Yavaş yavaş şarj Samsung Galaxy A3 hakkında ne yapmalı? [Sorun giderme kılavuzu]

Yeni Samsung Galaxy A3 akıllı telefonun güçlü yanlarından biri de hızlı şarj edebilme özelliği. Batarya ömrü ve şarj süresi konusundaki önceki testlere dayanarak, Galaxy A3’ün mutlaka Samsung’un güçlü Adaptif Hızlı Şarj Cihazı duvar fişini gerektirmediği ortaya çıktı, çünkü pili 2 saatten az bir sürede tam olarak şarj edebiliyor. Bu, Google Pixel cihazından bile daha hızlı.

Bununla birlikte, bazı kullanıcılar Galaxy A3’ü tam olarak şarj etmenin sonsuza dek sürdüğünü iddia ettikleri gibi tüm kullanıcıların aynı pozitif şarj etme deneyimine sahip değildir. Bu farklılığa neden olan nedir ve diğer kişilerin aynı cihazı diğerlerinden tamamen daha hızlı şarj etmeleri nasıl mümkün olabilir? Bu yazıda ele alınacak asıl soru budur. Samsung Galaxy A3’ün neyin yavaş şarj edildiğini ve ne yapılacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili başka endişeleriniz varsa, bu cihazla ilgili genel sorunların bir çoğunu çözdüğümüz için Galaxy A3 sorun giderme sayfamızı ziyaret ettiğinizden emin olun. Sizinkine benzer ya da benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bizden daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Galaxy A3’ünüzün şarj edilmesi neden bu kadar uzun sürüyor?

Şarj cihazından, adaptörden, şarj portundan ve bataryadan başka, şarjdan sorumlu program veya sistem de dahil olmak üzere telefonunuzun genel işlevlerini etkileyen bir yazılım aksaklığı olasılığını göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca, şarj etme sırasında cihazı kullanma veya mobil oyun oynama gibi kötü şarj etme alışkanlıkları da telefonunuzun tam olarak şarj olmasının sonsuza kadar sürmesinin nedenleri arasındadır. Galaxy A3’ünüzde yavaş şarj konusunda bu faktörlerin her birinin bir soruna nasıl bağlı olduğunu daha fazla açıklayalım.

    Şarj kablosu. USB kablosu veya şarj kabloları, tipik olarak şarj portundan daha az sağlam olacak şekilde üretilmiştir. Tüm aşınma ve yıpranma ile şarj kablonuz günlük kullanımda geçer, sonunda atması beklenir. Şarj performansı düşmeye başladığında budur. Bununla birlikte, yeni cihazlarda, şarj kablosu dahil cihazla birlikte gelen her şeyin fabrika arızası olmadıkça en sağlam durumda olması beklendiği için durum söz konusu değildir. Kötü bir adaptör de suçlu olabilir. Sık sık, güç dalgalanması veya sert darbeler nedeniyle adaptör bozulur. Bunlardan herhangi biri adaptörünüzde travmaya neden olabilir ve bu sayede artık tam hızda şarj etme yeteneğine sahip olmayabilir. Galaxy A3 bataryanızın tamamen şarj olması neden bu kadar uzun sürdüğü bir başka olası neden de kullandığınız zayıf bir güç kaynağı. Telefonunuzu bir bilgisayar, güç bankası veya duvar prizleri dışındaki diğer güç kaynakları kullanarak şarj ederken bu genellikle suçludur. Telefonunuzu herhangi bir hasarlı USB portuna şarj ederken de aynı şey olabilir. Şarj cihazınızı, telefonunuz için doğru miktarda güç (enerji çıkışı) sağlayan özel bir duvar şarj cihazına takın. Kötü batarya Yeni bir cihazın kötü bir bataryaya sahip olması çok garip gelse de, olabilir. Aslında, bazı kusurlar nedeniyle üreticilerin belirli pil grupları veya cihazlar (dahili piller ile) için geri çağırma yaptıkları zaman birçok durum olmuştur. Çoğu insan bunu olası tetikleyiciler arasında göz önünde bulundurmazdı. Telefonunuzun, şarj sistemi tarafından tetiklendiğinde şarj olduğunu unutmayın. Mobil cihazlar, belirli bir amacı yerine getirmek için çeşitli programlarla oluşturulur. Bununla birlikte, şarj etmekten sorumlu bir program var ve Galaxy A3’ünüzde şarj sistemi olarak adlandırılıyor. Başlıca görevi bu pil durumunu veya yüzde okumasını izlemektir. Pil yüzdesinin zaten 0 olduğunu algıladığında, telefonun ölmesini tetikler, böylece yeniden şarj etmeniz gerekir. Şarj sistemi veya program, pil ölçerin daha yüksek bir yüzde seviyesi okuduğunu veya belirli bir eşiğin üstüne çıktığını tespit ettiğinde, cihazı açması ve işlemleri sürdürmesi için cihazı tetikleyecektir. Sistem şarj işlemlerini mahvedebilecek faktörler arasında, hata içeren Android güncellemelerini içeren kötü güncellemeler bulunmaktadır. Cihazı,% 50’nin üzerinde olduğunda şarj etmek gibi kötü şarj etme alışkanlıkları, şarj edilmeden önce cihazın şarj edilmesine uzun süre bağlı kalması ve şarjdan önce çok uzun süre ölmemesi gibi.

