Yavaş veya yavaş çalışan Samsung Galaxy A70 nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy A70 orta menzilli bir cihaz olsa da, hala oldukça etkileyici donanım özellikleri ile doludur. Söylemeye gerek yok, telefon hızlı ve sorunsuz çalışıyor. Ancak, bazı kullanıcılar birkaç haftalık kullanımdan sonra birimlerinin yavaş çalışmaya başladığından şikayet ediyor. Bu sorun elbette birçok faktöre bağlı.

Bu yüzden, bu yazıda, çok yavaşlayan ya da yavaş çalışmaya başlayan Galaxy A70’inizle ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Her sorunun olasılığını göz önünde bulunduracağız ve neden bu sorunun yaşandığını belirleyene kadar tek tek ele alacağız. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan şikayetçiyseniz, bu gönderi size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Yavaş çalışan Galaxy A70 sorun giderme

Bu sorun giderme kılavuzunun amacı, oldukça iyi özelliklere sahip bir telefonun neden yavaş ve yavaş çalıştığını belirlememizdir. Her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve problemin neyle ilgili olduğunu kolayca belirleyene ve neyin yol açabileceğini belirleyene kadar onları tek tek elden çıkaracağız. Aşağıdaki prosedürlerden geçmeye çalışın…

Galaxy A70’inizi güvenli modda çalıştırın ve gözlemleyin

Bir telefonun yavaş çalışmasının nedenlerinden biri, arka planda çalışan uygulamalardan kaynaklanmaktadır. Sorun yaratan uygulamaların çoğu, üçüncü taraf veya indirdiğiniz ve yüklediğiniz uygulamalardır. Telefonunuzu güvenli modda çalıştırmamızın nedeni, sorunu izole etmemiz için. Bunu yapmak, suçluların gerçekte ne olduğu konusunda bize bir ipucu verecektir. Güvenli moddayken, tüm üçüncü taraf uygulamalar ve hizmetler geçici olarak devre dışı bırakılır. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz?

    Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görünecektir.

Telefonunuz bu modda gerçekten iyi çalışıyorsa, yüklediğiniz uygulamalardan birinin veya bazılarının soruna yol açtığı doğrulanır. Bu uygulamayı bulup kaldırmanız gerekir. Bu sorunu çözmek için birden fazla uygulamayı kaldırmanız ve telefonunuzu sayısız kez yeniden başlatmanız gerekebilir.

A70’inizden bir uygulamayı nasıl kaldıracağınız…

    Giriş ekranından, Uygulamalar tepsisine dokunun. Ayarlar> Uygulamalar seçeneğine dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster seçeneğine dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun. .

Bundan sonra, telefonunuzun hala yavaş çalışıp çalışmadığını kontrol etmeye çalışın ve hala çalışıyorsa bir sonraki çözüme geçin.

Tüm ayarları sıfırlamak

Telefonunuz güvenli moddayken bile biraz gergin veya halsiz hissediyorsa, yapmanız gereken bir sonraki şey telefonu varsayılan ayarlarına getirmeye çalışmaktır. Bu sorunun bazı yanlış ayarlardan kaynaklanma olasılığı ve nereye bakacağımıza dair bir ipucumuz yok. Bu nedenle, şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, tüm ayarları sıfırlamak, böylece telefonun kullanıma hazır yapılandırmasına geri dönmesini sağlamaktır. Ancak bu yöntemle ilgili en iyi şey, tek bir uygulamayı, dosyayı veya veriyi kaybetmeyeceğinizdir; tüm ayarlar sıfırlansa bile dokunmadan kalacaktır.

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. , geçerli PIN kodunu, şifreyi veya kalıbı girin. Onaylamak için bilgileri gözden geçirin ve ardından SIFIRLA AYARLAR’a dokunun.

Yaptıktan sonra gözleminize devam edin. Galaxy A70’iniz bundan sonra hala yavaş çalışıyorsa, bir sonraki yöntemi deneyin.

Önbellek bölümünü sil

Kural dışı bırakmamız gereken bir diğer olasılık da, bozuk sistem önbelleklerinin telefonun yavaşlamasına ve kötü çalışmasına neden olabileceği gerçeğidir. Sistem önbellekleri doğası gereği bozuktur ve bu bozulma, belirgin bir sebep veya sebep olmadan ortaya çıkabilir. Bu nedenle, bellenim tarafından oluşturulan önbellekleri zaman zaman yenileriyle değiştirilmeleri için silmeniz önerilir. Tek önbelleğe erişiminiz yok, bu nedenle yapmanız gereken tek şey depolandıkları bölümü silerek hepsini bir kerede silmek. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz?

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A70 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A70’iniz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon başarılı bir şekilde yeniden başlatıldıktan sonra, yavaş mı yoksa durgun mu çalıştığını gözlemleyin ve görün, çünkü öyleyse bir sonraki işlemi yapmanız gerekir.

Ana Sıfırlamayı Gerçekleştirin

Önbellek bölümünü silmek herhangi bir olumlu sonuç vermezse, yapmanız gereken bir sonraki şey ana sıfırlamadır. Performans sorunları söz konusu olduğunda, bir sıfırlama, bellenim herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece hepsini düzeltebilir. Ancak, tüm dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleme zorluğundan geçmek zorunda kalacaksınız ve özellikle yavaş bir telefonunuz varsa bunun her zaman kolay olmadığını biliyorum. Ancak, şimdi seçeneklerin tükendiğini göründüğünden, önemli dosya ve verilerinizi yedeklemeye zaman ayırın. Bundan sonra, Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırarak Fabrika Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın, böylece sıfırlama işleminden sonra kilitlenmeyeceksiniz. Her şey ayarlandıktan ve hazır olduktan sonra, cihazınızı sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A70 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A70’iniz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım yavaş çalışan veya durgunlaşan Samsung Galaxy A70’inizi onarmanıza yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.