Yazılım Güncellemesinden Sonra Google Pixel 3 Nasıl Şarj Edilir?

#Google # Pixel3, arama devi tarafından bu yıl yayınlanan en son iki amiral gemisi cihazından biri. Geçen yılki amiral gemisi modeline göre bir yükseltmedir ve birkaç olağanüstü özelliğe sahipken en son donanım bileşenlerinden bazılarını kullanır. Bu telefon 5.5 inç P-OLED ekrana sahipken, kaputun altında 4GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 845 işlemci var. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, PIxel 3’ün yazılım güncelleme sorunundan sonra rastgele şarj etmeyi durdurduğunu ele alacağız.

Bu konuda bir Google Pixel 3 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Yazılım Güncellemesinden Sonra Google Pixel 3 Nasıl Şarj Edilir?

Sorun: Piksel 3’üm var. En son Android Pie sürümüne geçtikten sonra, telefonla birlikte verilen Google Markalı 18W duvar şarj cihazını kullanarak (gece boyunca) şarj etmeye çalıştığımda telefon yarıda kesiliyor. Bana başka bir duvar şarj cihazı gönderen Google desteğiyle konuştum ve aynı sorun oldu. İlk kez% 5’ten% 15’e çıktı. Birkaç gün sonra% 7’den% 60’a. Bir hafta sonra% 10’dan% 50’ye. Telefon hala bu şarj cihazlarıyla hızlı şarj ediyor ve kapalıyken bir üçüncü taraf şarj cihazıyla düzgün şarj oluyor. Web sitenizin açıkladığı gibi pili yeniden kalibre etmeli miyim?

Çözüm: Telefonda sorun giderme adımları gerçekleştirmeden önce, telefonun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip kurmanızı öneririm.

Bu, şarjla ilgili bir sorun olduğundan, telefonun şarj bağlantı noktasını, sıkışmış kir veya kalıntıları temizlemek için basınçlı bir kutu kullanarak temizlemenizi öneririm. Bu parçacıklar cihazın şarj etme şeklini etkileyebilir.

Bu sorun bir yazılım güncellemesinden hemen sonra ortaya çıkmışsa, bunun nedeni büyük olasılıkla aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyerek giderilebilen bir yazılım hatasıdır.

Zorla yeniden başlatma gerçekleştirme

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey yumuşak bir sıfırlamadır. Bu genellikle telefon yanıt vermediğinde yapılır ancak bu adım için de yapılabilir, çünkü bu adım telefon yazılımını yenileyecektir. Bunu yapmak için Güç düğmesini yaklaşık 10 ila 20 saniye veya güç döngüsü olana kadar basılı tutun. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Sorun devam ederse, bir sonraki adım, telefon Güvenli Modda başlatıldığında sorunun oluşup oluşmadığını kontrol etmektir.

    Aygıt açıkken, Güç kapalı istemi görüntüleninceye kadar Güç düğmesini basılı tutun, ardından bırakın. “Güvenli moda yeniden başlat” istemi görüntüleninceye kadar Güç düğmesini basılı tutun ve onaylayın.

Sorun bu modda mı oluşuyor? Yoksa, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun pilini kalibre etmeye çalışın

Bu genellikle telefon pilin gerçek şarj kapasitesini doğru bir şekilde okumadığında yapılır. Bunu yalnızca kesinlikle gerekli olduğunda yapmanız gerektiğini unutmayın.

    Telefonu kendi kendine kapanana kadar kullanın.Tekrar açın ve kendi kendine kapanmasına izin verin.Telefonunuzu şarj cihazına takın ve tamamen şarj olana kadar şarj olmasını bekleyin.Şarj cihazınızı fişten çekin. . Batarya göstergesi yüzde 100 söylemeyebilir, bu yüzden şarj cihazını tekrar takın (telefonunuzu açık bırakın) ve ekranda yüzde 100 diyene kadar şarj etmeye devam edin. Telefonunuzu fişten çekin ve yeniden başlatın. Yüzde 100 yazmıyorsa, şarj cihazını ekranda yüzde 100 yazana kadar yeniden takın. Yüzde 100 yazana kadar bu döngüyü tekrarlayın. Pilinizin deşarj olmasını yüzde 0’a kadar bırakın ve telefonunuzun tekrar kapanmasına izin verin.Pili kesintisiz olarak bir kez daha şarj edin ve Android sistem pil yüzdesini sıfırlamanız gerekir.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Dikkate alınması gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bu adımı uygulamadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Güç Düğmesini Telefon Kapanıncaya Kadar Tutun Güç Düğmesini ve Sesi Kısma Düğmesini Birkaç saniye Tutun Ekranda Fastboot Modunu Görmek İçin Bekleyin Düğmelerin Bırakın Kurtarma Modunu Seçin Android Robot Görüntüsünün Açılmasını Bekleyin Güç Düğmesini Basılı Tutun ve Sesi Açma Düğmesi Verileri Sil / Fabrika Ayarlarına Sıfırla’yı seçin Evet’i seçin

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, bu sorunu ele alan gelecekteki bir yazılım güncellemesini beklemeniz veya telefonu bir servis merkezinde kontrol ettirmeniz gerekecektir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.