Yazılım güncellemesinden sonra açılmayacak veya açılmayacak Samsung Galaxy J3 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu ve Potansiyel Çözümler]

  Samsung Galaxy J3’ünüzün (# GalaxyJ3) artık bir bellenim güncellemesinden sonra neden başarılı bir şekilde önyükleme yapamayacağını öğrenin ve nedenini öğrenmek ve sonunda sorunu gidermek için nasıl sorun giderileceğini öğrenin. veya bir güncellemeden sonra güç verin.

#Samsung tarafından 2016 yılında piyasaya sürülen orta menzilli bir cihaz olan Samsung Galaxy J3, oldukça az ürün yazılımı güncellemesi aldı ve hiçbiri büyük değildi. Güncelleştirmeyi karşıdan yükleyen kullanıcılar, güvenlik yamaları ve performansla ilgili diğer iyileştirmeleri içeren güncelleştirmeleri yüklemiş olmalıdır, ancak küçük veya büyük bir güncellemeye bakılmaksızın bir güncelleştirme yine de bir güncelleştirmedir. Bu nedenle, cihazın bazı performans sorunları yaşayabileceği her zaman mümkündür.

Bir ürün yazılımı güncellemesinden sonra ortaya çıkabilecek en yaygın sorunlar arasında, önyükleme ve hiç açılmama güçlüğü vardır. Yeni Galaxy J3’e sahip okuyucularımızdan gerçekten çok sayıda şikayet aldığımız için bu yayında bu sorunları ele alacağım. Ama her şeyden önce, önyükleme işlemini açmaktan ayırmak istiyorum. Birincisi, layman’ın terimiyle, sadece bellenimi, temel hizmetleri, uygulamaları vb. Yükleme işlemidir, böylece cihazın aslında gücü vardır. Bununla birlikte, ikincisi, telefonun tüm donanım bileşenlerine güç vermesine izin vermeden ekranın titremesini bile sağlayamayacağı anlamına gelir.

Şimdi, bu sorunların neden oluştuğunu anlamak için okumaya devam edin ve bunlardan biri size gelirse telefonunuzda nasıl sorun gidereceğinizi öğrenin. Belirli bir konuya atlamak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın:

  Bir güncellemeden sonra açılmayacak Galaxy J3 ile ilgili sorunları giderme Bir ürün yazılımı güncellemesinden sonra açılmayacak Galaxy J3 sorun giderme

Farklı sorunlar yaşayan okuyucularımız için, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için Galaxy J3 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye zaman ayırın. Sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri ve / veya sorun giderme kılavuzlarını kullanın. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya kullandıktan sonra daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Daha doğru ve kişiselleştirilmiş çözümler sunabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun.

Bir güncellemeden sonra açılmayacak Galaxy J3 ile ilgili sorun giderme

Galaxy J3 gibi bir Android telefon başarılı bir şekilde önyükleme yapamadığında veya önyükleme işlemi sırasında takılı kaldığında, bazı uygulamalardan kaynaklanma olasılığı olsa da, cihaz küçük bir ürün yazılımı sorunu yaşıyor olabilir. Dosyalarınızı ve / veya verilerinizi kaybetmemeniz için telefonunuzda sorun gidermeniz gerekir. Bununla birlikte, yapmanız gerekenler:

Telefonunuzu Güvenli Modda başlatmayı deneyin

Sorun, bir güncelleme sonrasında telefonun başarılı bir şekilde önyükleme yapamaması ve güvenli modda önyükleme, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakacaktır. Bu neden gerekli bir adım? Çünkü bazı uygulamaların artık yeni sistemle uyumlu olmaması ve telefon normal bir şekilde önyükleme yapmaya çalıştığında, bazı servisler hatalarla karşılaşabilir, böylece telefonun önyüklenmesini önleyebilir.

