Yavaş çalışan Samsung Galaxy A50 nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy A50 cep telefonu gerçekten etkileyici bir donanıma sahip ve en son Android sürümü Android 9 Pie’de çalışıyor, ancak bazı sahipleri şikayet ediyor çünkü birkaç hafta sonra telefonları yavaş çalışmaya başladı. Performans sorunları her zaman yazılıma veya ürün bilgisine bağlanabilir. Ancak, bu sorunun bir donanım sorunundan kaynaklandığı durumlar da vardır. Yapabileceğiniz şey, sorunun gerçekten neyle ilgili olduğunu bilmek için bazı sorun giderme prosedürlerini gerçekleştirmek.

Bu makalede, yavaş çalışan Galaxy A50’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve sorunun gerçekten ne olduğunu belirleyene ve umarım düzeltene kadar onları tek tek ele alacağız. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu yayın size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmazsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Yavaş çalışan Galaxy A50’nizde sorun giderme

Performansla ilgili sorunlar o kadar da ciddi değil. Aslında, birkaç işlem yaparak bunu düzeltebilirsiniz. Telefonunuzu tekrar sorunsuz çalıştırmak için yapabileceğiniz şeyler aşağıda…

İlk çözüm: Zorla yeniden başlatmayı yapın

Bir telefon yavaş çalışmaya başladığında, çoğu zaman bazı sorunları olan donanım yazılımıdır ve bunlar mutlaka ciddi değildir. Bu nedenle yapmanız gereken ilk şey, telefonunuzun hafızasını tazelemek ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yüklemek için zorunlu yeniden başlatma işlemini gerçekleştirmektir. Bu sadece üretici yazılımı ile ilgili bir sorunsa, o zaman telefonunuzun bundan sonra sorunsuz şekilde çalışıyor olması gerekir. İşte yapmanız gerekenler:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz başarılı bir şekilde yeniden başlatıldıktan sonra, yavaş çalışıyor mu, çünkü daha sonra bir sonraki çözüme geçin;

DA OKUYUN: Ölümün Siyah Ekranına takılan Samsung Galaxy A50 için hızlı düzeltme

İkinci çözüm: Üçüncü taraf uygulamalar nedeniyle olmadığından emin olun

Telefonunuzu kurduktan sonra düşük performans gösterebilecek uygulamalar da vardır. Veya arka planda çalışan bir sürü ağır uygulama varsa, telefonunuzun yavaş ve yavaş çalışmasına başlamasını her zaman bekleyebilirsiniz. Fakat durum buysa, sorun kolayca çözülebilir. Telefonunuzu güvenli modda çalıştırmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Seçenekler gösterilinceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Güvenli moda geçtikten sonra, cihazınızın hala durgun ya da yavaş çalıştığını bilmek için gözlemlemeye çalışın. Sorun bu moddayken sabit görünüyorsa, daha fazla araştırma yapmak için bunu yapın:

  Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun yavaş çalışmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız olduğunu düşündüğünüzde, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Ancak, telefonunuz güvenli moddayken hala yavaş çalışıyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: “kamera başarısız” hatasını gösteren Samsung Galaxy A50 için hızlı düzeltme

Üçüncü çözüm: Yavaş çalışan telefonu düzeltmek için Tüm Ayarları Sıfırla

Bazen, bu sorun telefonunuzdaki bazı yanlış ayarlardan da kaynaklanabilir. Ürün yazılımıyla ilgili sorunları gidermeden önce, sorunsuz çalışmasına yardımcı olup olmadığını görmek için cihazınızdaki tüm ayarları sıfırlamak en iyisidir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Bunu yaptıktan sonra telefonunuz hala yavaş çalışıyor, ardından bellenimi gidermek için devam edin.

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin

Android’in kullandığı önbelleğin eski veya bozuk olmaması önemlidir. Sistem önbelleği zaman zaman bozulur ve bu gerçekleştiğinde, performans sorunları ortaya çıkabilir ve en yaygın işaret cihazın yavaş çalışmaya başlayacağıdır. Bu olasılığı dışlamak için, önbelleği silmek ve yenisiyle değiştirmek için önbellek bölümünü silmeniz yeterlidir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuz yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, hala yavaş çalışıp çalışmadığını bilmek için yakından izleyin; çünkü varsa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy A50’yi düzeltmek için kolay adımlar

Beşinci çözüm: Önemli dosyaları yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

İlk dört çözümden sonra ve telefonunuz hala yavaş çalışıyorsa, yapılacak bir sonraki şey cihazınızı sıfırlamaktır. Ana sıfırlama, bunun gibi performans sorunları da dahil olmak üzere herhangi bir ürün yazılımı veya yazılımla ilgili sorunları çözecektir. Ancak, önemli dosya ve verilerinizin işlem sırasında silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, google ve samsung hesaplarınızı telefonunuzdan kaldırın, böylece sıfırlama işleminden sonra kilitlenmeyeceksiniz. Hazır olduktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım yavaş çalışan Galaxy A50’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu nedenle yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.