Galaxy A3 ile şarj işlemlerinizi nasıl hızlandırabilirim?

Burada ele alınan asıl konu yavaş şarj olmadığından, amacımız telefonunuzu olması gerektiği gibi daha hızlı şarj etmektir. Mümkün olduğu kadar, ekipmanın şarj edilmesinin neden olabileceği sorunu ortadan kaldırdığınızdan emin olun.

Aşağıdaki seçenekleri, önerileri ve geçici çözümleri göz önünde bulundurun.

Yapılacak ve kontrol edilen ilk şeyler:

    Alternatif şarj kablolarını veya AC adaptörünü deneyin. Henüz yapmadıysanız, alternatif şarj kabloları veya AC adaptörleri kullanmayı deneyin. Bunu yapmak, hatalı bir kablo veya hatalı AC adaptörlerinin suçlu olma ihtimalini yönetmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca telefondaki şarj portunu da ekarte edin. Şarj kablosu sesli bir tıklamayla yerine oturur ve kıpırdatmak için yer bırakmadan rahatça oturursa, şarj kablosu sorun değildir. Muhafazayı sökün (varsa). Olası travmaya karşı koruma olarak bir dava kullanıyorsanız, davayı çıkarmayı deneyin ve telefonunuzu onsuz şarj edin. Özellikle üçüncü taraf üreticilerin bazı durumları, şarj portuna müdahale edebilir ve şarj kablosu ile şarj portu arasında dengesiz bir temasa veya bağlantıya neden olabilir. Farklı bir güç kaynağı deneyin. Galaxy A3’unuzu şarj etmek için bir bilgisayar kullanıyorsanız ve çok yavaş bir şekilde şarj olduğunu fark ettiyseniz, bunun yerine bir prize şarj etmeyi deneyin. Ya da tam tersi olabilir. Deneyebileceğiniz diğer şarj bağlantı noktaları araç şarj cihazları ve güç bankalarıdır. Şarj sırasında telefonunuzu kullanmayın (mümkünse kapatın). Bu bir kendini açıklayıcı. Görünüşe göre, bu kurtulman gereken kötü bir şarj alışkanlığı. Cihazınızın şarj işlemini hızlandırmasına izin vermenin yanı sıra, bunu yapmak da güvenliğiniz içindir. Kullanıcıların şarj olurken cihazı kullanmaya devam ettiği tespit edildiğinde bir cihaz patladığında birçok durum olduğunu duymuş olabilirsiniz. Ayrıca sorunun çözüldüğünden emin olmak için 24 saat boyunca herhangi bir uygulamayı yüklemekten kaçının.

Önceki önerileri yaptıktan ve Galaxy A3’ünüzün daha hızlı şarj olmasını sağlayamadıktan sonra, bu geçici çözümlerle şansınızı kullanabilirsiniz.