Sistemin tanı durumunda çalışması ve yalnızca ürün yazılımı, temel hizmetler ve önceden yüklenmiş uygulamaların yüklenmesi için telefonunuzu güvenli modda başlatmaya çalışmanız gerekir. Bu nedenle, soruna üçüncü taraf uygulamalarından biri veya birkaçı neden oluyorsa, telefonun bu modda başarıyla başlatılabilmesi gerekir. J3’ünüzü güvenli modda başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Cihaz adını kullanarak ekranın üzerindeki Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Telefonun bu modda gerçekten başlayamadığından emin olmak için güvenli modda önyükleme yapmayı reddederse yukarıdaki adımları birkaç kez yapmaya çalışın. Birkaç denemeden ve telefon hala teşhis durumuna giremedikten sonra, aşağıdaki bir sonraki sorun giderme prosedürüne geçin.

Ancak, telefon güvenli modda başarıyla başlatıldıysa, sorun göründüğü kadar ciddi değildir, ancak soruna neden olan üçüncü taraf uygulamaları aramak zaman alabilir. Son yüklemelerinizden başlayarak, şüpheli uygulamaları devre dışı bırakmayı veya kaldırmayı deneyin ve önyükleme yapıp yapamayacağını görmek için telefonunuzu normal şekilde başlatmayı deneyin.

Telefonunuzu Kurtarma Modunda başlatın ve önbellek bölümünü silin

Telefonun güvenli modda önyükleme yapamayacağını varsayarsak, bu yapmanız gereken bir sonraki şeydir. Yaptığı şey, sistem tarafından yenilerine yol açmak için oluşturulan tüm önbellekleri silmek. Telefon ilk kez önyüklendiğinde sistem tarafından önbellekler oluşturulur, böylece uygulamalar ve hizmetler bir sonraki kullanımınızda sorunsuz çalışır. Ancak bellenim güncellendiğinde, bu önbelleklerden bazıları derhal eski olurken, diğerleri bozulabilir. Yeni sistem bunları kullanmaya devam ederse, performans ve güçle ilgili sorunlar oluşabilir. Bu durumda, cihazı güncellenmiş bir bellenimdeki servisler için yeni önbellekler oluşturmaya zorlamak için önbellek bölümünü silmenizi istiyorum.

  Galaxy J3’ünüzü kapatın. Güç tuşunu basılı tutun, Kapat’a dokunun ve onaylamak için GÜÇ KAPALI’ya dokunun. Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülenir, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşu. ‘Evet’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek bölümünü sil tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bir bellenim güncellemesinden sonra önyükleme yapamayan bir telefon için önbellek bölümünü silmek sorunu çözebilir ancak garanti yoktur. Bu nedenle, başarısız olursa, telefonu kurtarma modunda başlatarak ve bir sonraki seçeneği seçerek ana sıfırlamayı yapmaya devam etmelisiniz.

  Galaxy J3’ünüzü kapatın. Güç tuşunu basılı tutun, Kapat’a dokunun ve onaylamak için GÜÇ KAPAT’a dokunun. Sesi Açma düğmesini basılı tutun ve ardından Giriş tuşunu basılı tutun. Her ikisini de basılı tutarken, Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu ekranda göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Android kurtarma ekranının görünmesi bir dakika sürebilir.Android kurtarma ekranında, seçenekleri vurgulamak için Sesi Kısma tuşunu kullanın, bu durumda ‘verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulayın. Vurgulanan seçeneği seçmek için Güç tuşuna basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneği vurgulanana kadar Sesi Kısma tuşuna basın. Sıfırlamayı onaylamak için Güç tuşuna basın. Sıfırlama tamamlandığında, ‘Şimdi sistemi yeniden başlat’ı seçmek için Güç tuşuna basın. normalden biraz daha uzun süre yeniden başlatılır ve sıfırlama işlemi tamamlanır.

Kesin olarak, sıfırlama, telefonun kurtarma modunda başarıyla önyükleme yapabilmesi koşuluyla sorunu çözecektir, ancak değilse, bu farklı bir hikaye.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu Galaxy J3’ünüzle ilgili sorunu çözmenize yardımcı olabilir, ancak daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Bir ürün yazılımı güncellemesinden sonra açılmayacak Galaxy J3 sorun giderme

İki problemden, bu biraz daha karmaşık çünkü açılmayacak veya açılmayacak bir telefon da donanımla ilgili sorunlar yaşıyor olabilir ve bu olduğunda, bu konuda yapabileceğimiz çok şey yok çünkü sadece bir vidayı sökerek , cihazınızın garantisini derhal geçersiz kılacaksınız. Bu sorun giderme kılavuzu aslında bir ürün yazılımı sorunu veya donanım sorunu olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır ve yapabileceğimiz en iyi şey birincisini dışlamaktır. Bunu yapmanızı öneririm:

