Yavaş çalışmaya başlayan bir Google Pixel 2 nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Performansa gelince, Google Pixel 2’niz doğal olarak hızlı ve sorunsuzdur. Google bu şekilde yaptı ve almanız gereken şey bu. Bununla birlikte, yardım talep ettiğimiz için bize e-posta gönderen okurlarımız var, çünkü cihazlarının çok yavaş çalışmaya başladığı bildiriliyor. Bu gibi konular çok can sıkıcıdır çünkü telefonunuzdaki normal faaliyetlerinizi gerçekleştirmenizi önler. Bu nedenle, Pixel 2’nizi en iyi performansına geri getirmek için hemen ele almanız gerekir.

Bu yayında, yavaş çalışmaya başlayan Google Pixel 2’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim. Her olasılığını göz önünde bulunduracağız ve neden bu kadar yavaşlaştığının nedenini belirleyene ve onunla başa çıkmak için bir çözüm formüle edinceye kadar onları tek tek eleyeceğiz. Tecrübelere dayanarak, performans sorunlarının çözülmesi temelde kolaydır, bu nedenle bir teknisyenin servislerini kullanmadan kendi başınıza çözme şansınız vardır. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan rahatsız olduysanız, bu makaleyi düzeltmenize yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulduğunuzdan ve sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınızdan, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Çok yavaş çalışan Google Piksel 2 ile ilgili sorunları giderme

Performans sorunları Pixel 2 gibi premium telefonlar için bile normaldir çünkü bunun neden olduğunu belirlemek için göz önünde bulundurmamız gereken birkaç faktör vardır. Sorunu bilmek ve yapmanız gerekenleri çözmek için yapmanız gerekenler aşağıdadır:

İlk çözüm: Bazı üçüncü taraf uygulamalardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenin

Uygulamalar, özellikle arka planda çalışan bir grup varsa, telefonunuzun performansının düşmesine neden olabilir. Çoğu zaman, yoğun uygulamalar özellikle CPU yoğun oyunlarda bu tür bir soruna neden olan uygulamalar. Android’de, bir uygulamayı kullanırken ve ana ekrana dönmek için ana ekran düğmesine bastığınızda, uygulama aslında sadece “küçültülmüş” ve kapalı değildir. Böylece arka planda çalışmaya devam ediyor ve CPU ve RAM kullanıyor. Arka planda çalışan birkaç uygulamanız varsa, telefonunuzun rastgele donma ve gecikme durumlarında durgunlaştığını hissedebilirsiniz.

  En son kullanılan uygulamaları görüntülemek için, En son kullanılan uygulamalar düğmesine Home home apps (Son sağdaki uygulamalar) simgesine dokunun (sağ altta bulunur) ve uygulama listesinde ilerleyin. .

Bunu yaptıktan sonra Pixel 2’niz hala halsiz, o zaman tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için Güvenli modda çalıştırmanız gerekir.

  Aygıt açık durumdayken, Güç kapatma istemi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun (sağ tarafta bulunur) ardından serbest bırakın. “Güvenli modda yeniden başlat” istemi görünene kadar Kapat ve basılı tutun. onaylayın. Not Yeniden başlatma işleminin tamamlanması 45 saniye sürebilir. Not Yeniden başlattıktan sonra, kilit açma / ana ekranın sol alt kısmında “Güvenli mod” belirir.

Sorunun üçüncü taraf uygulamalardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmek güvenli moddayken telefonunuzu kullanmaya devam edin. Sorun bu moddayken sabit görünüyorsa, üçüncü taraf uygulamalar nedeniyle olduğu doğrulanır. Onları kaldıran uygulamaları bulun.

  Tüm uygulamaları görüntülemek için bir Ana ekrandan Ok simgesine dokunun. Navigasyon: Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler .Tap Tüm ‘xx’ uygulamalarına bakın. Soruna neden olduğunu düşündüğünüz bir uygulamaya dokunun.

Öte yandan, Pixel 2’niz güvenli moddayken hala yavaş çalışıyorsa, sorun ürün yazılımıyla ilgili olabilir. Bir sonraki prosedürü deneyin.