Pil kullanımını inceleyin

Telefon ayarlarınızı kontrol edebilir ve ardından batarya kullanım ayrıntılarını gözden geçirebilirsiniz. Oraya gitmek için Ayarlar-> ardından Batarya menüsüne gidin. Bu menüde, ücret oranını gösteren bir grafik göreceksiniz. Yukarı doğru giden nispeten düz bir çizgi olmalıdır. Grafiğin altında, tükettikleri güç miktarının yanı sıra uygulamaları veya hizmetleri içeren bir liste göreceksiniz. Grafik, ekrandan önemli miktarda güç kullanan uygulamaları veya hizmetleri gösteriyorsa, sorun yazılımla ilgili olabilir. Muhtemelen bu sorunu çözmek için hatalı uygulamayı kaldırmayı deneyin. Bu işe yaramazsa, sonraki geçici çözümü dikkate alın.

Fabrika ayarları

Evet, sıkıcı bir işlemdir ancak telefonunuzun şarj etme özelliğini yavaşlatan herhangi bir yazılım sorununu gidermek için yapmanız gereken tek şey olabilir. Ancak, nihai karar hala size aittir. Çekmeye istekliyseniz ve çekmeye karar verirseniz, cihazınızda depolanan tüm kritik bilgileri yedekleyin ve devam edin. Samsung Galaxy A3’ünüzde fabrika ayarlarına sıfırlama veya ana ayarlara getirme işlemi şu şekilde yapılır:

    Giriş ekranından Uygulamalar öğesine dokunun. Ayarlar uygulamasını açmak için Ayarlar öğesine dokunun.

Telefonunuz fabrika ayarlarına tamamen dönene kadar bekleyin. Ardından tekrar şarj etmeyi deneyin. Tamamen şarj olduktan sonra, Samsung hesabınızdan veri geri yükleme işlemine devam edebilirsiniz.

Şarj sistemini sıfırlayın ve kalibre edin.

Pili kalibre etmek, şarj fonksiyonlarını optimize etmesine ve iyileştirmesine yardımcı olabilir. Henüz yapmadıysanız ve denemek istiyorsanız, Galaxy A3’ün şarj sistemini kalibre etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

    Telefonunuzu şarj cihazına bağlayın ve güç kaynağına takın. Şarj cihazına bağlıyken, Güç düğmesini yaklaşık 1 dakika basılı tutun veya Samsung logo animasyonu yanıp sönmeye başladığında, ekran siyah olduğunda Güç düğmesini bırakın . Telefon şimdi kapatılmalıdır. Tekrar açarsa, kapatın. Şarj etmeye başladığını ve pil ölçerin biraz tuhaf göründüğünü gördüğünüzde endişelenmeyin, çünkü bu şarj sisteminin sıfırlama ve yeniden kalibre etme işleminin bir parçasıdır. Bu noktada, cihazınız zaten bataryanın maksimum kapasitesini yeniden belirleyebiliyor. Son olarak, cihazınızı açın ve normalde yaptığınız gibi kullanın.

Daha fazla yardım isteyin

Önceki önerilerin ve geçici çözümlerin hiçbirinde şans bulamazsanız veya Samsung Galaxy A3 cihazınız hala çok yavaş şarj oluyorsa, bu noktada sorunu daha fazla yardım ve öneriler için Samsung Destek’e iletmeyi düşünmelisiniz. Cihazınız hala garanti altındaysa, bunun yerine garanti için uygun bulunmalısınız. Değerlendirme sonucuna göre hangi garantiden yararlanılacağına karar verebilirsiniz.

Ayrıca ilginizi çekebilir Mesajlar:

    Samsung Galaxy A3’ünüz “nem algılandı” hatası gösterdiğinde ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy A3 ‘nem algılandı’ uyarısı nedeniyle şarj olmuyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Kazanılan Samsung Galaxy A3 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] ‘nu yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy A3’ün (2017) düzeltilmesi [Sorun Giderme Kılavuzu] Nasıl açılmayacak Samsung Galaxy A3’ün (2017) düzeltilmesi [Sorun Giderme Kılavuzu] Nasıl düzeltilir? Ölüm sorunu siyah ekranlı Samsung Galaxy A3 (2017) [Sorun Giderme Kılavuzu] Bootloop’a giren ve başlayamayan Samsung Galaxy A3 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Siyah bir ekrana sahip olan ve kazanılan Samsung Galaxy A3 nasıl düzeltilir? yanıt vermiyor ancak yumuşak düğmeler yanıyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Kendi kendine yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy A3 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Bootloop’ta sıkışmış Samsung Galaxy A3 (2017) nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]