Adım 1: Galaxy J3’te yumuşak yeniden başlatma gerçekleştirin

Ürün yazılımı sorununu ortadan kaldırmak için yapmanız gereken ilk şey bu prosedürü uygulamaktır. Galaxy J3’ünüzün yumuşak olarak yeniden başlatılması, yazılımın bir nedenle çöktüğü sorunu ele alacaktır. Yapmanız gereken tek şey pili çıkartmak ve kapalıyken, telefonun bazı bileşenlerinde depolanan elektriği boşaltmak için Güç tuşunu bir dakika basılı tutun. Bundan sonra, pili tekrar yerleştirin, arka kapakla sabitleyin ve ardından telefonu tekrar açmayı deneyin. Hala açılmıyorsa, bir sonraki adım bize sorunun donanımda olup olmadığını söyleyebilir.

2. Adım: Galaxy J3’ün yanıt verip vermediğini görmek için şarj etmeye çalışın

Bu bir düzeltme değildir, ancak sorun boşalmış bir pilden kaynaklanıyorsa, bunu yapmalıdır. Bunu yapmanızı istememin temel nedeni, telefonun elektrik akımının devreleri boyunca aktığını tespit ettiğinde şarj olup olmadığını veya yanıt verip vermediğini görebilmenizdir. Varsa, donanımın iyi olduğundan ve cihazın% 100’e ulaşana kadar şarj etmesine izin verdiğinizden emin olabilirsiniz. Şarj ettikten sonra, bu kez açılıp açılmadığını görmek için tekrar açmayı deneyin, ancak açılmazsa bir sonraki adıma geçin.

Ancak, şarj olmuyorsa veya fişe takılı olduğunu kabul etmiyorsa, şarjla ilgili bir sorununuz olabilir. Kılavuzumuzu okumanızı öneririm: Samsung Galaxy J3’ü şarj olmuyor nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu].

3. Adım: Telefonunuzu Güvenli Modda başlatmaya çalışın

Bu aynı zamanda bir düzeltme değil, sorunun üçüncü taraf uygulamalarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamanın bir yoludur. Telefon güvenli modda başlatılırsa, uygulamalarınızın onunla bir ilgisi olduğu onaylanır. Bu sefer yapmanız gereken tek şey suçluyu bulmak ve en son kurulumlarınızdan başlayarak kaldırmaktır. Telefonunuzu güvenli modda önyüklemeye nasıl çalışacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Cihaz adını kullanarak ekranın üzerindeki Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda ‘SAMSUNG’ görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Bununla birlikte, telefonunuz yine de güvenli modda açılmazsa, bir sonraki adım yardımcı olabilir.

4. Adım: Telefonunuzu Kurtarma Modunda başlatmaya çalışın

Yine, bu bir düzeltme değil, telefonunuzun donanım yazılımını, GUI’sini ve tüm hizmetleri ve uygulamaları yüklemeden bile tüm donanım bileşenlerini açıp kapatamayacağını bilmenin bir yolu. Kurtarma modunda başarıyla önyüklenebilirse, önbellek bölümünü silerek veya ana sıfırlamayı yaparak sorunu çözme şansınız yüksektir. J3’ünüzü kurtarma modunda nasıl başlatacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Galaxy J3’ünüzü kapatın. Güç tuşunu basılı tutun, Kapat’a dokunun ve onaylamak için GÜÇ KAPAT’a dokunun. Sesi Açma düğmesini basılı tutun ve ardından Giriş tuşunu basılı tutun. Her ikisini de basılı tutarken, Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu ekranda göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Android kurtarma ekranının görünmesi bir dakika sürebilir.

Telefonunuzu düzeltmeyi denemek için uygun seçenekleri seçin. Ancak, cihaz kurtarma modunda başarılı bir şekilde önyükleme yapamıyorsa, kontrol ve / veya onarım için göndermek dışında yapabileceğiniz çok şey yoktur. Telefonunuzun normal şekilde çalışması için ürün yazılımının yeniden yüklenmesi gerekebilir.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.