Yazılım Güncellemesinden Sonra Samsung Galaxy Note 9 Hızlı Pil Tüketimi Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # Note9, geçtiğimiz yıl tüketiciler arasında popüler olan premium bir Android akıllı telefon. Hem ön hem de arkada Corning Gorilla camlı bir Alüminyum çerçeveden yapılmış sağlam bir cihazdır. Kaputun altında 8GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 845 işlemci bulunurken 6.4 inç Süper AMOLED ekran kullanıyor. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, yazılım güncelleme sorununun ardından Galaxy Note 9 hızlı pil tüketimiyle mücadele edeceğiz.

Samsung Galaxy Note 9 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Yazılım Güncellemesinden Sonra Samsung Galaxy Note 9 Hızlı Pil Tüketimi Nasıl Onarılır

Sorun: Merhaba. Umarım bana yardım edebilirsin. Samsung Galaxy Note 9’um var. Bir süre önce yanlışlıkla işletim sistemini yükselttim, bir süre sonra istediği yazılım güncellemesini görmezden geldim. Ancak, hızlı pil boşalması yaşamaya başladım. Biraz araştırma yaptım ve yazılım güncellemesi yaptım. Tamamlandı ve başarılı olduğunu söyledi. Ama yine de yazılım güncellemesine ihtiyaç duyduğunu gördüm. Bunu 2 kez daha yaptım ve hala yazılım güncellemesini aldım. Bir süre göz ardı ettim, ama sonra com.android.phone durdu ya da facebook rastgele durdu almaya başladı. Son birkaç gün içinde, telefon şimdi kendi başına rasgele yeniden başlatılıyor veya pil hala iyi bir miktar okuyorken (% 76 ila 93 arasında herhangi bir yerde) kapanıyor. Bu sabah yazılım güncellemesini tekrar yaptım, başarılı oldu. Ancak telefon hala hızlı bir şekilde boşalıyor ve yeniden başlatılıyor (yeniden başlatıldığında pilin kritik derecede düşük olduğunu söyleyecek) veya sadece düz kapanıyor. Önbellek bölümünü temizledim ve yalnızca tekrar kapatıldığında (telefonun arkası ısınıyor mu?) Gönderilerinizden birinde önerdiğiniz tüm uygulamaları güncelleme sürecindeydim. Şu an olduğu gibi. Wifi ayarını kapattıktan sonra biraz okuma yapabilirim, ancak kesinlikle oyun oynamıyorum veya bu nedenle telefon olarak kullanılmak üzere telefonu bırakamıyorum. Telefonu yeniden başlatır ve statik fazlalığı boşaltırsam, bataryadan% 25 daha fazla alabilirim. Yeni bir usb kablosu satın aldığımda şarj etme sorunları yok ve siparişte bir duvar şarj cihazım var, ancak sorunlarımın pil değişiminin ötesinde olduğuna inanıyorum. Tam fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktan korkuyorum ve diğer kullanıcılara yardımcı olmayan bir yerde okudum, bu yüzden tamamen kayboldum. Yanıp sönen rom veya telefon köklendirme hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Başka tavsiyeleriniz var mı?

Çözüm: Bu telefonda herhangi bir sorun giderme adımı uygulamadan önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm. Ayrıca, telefonunuzdaki yüklü uygulamaların en son sürüm olduğundan emin olmalısınız. Google Play Store’un Uygulamalarım bölümüne giderek uygulamalarınızda güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bu sorun bir yazılım güncellemesinden hemen sonra oluştuğundan, büyük olasılıkla bir yazılım aksaklığından kaynaklanır. Sorunu çözmek için yapmanız gereken önerilen sorun giderme adımları aşağıda listelenmiştir. Devam etmeden önce telefonun microSD kartını çıkardığınızdan emin olun.

Yumuşak sıfırlama yapın

Yumuşak sıfırlama genellikle telefon yazılımını yenilemek için yapılır. Bu eylem genellikle telefonda sorunlara neden olabilecek küçük yazılım hatalarını giderir.

    Ses kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Şimdi ses kısma düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Telefon açıldıktan sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

İndirdiğiniz bir uygulamanın, yüklendiklerinde telefonda sorunlara neden olacağı durumlar vardır. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, bu durum güncelleme işlemi sırasında tamamen kaldırılmamış eski yazılım verilerinden kaynaklanıyor olabilir. Şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘Veri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuza herhangi bir uygulama yüklemeyin. Önce sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin. Böyle bir durumda, telefonu bir servis merkezinde kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.