Yazılım Güncellemesinden Sonra Gösterilmeyen Samsung Galaxy Note 9 Bildirimleri Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # Note9, bu Ağustos ayında piyasaya sürülen Note serisi cihazların en son modelidir. Önceki cihazlarda olduğu gibi, bu cihaz da S Pen adı verilen ve şimdi Bluetooth kullanarak uzaktan telefonla etkileşime girebildiği için yükseltilmiş bir stylus kalemi ile geliyor. Bu telefon büyük bir 6.4 inç Süper AMOLED ekrana sahipken, kaputun altında 8GB RAM ile birlikte güçlü Snapdragon 845 işlemci var. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, yazılım güncellemesi sorunundan sonra gösterilmeyen Galaxy Note 9 bildirimlerini ele alacağız.

Samsung Galaxy Note 9 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Yazılım Güncellemesinden Sonra Gösterilmeyen Samsung Galaxy Note 9 Bildirimleri Nasıl Onarılır

Sorun: Eylül ayında satın alınan bir Not 9’um var. Son birkaç hafta içinde sistem güncellemesi yaptı. Son zamanlarda, kilit ekranındaki bildirimlerimin bir süre sonra kaybolduğunu veya ilk etapta asla görünmediğini fark ettim. Örneğin, bir arkadaşım gece yarısından hemen önce bana mesaj attı. Uyuyordum ve zil sesini duymadım, ama ertesi sabah, metni aldığım konusunda bir bildirim yoktu. Metni sadece fark ettim çünkü o sabah daha sonra, bir başkasına metin göndermek için kısa mesaj uygulamasını açtım ve metin listemin en üstüne taşındığını fark ettim. Özel örneklerim yok ama bu sabah bir e-posta ve bildirim aldığımı fark ettim. E-posta uygulamasını yanıtlamak için açtığımda, aynı kişiden birkaç dakika önce gönderilen başka bir e-posta olduğunu gördüm, bu da hiç bildirim almadım veya çok hızlı bir şekilde zaman aşımına uğradı. Sistem yükseltmesinden daha önce bahsetmiştim, çünkü o zamandan sonra başlamış gibi geliyor. Ancak, iki şeyin birbiriyle ilişkili olduğuna dair kesin bir kanıtım yok. Herhangi bir ayarın değiştirilip değiştirilmediğini veya yanlış görünüp görünmediğini görmek için bildiğim her farklı yolu kontrol ettim ve sorun olduğunu düşündüğüm hiçbir şeyi göremedim.

Çözüm: Bu cihazda herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, telefonun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce cihazınıza indirip yüklemenizi öneririz.

Sorunu tanımladığınız şekilde, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyerek düzeltilebilen bir yazılım aksaklığından kaynaklanıyor gibi görünüyor.

Yazılımdan sıfırlama yapın

Yumuşak sıfırlama genellikle telefon yazılımını yenilemek için yapılır. Bu eylem genellikle telefonda sorunlara neden olabilecek küçük yazılım hatalarını giderir.

    Ses kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Şimdi ses kısma düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Telefon açıldıktan sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Üçüncü taraf uygulamaların yüklendiklerinde telefonda sorunlara neden olacağı durumlar vardır. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, bu durum güncelleme işlemi sırasında tamamen kaldırılmamış eski yazılım verilerinden kaynaklanıyor olabilir. Şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘Veri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.