Yavaş Samsung Galaxy S9 Plus’ı nasıl daha hızlı çalıştırabilirim?

Zamanla, Samsung Galaxy S9 Plus gibi güçlü akıllı telefonlar bile durgunlaşacak ve bu sorunun ortaya çıkacağını düşünmek için sayısız faktör var. 2012’den beri okuyucularımıza ücretsiz çevrimiçi destek sağlamaya başladığımızdan beri, akıllı telefon sahiplerinin cihazlarında karşılaştığı sayısız soruna tanık olduk. Şimdi bile, hala benzer sorunlarla karşılaşıyoruz ve en yaygın olanları performansla ilgilidir.

Bu yazıda, yavaş koşmaya başlayan Galaxy S9 Plus’ınızı tekrar daha hızlı hale getirirken size yol göstereceğim. Bu, bu sorunla ilk kez karşılaşmadığımız için, düzeltmenize yardımcı olabilecek bir veya iki şey zaten biliyoruz, ancak size sadece yeterince etkili adımları sağlayacağım. İnanın tüm olasılıkları tüketecek olursak en az 10 prosedürümüz olabilir. Bu cihazın sahibiyseniz, bu makale bir şekilde size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Ancak her şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Oranlar, web sitemizde halihazırda mevcut çözümler olduğu veya en azından, zaten düzelttiğimiz benzer sorunlar olduğu yönündedir. Bu nedenle, probleminizle benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Yavaş Galaxy S9 Plus’ı nasıl daha hızlı çalıştırabilirim?

Aşağıdaki prosedürlerin performans sorunlarının ele alınmasında etkili olduğu kanıtlanmıştır. Sizin için neyin işe yaradığını görmeye çalışın…

Telefonunuzu Güvenli Modda kullanın

Güvenli moddayken, önceden yüklenmiş tüm uygulamalar çalışmaya devam edeceğinden telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz. Bununla birlikte, üçüncü taraf uygulamalar geçici olarak devre dışı bırakılacak ve daha sık olmamak kaydıyla, cihazınız bu durumdayken sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Bu durumda, soruna neden olan üçüncü taraf öğeleri olduğu ve üçüncü taraf uygulamalarından kaynaklandığını bildiğiniz için düzeltilmesi çok daha kolay olacağı anlamına gelir. Telefonunuzu güvenli modda nasıl çalıştıracağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Telefon güvenli moddayken hala yavaş çalışıyorsa, aşağıdaki prosedürleri deneyin.

Kullanılabilir depolama alanını kontrol et

Galaxy S9 Plus, ne kadar güçlü olursa olsun, yeterli depolama alanı yoksa, kesinlikle performans sorunlarıyla karşılaşacaksınız. Çünkü her uygulama ve hizmet her kullandığınızda önbelleklerini oluşturur. Diğer sahipler, bu sorunu çözmek için yüksek kapasiteli SD kartlar aldıklarını düşünüyorlardı, ancak şey, telefonun dahili depolama alanından biraz yer açmak için dosya ve verilerinizin bir kısmını SD karta taşımanız gerekiyor. Bir bellek kartı takmanız, telefonun dosyaları otomatik olarak içine taşıyacağı anlamına gelmez. Hayır, onları kendiniz taşımalısınız.

Kilitlenmeye devam eden hiçbir uygulama olmadığından emin olun

Önceden yüklenmiş veya üçüncü taraf olmasına bakılmaksızın, bir uygulama kilitlenmeye devam ederse, telefonun performansını etkiler ve bu soruna yol açabilir. Örneğin, E-posta uygulaması, açtığınızda “Ne yazık ki, E-posta durdu” hatasını göstermeye devam ediyor ve telefonunuz çok yavaş çalışıyor, bu da suçlu olabilir. Sorunun giderilip giderilmediğini görmek için uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizleyebilirsiniz ve üçüncü taraf bir uygulama olması durumunda yüklemeyi kaldırmanız gerekebilir.

Büyük uygulamalardan çıkın

Bu, her zaman ve sonra özellikle yüklü büyük uygulamalar veya oyunlar varsa, halsizlikle karşılaşan sahipler için geçerlidir. Ana Ekran düğmesine basıldığında uygulama kapanmaz, simge durumuna küçültülür ancak yine de arka planda çalışır. Bu nedenle, uygulamadan düzgün bir şekilde çıkın ve bundan sonra sorunsuz çalışıp çalışmadığını görmek için telefonunuzu gözlemleyin.

Önbellek bölümünü sil

Dışarıda bırakmamız gereken başka bir olasılık, telefonunuzun sistem önbelleğiyle ilgilidir. Bu dosyalar kolayca bozulur ve gerçekleştiğinde performans sorunları oluşur. Bu nedenle, sistem önbelleğini silmek için zaman ayırın, böylece yenisi ile değiştirilmelidir. Yapmanız gereken tek şey Galaxy S9 Plus’ınızı kurtarma modunda çalıştırmak ve önbellek bölümünü silmek:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon bundan sonra hala yavaş çalışmaya devam ederse, sıfırlama gerekir.

Ana Sıfırlama

Ürün yazılımının hiçbir şekilde değiştirilmediğini ve tüm prosedürlerin sorunu çözemediğini varsayarsak, telefonunuzu sıfırlamanız gerekir. Ana sıfırlama, performans sorunlarını çözme konusunda çok etkilidir. Ancak, tüm önemli dosyalarınızı ve verilerinizi silineceğinden yedeklediğinizden emin olun.

Telefonunuzu ayarlar menüsünden sıfırlayabilirsiniz:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak.Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Bulut ve hesaplar> Yedekle ve geri yükle.Aşağıdaki kaydırıcıları istediğiniz ayara dokunun: Verilerimi yedekleOtomatik geri yükleme Ana Ayarlar menüsüne ulaşıncaya kadar Geri tuşuna (sağ alt) dokunun. Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla öğesine dokunun. Ekran kilidiniz açıksa, kimlik bilgilerinizi girin. Samsung hesabınızı doğrulamanız istenirse, parolayı girin ve ardından ONAYLA üzerine dokunun. Cihazın sıfırlanmasını bekleyin.

Veya kurtarma modunda sıfırlayın:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Cihazı kapatın. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi yeniden başlat Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size yardımcı olabilir. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka sorunlarınız varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya aşağıda bir yorum bırakın.

İLGİLİ YAZILAR:

    Bir ürün yazılımı güncellemesinden sonra çok halsiz olan Samsung Galaxy S9 Plus’ınızı nasıl düzeltebilirsiniz (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 Plus’ı ortaya çıkmaya devam eden virüs bulaşma mesajıyla nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 Plus’ı Telefon uygulamasıyla nasıl düzeltebilirim? kilitleniyor (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 Plus’ı metin mesajları göndermeyi durduran Mesajlar uygulamasıyla nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar) Samsung Galaxy S9 Plus’ı kullanıldığında kendi kendine kapanan Spotify uygulamasıyla düzeltin (kolay adımlar)

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.