif, siyah negatif).

Assembling the MagPi AIY kit / © AndroidPIT

Kabloların kalan kısmını Voice HAT'a bağlayın. Şimdi, her şeyi ilk kutuya koyun. Kutuyu dışarıdaki yazılı kelimelerle katlayın ve hoparlörü ilk önce yerleştirin. Ardından, Ahududu Pi 3'ü Sesli HAT ile birlikte yerleştirin. Kutuyu birleştirin ve içindeki her şeyi koyun. Hoparlörün deliklerle aynı tarafta olduğundan emin olun.

Şimdi anahtar gövdesini takmanın zamanı geldi (sarı renk var). Önce, düğmeden ara parça ve somunu sökün. Düğmeyi kutunun içindeki deliğe sokun ve ayırıcıyı ve rondelayı tekrar vidalayın. Ardından LED ve anahtar mekanizmasını birlikte yerleştirin. Düğmeye yerleştirin ve kabloları doğru sırada takın (kırmızı ve mavi dış, siyah beyaz merkez).

Be careful when you close it. / © AndroidPIT

Son olarak, PCB'yi iki mikrofona bağlayın ve bazı scotch bandıyla takın. Mikrofonları taktığınızda kutunun içindeki deliklerden iyi ses girişi sağladığınızdan emin olun. Her şey hazırlanıp hazır olduğunda, yazılımı bir microSD karta yüklemenin zamanı geldi.

2. Yazılımı yükleyin ve Google Asistan'ı kullanmak için Raspbian'ı yapılandırın:

Yazılımı yüklemek için, sistem görüntüsünü indirmeniz ve bir bilgisayarla bir microSD karta yazmanız gerekir:

 • Ses Seti SD görüntüsünü indir
 • Bilgisayarınız için Etcher.io yazılımını indirin
 • Şimdi, dosyayı Raspberry Pi 3 işletim sisteminin görüntüsü (* .img) ile sıkıştırın.
 • MicroSD kartı bilgisayarınıza takın
 • Etcher programını açın, görüntüyü seçin, microSD kartı seçin ve 'Flaş'ı tıklayın.
 • Bitirince, microSD kartı Ahududu Pi 3'e takılmaya hazır olacak.

Kart patladığında, Raspi'ye yerleştirin ve başlamak için hazırsınız. Ahududu Pi 3'ü Ses Setiyle başlatmak için bir HDMI kablosu ve bir klavye ve fare bulunan bir monitöre ihtiyacımız olacak. Her şeyi bağlayın ve Raspi'yi açın.

İlk kez çizmesi birkaç dakika sürebilir. Ahududu Pi üzerinde çalışan sistem, özellikle Raspbian adı verilen bu cihaz için yapılan Debian'ın değiştirilmiş bir versiyonudur. Debian GNU / Linux'un en büyük distribütörlerinden biridir ve Ubuntu gibi distribütörlerin temeli vardır.

Masaüstü etkin olduktan sonra, Bluetooth ve ses seviyesi düğmeleri arasındaki sağ üst köşedeki Wi-Fi ağınıza bağlanın. İnternet'e bağlandığında tarayıcıyı açın ve şu URL'yi yazın: https://console.cloud.google.com/

Daha sonra, Gmail hesabınızı isteyecektir. Google Cloud'ı ve dahili olarak Google Asistan'ı kullanabilmek için buna ihtiyacımız olacak. Böylece, ücretsiz hesabı etkinleştirmek için e-posta ve şifrenizi yazın. Şimdi, aşağıdaki adımları izleyin:

 • Yeni bir proje oluşturun, örneğin "Ev Pi"
 • API'da> API'yi Etkinleştir> Google Asistan> Etkinleştir'e giderek projedeki Google Assistant API'sını etkinleştirin
 • Şimdi Kimlik Bilgileri> Kimlik bilgisi oluştur> OAuth İstemci Kimliği> Diğer (bir ad ekleyin)> Oluştur'u seçin.
 • Kimlik bilgilerini, projeler API'mizin kimlik bilgisi sayfasından Ahududu Pi 3 üzerine indirmeniz gerekecek. Yeni yaptığınız kimlik bilgilerinin sağında bir indirme düğmesi görürsünüz.
 • İndirilen dosyayı indirilen klasörden / home / pi klasörüne kopyalayın ve dosyayı sağ tıklayarak> yeniden adlandırın adını assistant.json olarak değiştirin .

3. Ahududu Pi 3 aracılığıyla Google Assistant ile konuşun

Ahududu Pi 3'de Google Assistant'ı başlatmak için, masaüstündeki terminal simgesini açın ve aşağıdaki komutu yazın:

 • src / main.py.

Komutu ilk çalıştırdığınızda Gmail hesabımıza bağlı Google Cloud hesabını kullanma iznini isteyecektir. Her şey planlandığı gibi gitti ise, konsol size sesli komut kullanmak için önce düğmeye basmanız gerektiğini bildirir. Uygulamadan çıkmak için terminal penceresi aktifken CTRL + C tuşlarına basın. Şimdi, Google Yardımcısının eksiksiz gücünü içeride gizleyen küçük karton kutuya ne isterseniz sorabilirsiniz.

Ses seviyesini kontrol etmek için yapmanız gereken tek şey sağ üst köşedeki masaüstü simgesine kaldırmak veya Google Asistana "ses düzeyini düşürmek" demek.

Now, press to talk. / © AndroidPIT

4. Google Assistant'ı başka bir cihazdan SSH aracılığıyla uzaktan etkinleştirin

Ahududu Pi 3'de Google Assistant'ı, SSH ve akıllı telefonumuz sayesinde bir monitör veya klavye / fare olmadan etkinleştirebiliriz. Raspi'de, Başlat> Tercihler> Ahududular Pi Yapılandırması başlığına gidip SSH'yi etkinleştirin, 'Arayüzler' sekmesinde SSH satırında 'Etkin' seçeneğini tıklayın. Pi kullanıcısının varsayılan parolasını değiştirmenizi de öneririm.

