Yavaş çalışan Samsung Galaxy S10 Plus nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S10 Plus, birinci sınıf bir cihaz ve bugün piyasada bulunan en güçlü akıllı telefon. Söylemeye gerek yok, hızlı … süper hızlı. Ancak, bazı mal sahiplerinin zaten birimlerinin yavaş çalışmaya başladığı bildirildiği için şikayetçi oldu. Cihaz kutudan yavaşça çıkmadığı sürece, cihazınız bazı performans sorunları belirtileri göstermeye başladığında endişelenmeniz gereken hiçbir şey yoktur.

Bu yazıda, bir nedenden dolayı yavaş çalışmaya başlayan Samsung Galaxy S10 Plus cihazınızla ilgili sorun gidermede size yol göstereceğim. Bu sorunla ilk karşılaştığımızda olmadığından, tekrar hızlı çalışmanıza yardımcı olacak bir veya iki şeyi zaten biliyoruz. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan şikayetçiyseniz, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceğinden aşağıdakileri okumaya devam edin.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, o sayfada sizinkiyle benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Yavaş çalışan Galaxy S10 Plus’ta sorun giderme

Telefonunuz herhangi bir fiziksel veya sıvı hasarı belirtisi olmadıkça, yavaş çalışmaya başladığında çok fazla endişelenmeyin, her zaman kendi başınıza onarabilirsiniz. Çoğu zaman, bu sorun olduğunda, sadece bazı uygulamalar veya küçük ürün yazılımı sorunları nedeniyle ortaya çıkar ve işte bunun için yapmanız gerekenler…

Yavaş çalışan telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

İlk kez telefonunuzun yavaş çalıştığını fark ettiyseniz, o zaman henüz karmaşık bir sorun giderme işlemi yapmayın. Belki de zorunlu bir yeniden başlatma, geçmişte karşılaştığımız benzer sorunların olduğu gibi bu sorunu çözebilir. Zorunlu bir yeniden başlatma, telefonunuzun hafızasını tüm servislerini yeniden yükledikçe yenileyebilir. Bunu yapmak için, ses seviyesini azaltma ve açma / kapatma tuşlarını aynı anda 10 saniye boyunca veya logo ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz normalde olduğu gibi yeniden başlatılır ve bir kez aktif hale geldiğinde, hala yavaş çalışıp çalışmadığını bilmek için kullanmaya devam edin, çünkü hala çalışıyorsa bir sonraki yordama geçin.

Samsung Galaxy S10 Plus WiFi bağlantısı düşmeye devam ediyor

Bu durumda yavaş çalışıp çalışmadığını bilmek için telefonunuzu güvenli modda çalıştırın.

Telefonunuzu yalnızca güvenli modda çalıştırmak sorunu çözmez ancak soruna neyin neden olduğu konusunda bir fikir vereceği için bunu yapmanız çok önemlidir. Sorun üçüncü taraf uygulamalardan kaynaklanıyorsa, telefonunuz güvenli moddayken normal şekilde çalışacaktır. Bu nedenle, önce bu adımları uygulamayı deneyin ve ne olacağını görün:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Galaxy S10 Plus’ınızın bu moddayken normal şekilde çalıştığını farz edersek, yapmanız gereken bir sonraki şey, uygulamalarınızın hangisinin soruna neden olduğunu bulmak ve sonra onu kaldırmaktır. Bu sorunu çözmek için birden fazla uygulamayı kaldırmanız gerekebilir.

Bununla birlikte, telefon bu moddayken hala yavaş çalışıyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Yavaş çalışan telefonu düzeltmek için tüm ayarları sıfırlayın

Sorunun nedeninin bazı yanlış ayarlar olması da mümkündür. Bu nedenle, bu adımda, telefonunuzdaki tüm ayarları yalnızca fabrika varsayılan ayarlarına veya kullanıma hazır yapılandırmasına döndürülecek şekilde sıfırlamak daha iyidir. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız hiçbiriniz silinmeyecek. Telefonunuz ve dosyalarınız için güvenlidir ancak birçok sorunu gidermede çok etkilidir. İşte böyle yapılır:

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ayarları sıfırla öğesine dokunun. ayarları sıfırlamak için yeniden başlatın.

Hala yavaş çalışıp çalışmadığını bilmek için telefonunuzdaki gözleminize devam edin, çünkü varsa, sistemin kullandığı önbelleği değiştirme zamanı gelmiştir.

Samsung Galaxy S10 Plus cihazınızdaki duvar kağıdını nasıl değiştirebilirim?

Sistem önbelleğini silin, böylece değiştirilir

Sistem önbelleği, telefonunuz tarafından sorunsuz bir şekilde ve normal şekilde çalışabilmesi için sistem tarafından kullanılan yüzlerce küçük dosya koleksiyonudur. Bu dosyalar bozulduğunda, performans sorunları olur ve bu, telefonunuzun birkaç hafta sonra bile yavaş çalışmasının nedeni olabilir. Bu olasılığı ele almak için yapmanız gerekenler:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşun hepsini bırakın. Bir ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye gösterecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce .Seç önbellek bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet, onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bunu yaptıktan sonra, hala yavaş çalışıyorsa ve hala çalışıyorsa, o zaman herhangi bir performans sorununa en iyi çözümü yapmanız gerektiğini bilmek için telefonunuzu kullanmaya devam edin.

Dosyalarınızı yedekleyin ve Ana Sıfırlama işlemini yapın

Önceki prosedürleri uyguladıktan sonra Samsung Galaxy S10 Plus cihazınız hala yavaş çalışıyorsa telefonunuzu sıfırlamanız gerekir. Ana sıfırlama, performans sorunları dahil olmak üzere herhangi bir firmware ile ilgili sorunları çözecektir. Ancak, dosyalarınızı ve verilerinizi işlem sırasında silineceklerinden ve telefonunuzun yavaş çalıştığını düşünürken yedeklemeniz biraz zaman almalıdır, normalden daha uzun sürebilir.

Yedeklemeden sonra, Google ve Samsung hesaplarınızı telefonunuzdan kaldırdığınızdan emin olun; Telefonunuz ayarlandıktan sonra, ana sıfırlamaya master yapmak için şu adımları izleyin:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistemi kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme).) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Sinyal kaybına neden olan Samsung Galaxy S10 Plus’ı düzeltin Galeri Galeri Samsung Galaxy S10 Plus’taki hatayı durdurdu Samsung Galaxy S10 Plus, gecikmeye devam ediyor