Yeni Kelimeleri Öğrenmek ve İngilizce Kelime Geliştirmek için 6 Android Uygulamaları

Bir blogcu olarak, kelime benim ekmek ve tereğim. Ama ben onun kelime hazinesini fırçalamaya devam eden tek kişi ben değilim. Şirket dünyasının bir parçasıysanız, profesyonellerle ve uzmanlarla çalışıyorsanız, oyunun en üstünde kalmanız gerekir. Çok önemli, inan bana.

Fikirlerinizi, düşüncelerinizi ve düşüncelerinizi açık ve özlü bir dilde ifade etme yeteneği, az sayıda kişinin ustalaşabileceği bir sanattır. Bu düşünceyle, yeni kelimeler öğrenmek ve İngilizce kelime bilginizi geliştirmek için neden başka nedenleri anlayalım.

Neden Kelime Geliştirmek için Yeni Kelimeler Öğrenin?

En yaygın nedenlerden biri SAT, GMAT, GRE, TOEFL, IELTS veya diğer sınavlara hazırlanmanızdır.

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, yeni kelimeler öğrenmenin beynimizin daha fazla bilgi edinme yeteneğini geliştirebileceğini göstermiştir.

Bütün okuyucular lider değil, tüm liderler okur – Harry S. Truman

Sadece daha zeki değil, aynı zamanda daha da zeki olacaksınız çünkü yeni sözcükler ve zeka öğrenmek arasında doğrudan bir ilişki vardır. Kelime bilgisi sadece konuşma değil, aynı zamanda dinleme, okuma ve yazma için de önemlidir.

Artık kelime dağarcığınızın önemini anladığınıza göre, bunu yapmamıza yardımcı olacak en iyi Android uygulamalarından bazılarına göz atalım.

1. Memrise

Memrise, 200'den fazla dili destekleyen inanılmaz bir kelime uygulaması. Uygulamayı ilk kez açtığımda, bir zorluk seviyesi seçmemi istedi: yeni başlayan veya yetenekli. Memrise bir çevrimdışı moda sahiptir, böylece aktif bir İnternet bağlantısına ihtiyacınız yoktur.

Memrise'yı kelime hazinesini geliştirmek için iyi bir yol kılan, sezgisel ve ilgi çekici oyunlardır. Öğrenme süreci ile eğlenceli ve yardımcı oluyorlar. Bir kelimenin nasıl telaffuz edildiğinden emin değil misiniz? Bir ses modu var. Ayrıca, izlemek için kullanıcı örnekleriyle binlerce video var.

Memrise, kelime hazinesi kullanmak için çok zor öğrenmek istemeyen insanlar için daha uygundur, ama kelime hazinesini geliştirmek için düzenli ve telaffuz edilebilir kelimeler. Sosyal medya özelliğini kullanarak gerçek halkla yerel dili konuşmayı öğrenin.

Hiç reklam yok, ancak Memrise'nin 9 $ / ay'dan başlayan bir abonelik modeli var.

Memrise indir

2. Quizlet

Yeni kelimeleri okuyup pratik yapıyorsun, ama ne kadar bilgi tuttuğunu nereden biliyorsun? Quizlet'in geldiği yer burası. Sınav oyunu olarak tasarlanan bu kelime, kelime bilgisi becerilerinizi test edecek flashcards ile birlikte geliyor.

Uygulamada olmayan bir kelime mi buldunuz? Kendi flash kartlarınızı da oluşturabilirsiniz. Uygulamanın, dünya genelinde her gün flashcards oluşturan milyonlarca kullanıcısı var. Bütün bunlar emrinizde. Topluluk tarafından oluşturulan bir kelime hazinesi.

App hakkında en çok sevdiğim şey suşiden plaj kıyafetlerine kadar geniş bir yelpazede kategoriler arasından seçim yapma yeteneğidir. Çok eğlenceli ve kendi Flashcards listenizi oluşturabilirsiniz.

Sınavlar zaman, hafıza ve öğrenme modlarına ayrılır. Telaffuz öğrenmek için bir ses transkripsiyonu da vardır.

Öğrenci / öğretmenseniz, farklı sınıflar için flash kart setlerini saklamak için klasörler oluşturabilirsiniz. Uygulama indirmek ücretsizdir ancak reklamlar ve uygulama içi satın almalarla gelir.

Quizlet'i İndir

Also on Guiding Tech
7 Awesome Free Word Games for Android

Read More

3. Kelime Oyunları (Knudge)

Uygulamayı yüklediğinizde, Play Store adı yerine Knudge okuyacaktır. İlk kez kayıt olduğunuzda, mevcut yeterlilik seviyenize bağlı olarak bir kurs seçmeniz istenecektir. 'Tavsiye' veya 'tavsiye', yaygın kelimeler ve kelime öbekleri, deyimler ve kelime oluşturucu gibi kafa karıştırıcı sözcükler arasındaki fark gibi kurslar vardır.