Akıllı telefonunuzda ve SSH bağlantılarına (veya Windows'dan PuTTY'ye) izin veren herhangi bir uygulama ile Raspberry Pi 3'ün yerel IP'sini tanıtabilir ve doğrudan kullanıcı adımız (varsayılan "Pi") ve şifreyle bir komut konsolu üzerinden oturum açabiliriz (varsayılan "ahududu").

JuiceSSH – SSH Client

Raspi'nin yerel IP adresi Raspi masaüstündeki bağlantı simgesinde veya Android için Fing uygulamasıyla bulunabilir.

SSH tarafından Ahududu Pi 3'teki komut satırına bağlandıktan sonra, Google Yardımcısını başlatmak için bu iki komutu tanıtın:

 • /home/pi/bin/voice-recognizer-shell.sh
 • src / main.py

Activating Google Assistant by SSH from your phone. / © AndroidPIT

Kendi Google Evinizi bir hoparlör ve bir Ahududu Pi 3 ile yapın

Kendi Google Girişinizi yapmak için MagPi'den AIY Ses Seti'ne sahip olmanız gerekmez. Aslında gerçekten ihtiyacınız olan şey bir USB mikrofon, bir kulaklık girişi olan bazı hoparlörler ve bir Ahududu Pi 3'dür (bir tane varsa, bir düğmeye bağlayabilirsiniz).

Adafruit

Mini USB Microphone

$5.95

Ir a la tienda

El altında bir USB mikrofonum yoktu, bu yüzden dahili bir mikrofona sahip eski bir web kamerası kullandım.

Yazılımı kurmak için yukarıdaki talimatları izleyin, ancak kendi donanımınızı kullanabilmek için birkaç şey çimdiklemeniz gerekir.

İlk. /boot/config.txt dosyasını sudo nano /boot/config.txt komutuyla bir terminal üzerinden düzenleyin . Şimdi, # dtparam = audio = on yazan satırı uncomment etmek zorunda kalacağız, # silmekte ve aşağıdaki iki satırı yorumladı; böylece paragraf şuna benziyor. İşlem tamamlandığında, çıkmak ve aynı adla kaydetmek için CTRL + X tuşlarına basın.

# Ses etkinleştir (yüklemeler snd_bcm2835)

dtparam = ses = açık

# dtoverlay = I2S-mmap

# dtoverlay = googlevoicehat-ses kartı

İkinci. /etc/asound.conf dosyasını da sudo nano /etc/asound.conf ile terminalden düzenleyin . Burada, her şeyi silmemiz ve aşağıdaki kodu yapıştırmamız gerekecek. İşlem tamamlandıktan sonra çıkmak ve aynı adla kaydetmek için CTRL + X tuşlarına basın.

pcm.! varsayılan {

asym yaz

capture.pcm "mikrofon"

playback.pcm "hoparlör"}

pcm.mic {

tip fiş

köle {

pcm "hw: 1,0"}}

pcm.speaker {

tip fiş

köle {

pcm "hw: 0,0"}}}

Üçüncü. Şimdi Ahududu Pi 3'ü yeniden başlatmanız ve mikrofonu ve hoparlörleri tanıdığını test etmeniz gerekecek. Masaüstünde, "Ses kontrolü" adlı bir dosya var. Dosyayı çift tıklayın ve sahip olmadığımız Ses Hattı'nı arayacaktır. Yani, onu değiştirmeliyiz. Bir terminal komutunu sudo nano /home/pi/voice-recognizer-raspi/checkpoints/check_audio.py yazın ve VOICEHAT_ID = 'googlevoicehat' yazan satırı varsayılan ses olan VOICEHAT_ID = 'bcm2835' olarak değiştirin Raspi'de, CTRL + X tuşunu kullanarak çıkın ve aynı adla kaydedin. Şimdi, sesi tekrar test edin, her şey hazır ve çalışıyor olmalıdır.

Dördüncü. Bir düğmeniz varsa GPIO 23'e bağlayın. Ayrıcınız yoksa 3. adımdaki ile aynı hizmeti özel bir komutla başlatın:

 • python3 src / main.py -T alkış

Bu komutla, her alkışladığınızda Google Asistan bir soru bekliyor olacak. Çıkmak için yine CTRL + C tuşlarına basın. Açıkçası, bu servisi diğer herhangi bir cihazdan SSH ile etkinleştirebilirsiniz.

Sonuç

Gördüğünüz gibi, Google Asistan'ın evinizde olması, göründüğünden daha kolaydır. Tek ihtiyacınız olan bir ahududu Pi 3 ve birkaç donanım parçası. Tek engel şu an sadece İngilizce olarak mevcuttur. Yine de, yıl sonlarında Google Asistan'ımız İspanyolca da mevcut olacak. Böylece 2018 için Raspi ile birlikte kullandığımız Google Assistant SDK'sına zaten entegre olabilirsiniz.

Varsayılan olarak, Google Asistanlık ses servisi yolda bıraktığınız neredeyse her soruyu yanıtlayabilir ancak oradaki eğlenceler burada bitmiyor. Yapay zekanın gücünü bir robotu veya sihirli aynayı sesinizle kontrol etmek için de kullanabilirsiniz. Beğendiğinizde IFTTT ile daha karmaşık görevler de yapabilirsiniz. Bununla birlikte, bunun için kendi senaryonuzu yaptırmanız gerekecek.

Google'ın AI'sını kontrol etmeye hazır mısınız?