Yazılım Güncellemesinden Sonra Samsung Galaxy S9 SSL Sertifikası Hatası Nasıl Düzeltilir

#Samsung #Galaxy # S9, geçen yıl piyasaya sürülen ve heyecan verici ve olağanüstü özelliklere sahip bir amiral gemisi telefonu. Selefi ile benzer bir tasarım yapısını paylaşırken, bu model yükseltilmiş bileşenlerle birlikte geliyor. Bu telefon 5.8 inç Super AMOLED ekran kullanıyor, yüksek kaliteli fotoğraflar çeken tek bir 12MP arka kameraya sahip ve 4GB RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 845 işlemci kullanıyor. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, yazılım güncelleme sorunundan sonra Galaxy S9 SSL sertifika hatasını ele alacağız.

Samsung Galaxy S9 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Yazılım Güncellemesinden Sonra Samsung Galaxy S9 SSL Sertifikası Hatası Nasıl Düzeltilir

Sorun: Merhaba- son birkaç hafta içinde Galaxy S9’um için 3 farklı güncelleme aldım. Sondan sonra Android 9 Pie’dayım. Sorunların bir listesi:

1) İlkinden sonra klavyem kısa mesajlarda görünmezdi. Bu, 2. güncellemeden sonra çözüldü.

2) 3. güncellemeden sonra:

  Tüm web siteleri (google.com dahil) için hem Chrome hem de Samsung Internet’ten sertifika hataları alıyorum. “Web sitesine devam et” seçeneğine bastıktan sonra web sitesine gidebilirim. Farklı uygulamalar çalışmıyor, örnekler:

-Nest uygulaması – oturum açmama izin vermiyor ama kameralardan bildirim alıyorum

-Amazon Alışveriş – yükler, hala giriş yapıyorum gibi görünüyor ama ne yapmaya çalışsam da hata mesajı alıyorum

-bankacılık uygulaması – yüklenmiyor

  Çalışan uygulamalar arasında Facebook, Instagram, Ring kapı zili uygulaması, Gmail yer alıyor

Çalışmayan uygulamalar için oturumu kapatıp yeniden açmaya çalıştım ve yüklemeyi kaldırmayı / yeniden yüklemeyi denedim. Ayrıca güvenli modda başlatmaya, uygulamalarda önbelleği temizlemeye, önbellek bölümünü silmeye, birkaç kez yeniden başlatmaya çalıştı. Hiçbir şey çalışmıyor. Herhangi bir tavsiye çok takdir edilecektir! Teşekkürler

Çözüm: Bu telefonda herhangi bir sorun giderme adımı uygulamadan önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

Bir web sitesini bir tarayıcı kullanarak ziyaret ettiğinizde, web sitesi ilk önce gerçekten doğru site ise doğrulanır. Tarayıcınız ile web sitesi arasındaki iletişim şifrelenecek, böylece veriler kimse tarafından çalınamaz. Kimlik doğrulama ve şifreleme işi SSL sertifikası tarafından yapılır.

Bir yazılım güncellemesinden sonra telefonunuzda bir SSL sertifikası hatası aldığınızda bunun nedeni büyük olasılıkla aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyerek giderilebilecek bir yazılım hatasıdır.

  Telefonunuzun saat ve tarihinin doğru olduğundan emin olun. Bunu otomatik olarak ayarlamak en iyisidir. Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere hızlıca kaydırın. Ayarlar> Genel yönetim> Tarih ve saat’e dokunun. Açmak için Otomatik tarih ve saat kaydırıcısına dokunun.Telefon tarayıcınızda göz atma verilerini temizleyin.Farklı bir Wi-Fi bağlantısına geçmeyi deneyin.

Sorun devam ederse, aşağıda listelenen ek sorun giderme adımlarına devam edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Telefonunuza indirdiğiniz bir uygulama bu soruna neden olabilir. Durumun bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Telefonu kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, sorunun büyük olasılıkla indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanması muhtemeldir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon sisteminin önbelleğe alınmış verileri, telefon uygulamalarınıza erişimi hızlandırmak için kullanılır. Bazen bu veriler bozularak cihazda sorunlara neden olabilir. Önbelleğe alınmış bozuk verilerin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Android önyükleme menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Dikkate almanız gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Sıfırlama işlemini gerçekleştirmeden önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun; işlem sırasında silinecektir.

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘Veri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra telefonunuza hiçbir uygulama yüklemeyin. Önce sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin.

Sorunun şimdi çözülmesi çok muhtemeldir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.