Seçiminize bağlı olarak, daha sonra değiştirebileceğinize göre, normal zaman aralıklarında flash kartlar alacaksınız. Niye ya? Çünkü bir kerede çok fazla kelimeyi hatırlamaya çalışmak zor olabilir. Bu yüzden okulu hiç sevmedim!

Yeni kelimeler öğrenmenize ve İngilizce kelime bilginizi geliştirmenize yardımcı olacak birçok egzersiz ve oyun var. Her bir flash kartın altında, hızlı düşünceleri not alabileceğiniz bir not simgesi vardır.

Aylık bir abonelik, not almanıza ve genel olarak daha fazla seviye, oyun ve Flashcards kilidini açmanıza olanak tanıyan reklamları kaldıracaktır. Ayrıca ilerleyişimi takip etme yeteneğini de beğeniyorum ki bu da bana ilerlerken daha fazla şey yapmamı teşvik ettiğimi hissettiriyor.

Kelime Oyunları İndir

4. VoLT – Kelime Öğrenme

VoLT, diğerlerinin yanı sıra SAT, GRE ve TOEFL gibi sınavlara hazırlanan öğrencilere ve insanlara odaklıdır. Bu, uygulamanın sadece kelime hazinelerini geliştirmek için yeni kelimeler öğrenmek isteyen başkaları için iyi olmadığını söylemez.

Uygulama, öğrencilere daha fazla odaklandığından, kullanıcı arayüzü, öğrenme ve test yöntemleri göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Her bir flash kart bir resim ve anlam, eşanlamlılık, zıtlık, kullanım ve bir hafıza anahtarı gibi bir çok bilgi ile birlikte gelir. Bu da ne?

Bellek anahtarı, kelimeyi ve anlamını hatırlamanıza yardımcı olacak şekilde tasarlanmış bir cümledir. Daha sık olmamakla birlikte, bu cümleler günlük olaylara ve nesnelere ilişkindir, böylece onunla ilişki kurabilirsiniz. Yani, agog gogs bir köpek!

Uygulama, uygulama içi satın alma işlemleriyle değil yalnızca reklamlarla kullanım için ücretsizdir.

VoLT indir

Also on Guiding Tech
5 Excellent Ways to Use Android as a Writing Tool

Read More

5. Busuu

Busuu yeni kelimeleri öğrenmek ve İngilizce kelime bilginizi geliştirmek için başka bir uygulama, ancak diğer dilleri de destekliyor. Yapı aynı kalır. Yeni kelimeler öğretmek için tasarlanmış kurslar var. Sonra ne kadar öğrendiğinizi ölçmek için tasarlanmış testler var.

Listeyi Busuu yaptı, çünkü kullanıcıların birbirleriyle etkileşimde bulunabileceği bir sosyal medya öğesi var. Bu yeni kelimeler öğrenmek için eğlenceli bir yoldur ve aynı zamanda diğer sözcük avcılarının becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Yeni kelimeler öğrenmek önemlidir, aksan da eşit derecede önemlidir.

Busuu'nun konuşma tanıma özellikleri sunmasının nedeni budur. Sonra yolculuğunuzda size yardımcı olacak yerliler ve yerliler var.

Busuu, reklamsız uygulamayı kullanmakta serbesttir, ancak uygulama içi satın alımlarla birlikte gelir.

Busuu indir

6. 7 Küçük Kelimeler

İngilizce kelime bilgimizi geliştirmek için yeni kelimeler öğrenmekten bahsediyorsak, çapraz bulmacaları nasıl unutabilirim? 7 Küçük Kelimeler, eğlenceli ve ilgi çekici bir çapraz bulmaca oyunudur. Her gün 7 gün boyunca ücretsiz olarak çözmeniz için yeni bir bulmaca güncellenecektir. Bundan sonra, abone olmanız gerekir.

Günlük gazete bulmacalarını kırıncaya kadar başka bir şey düşünemeyen insanları gördünüz mü? Evet, sizinle konuşuyorum beyler. Bu uygulama sizin için çünkü gazete oldschool.

UI gerçekten düzgün ve oyunları oynamak için kolaylaştırır. App indirmek ücretsizdir ancak tekrarlanan abonelik şeklinde alımlarda ile birlikte gelir.

7 Küçük Kelimeler indir

Kelimeler Swords'tan daha keskin olabilir

Yanlış kelimeyi kullanmak, belli durumlarda yaşam ve ölüm arasındaki fark olabilir. Bir insanı kendi sözlerimizle yapabilir veya kırabiliriz. Yeni kelimeler öğrenmek ve kelime dağarcığımızı geliştirmek için çok fazla sebep var. Bu uygulamalarla, yapmamanız için bir nedeniniz yok.

Sıradaki: Bazı dilbilgisi bloglarında bu harika kelime bulutlarını gördün mü? Nasıl yaptıklarını bilmek ister misiniz? Aşağıdaki makaleye bakın nasıl yapacağınızı öğrenin.