İLGİLİ POSTLAR:

  Google Pixel 2 akıllı telefonunuzdaki hızlı pil boşaltma sorunuyla nasıl baş edilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Google Pixel 2’m neden açılmıyor ve nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Bluetooth aksesuarına bağlanmayacak veya eşleşmeyecek Google Pixel 2 nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Metin mesajı veya SMS gönderemeyen veya alamayan Google Pixel 2 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

İkinci çözüm: Önbellek bölümünü sil

Bunu yapmak, cihazınızın sorunsuz çalışmasına yardımcı olmak için cihaz yazılımı tarafından oluşturulan tüm sistem önbelleklerini veya geçici dosyaları siler. Bunlar yolsuzluğa meyillidir ve bu gerçekleştiğinde, donmalar, gecikmeler, yavaşlama ve hatta uygulama çökmeleri gibi performans sorunları ortaya çıkabilir. Bu işlemi yapmayı denemeniz önemlidir, çünkü sıfırlamada olduğu gibi benzer bir etkiye sahiptir, yalnızca tüm dosyalarınızı ve verilerinizi silmez:

  Google Pixel’inizi kapatın 2. Kapatın, bir süre boyunca güç ve ses kısma düğmesine basın. Bu, cihazı açacak ve Google Pixel 2 logosu kaybolana kadar her iki düğmeyi de tutmanız gerekir. Bundan sonra, sadece bekleyin. Cihazınız kurtarma moduna geçinceye kadar süre. Ek olarak, istediğiniz dili seçebilirsiniz. Ek olarak “Verileri ve Önbelleği Sil” seçeneğine dokunmanız yeterlidir. Bundan sonra, “Önbelleği Sil” seçeneğine dokunun. aynısını onaylamanız istenir, devam etmek için evet’i tıklayın. Bundan sonra, Google Pixel 2’nizin tüm önbellek bölümünü temizlemesini beklemeniz gerekir. Bundan sonra, yeniden başlat düğmesine dokunun. Bu, cihazınızı yeniden başlatır. Yeniden başlatıldığında işlem tamamdır.

Telefonunuzu hala yavaş mı yoksa halsiz mi olduğunu bilmek için kullanın ve öyleyse, sıfırlamaktan başka çareniz yok.

Üçüncü çözüm: Master sıfırlama işlemini gerçekleştirin

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra telefonunuz hala yavaş çalışıyor, ardından telefonunuzun dahili deposunda bulunan tüm dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemelisiniz. Bu sorunu çözmek için cihazınızı sıfırlamanız gerekir.

  Aygıtın kapalı olduğundan emin olun. Açma / kapama modu (üstündeki Başlat’ı olan bir Android görüntüsü) görünene kadar Güç + Ses Kısma düğmelerine basın ve basılı tutun, sonra bırakın. Kurtarma modunu seçin. Mevcut seçenekler ve Seçmek için güç düğmesi. Cihaz Google başlangıç ekranını bir an önce yanıp sönecek ve ardından Kurtarma modunda yeniden başlayacaktır. Ekranda “Komut Yok” yazan bozuk bir Android görüntüsü varsa, Güç düğmesini basılı tutun. Sesi Aç düğmesine bir kez basın, ardından Güç düğmesini bırakın. Android Kurtarma ekranından, Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçimini yapın. Evet seçeneğini seçin ve ardından fabrika verilerine sıfırlama işleminin tamamlanması için birkaç dakika bekleyin. Şimdi sistemi yeniden başlatın. Fabrika verilerine sıfırlama ve yeniden başlatma işlemleri tamamlamak için.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size yardımcı olmuştur. Telefonunuzda bizimle paylaşmak istediğiniz başka sorunlarınız varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişim kurmaktan veya yorum yapmaktan çekinmeyin.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.

Ayrıca size yardımcı olabilecek gönderiler:

  Google Pixel 2’yi şarj etmeyecek şekilde nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Google Pixel 2’m neden açılmıyor ve nasıl düzeltiliyor? [Sorun Giderme Kılavuzu] E-posta gönderemeyen veya alamayan Google Pixel 2 nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Wi-Fi’ye bağlanamayan Google Pixel 2 ile ne yapmalı? [Sorun Giderme Kılavuzu] Güncellemeden sonra internete bağlı kalmayacak Google Pixel 2 nasıl düzeltilir, mesajlar gönderilmez