Yeni bir telefon mu alıyorsunuz? Taşıyıcı finansmanı için razı olmayın

Akıllı telefon ödemenin geleneksel yolu, iki yıllık hizmet sözleşmesine bağlı olarak aylık bir ödeme planına sahip bir taşıyıcı aracılığıyla gerçekleştirilir. Uzun vadede, bir sübvansiyonla bile olsa operatörünüzden alışveriş yapmak size daha pahalıya mal olabilir – başka bir yerde daha iyi bir anlaşma bulursanız sağlayıcıları değiştiremiyorsunuz, çünkü sözleşme iptali ücretleri ve bir operatörünüz olacak Kilitli bir cihaz. Akıllı telefonlar çok pahalıya geldiğinden, yeni bir telefon ayarı için ödeme seçeneği çok uzakta olma ihtimali gibi görünebilir. Bununla birlikte, faiz ödemek veya bir taşıyıcıya bağlı kalmaksızın yeni bir akıllı telefonun finansmanı için daha iyi alternatifler var.

  • Hangi büyük taşıyıcı en iyi sınırsız veri planına sahiptir?
  • Şu andaki en iyi Android akıllı telefonlar

Yeni akıllı telefonunuzu bir operatör aracılığıyla finanse etmemek için iki zorlayıcı neden vardır: Bir sözleşmeye kilitlenmiş olacaksınız ve aksi halde cihazdan (ve serviste) daha fazla para ödemeyeceksiniz. İstediğiniz zaman taşıyıcıları değiştirme ve en iyi anlaşma için bir telefonla alışveriş yapma özgürlüğünü istemekle birlikte pahalı bir donanım parçası için nakit ödeme yapmak istemiyorsanız, yine de perakendecilerden ve üreticilerden finansman alabilirsiniz.

Perakendeci finansmanı

İster kişisel veya çevrimiçi satın almak istiyorsanız, perakende finansmanı için seçenekleriniz var. İki dev, Best Buy ve Amazon.com, faizsiz finansman sunuyor.

Best Buy, taşıyıcı finansmanı seçenekleri sunuyor, ancak burada bizim ilgilendiğimiz şey bu değil. My Best Buy® Kredi Kartları, kilidini açmamış veya taşıyıcı markalı telefonları satın almak için kullanılabilir; 199 dolardan fazla satın aldığınızda 6 ayda faizsiz finansman sağlamanıza ve 399 dolardan 12 ay boyunca finansman sağlamanıza izin verir.

Amazon 6 ay boyunca 149 dolardan fazla veya 12 ay boyunca 599 dolardan fazla bir faizsiz finansman öneriyor. Best Buy gibi, bu anlaşmayı elde etmek için Amazon.com Store Card'a kaydolmanız gerekecek.

Üretici finansmanı

Yukarıdaki perakendecilerde olduğu gibi, birçok (ancak değil) taşıyıcılardan finansman alabilirsiniz (bazen faizsizdir). Detaylar burada.

  • Samsung , 250 $ ve 499,99 dolar arası satın alımlarda 6 ay faizsiz, 500 dolardan fazla 12 ay boyunca faiz ödemiyor. Özellikle Galaxy S8 ve S7 amiral gemileri için 24 ay boyunca faizsiz olabilirsiniz.
  • Motorola , Moto Kredi programını aşamalı olarak tamamladı ve şu anda Affirm olarak adlandırılan bir üçüncü parti hizmet aracılığıyla finansman sağlıyor. Motorola telefonları, ister kilitli ister taşıyıcı markalı olsun, 6 veya 12 ay boyunca veya 150 dolardan fazla veya 18 aylık bir satın alımlar için finanse edilebilir.
  • Google , doğrudan operatörünüzün yerine Google Store'dan sipariş ederseniz, Pixel ve Pixel XL için cömert 24 aylık bir faizsiz finansman seçeneği sunmaktadır.

You can get no-interest financing for the HTC U11. / © AndroidPIT

  • HTC , müşterilerin PayPal Kredisi ile ödeme yapma seçeneği sunar. Bu, HTC U11 gibi 540 ABD doları ve üstünde, 360 ABD doları için 12 ay ve 180 ABD Doları ve üstü için 6 aylık bir cihazda 18 aylık bir faiz ödemeyeceğiniz anlamına geliyor.
  • OnePlus ayrıca, 99 dolardan fazla bir satın alım için PayPal Kredisini kullanır. Ayrıca, 18 aya kadar zam alamazsınız.
  • Apple ayrıca, Apple Ödüllü Barclaycard Visa aracılığıyla finansman da sunmaktadır. 499 dolara kadar, 1299 dolarla 499 dolardan 999 dolara, 18 ayda 999 dolardan 1499 dolara, 24 ayda 1499 dolardan 6 ay boyunca faiz ödemiyorsunuz.
  • Şimdilik, LG, Sony ve Huawei herhangi bir finansman seçeneği sunmuyor ancak gelecekte bu durum değişebilir.

Sizi bağlayan pahalı taşıyıcı finansmanı ve hizmet sözleşmeleri için anlaşmaya gerek yoktur. Bunun yerine, bir üreticiye veya perakendeciye telefonunuzu finanse etmeyi düşünün. Daha az ödeme yaparak daha fazla özgürlük elde etmeyi bırakabilirsiniz. Ancak, her zamanki gibi, bulma baskısını okuyun. Başka büyük özel finansman teklifleri bulursanız, yorumlarınızda bize bildirmeyi unutmayın!

Samsung Galaxy S8 nereden alınır

Best price

New CAT S60 FLIR Thermal Camera Dual SIM Waterproof Unlocked – EU / RoW variant

£429.00

£429.00 total

Check Offer

Samsung G950F GALAXY S8 (Midnight Black) Salesstart 28.4. unlocked

£608.40

£608.40 total

Check Offer

Samsung G950F Galaxy S8 (Arctic Silver) Salesstart 28.4. unlocked

£621.60

£621.60 total

Check Offer

Samsung G950F GALAXY S8 (Orchid Grey) Salesstart 28.4. unlocked

£621.60

£621.60 total

Check Offer