Yeni Realme Telefonunuzda Yapılacak İlk 8 Şey

Realme, telefonlarına cazip bir donanım sunuyor. Ne yazık ki, yazılım deneyimi arzulanan bir çok şey bırakıyor. Telefonun dahili ayarlarını değiştirmezseniz, maksimum avantajdan yararlanamazsınız. Kendinize yeni bir Realme telefonu satın aldıysanız, işte yarasadan yapmanız gereken ilk birkaç değişiklik.

Best Accessories For Realme 5 Pro That You Can Buy

Neden? Üstün bir telefon deneyimi için elbette. Bu nedenle, bir salıncak için çıkarmadan önce aşağıdaki noktalara göz atın.

1. Gezinme Hareketlerini Ayarlama

Hareketler harika. Düğmelerden çok daha serin ve sezgiseldirler ve aynı zamanda biraz ekran gayrimenkulünden tasarruf etmenizi sağlar. Bu nedenle, navigasyon hareketlerini etkinleştirmek en büyük önceliğiniz olmalıdır.

Bunları etkinleştirmek için Ayarlar> Kolaylık Yardımı> Gezinme tuşlarına gidin ve ardından Yukarı kaydırma hareketlerine dokunun ve hazırsınız.

First 8 Things To Do On Your New Realme Phone 7First 8 Things To Do On Your New Realme Phone 4

Bu gezinme hareketleri, Ana Ekrana gitmek için ortadan yukarı doğru hızlıca kaydırmanıza olanak tanır. Son uygulamalar menüsünü açmak için parmağınızı yukarı doğru basılı tutun. Aynı zamanda, bir adım geri gitmek için her iki taraftan birinden hızlıca kaydırın.

2. Bloatware kurtulun

Bloatware’i kim sever? Hiç kimse. En azından kimseyi tanımıyorum. İyi haber şu ki Realme bir ton bloatware içermiyor. Bununla birlikte, muhtemelen asla kullanamayacağınız birkaç yerleşik uygulama olabilir. Ve bu uygulamalar bütçe ve orta sınıf cihazlarda görünür. Neyse ki, onları kaldırmak zor bir iş değil.

First 8 Things To Do On Your New Realme Phone 5First 8 Things To Do On Your New Realme Phone 6

Uygulama Yönetimi’ni açın, başlatmak istediğiniz uygulamalara dokunun ve Kaldır düğmesine basın. Bu kadar.

Not: Not every built-in app can be uninstalled. Thankfully, you can disable to remove them from running ion the background.

3. Verimlilik Dostu Bir Başlatıcı Alın

Realme telefonlarındaki stok başlatıcısının büyük bir hayranı değilim. Yan kaydırma verimsiz buluyorum. Bunun yerine, telefonumda temiz, stok-Android gibi bir görünüme sahip olmayı tercih ederim. Düşüncelerimi yankılarsanız, Köksüz Başlatıcı gibi temiz başlatıcılardan birini deneyebilirsiniz.

First Things To Do On Your New Realme Phone 2

Aslında, stok OnePlus Launcher hayranıysanız, bunu da deneyebilirsiniz. Temiz, basit ve aynı zamanda zengin özelliklere sahip. Ancak, daha fazla özelleştirme seçeneğine sahip olmak istiyorsanız, Nova Launcher, Action Launcher, Lawnchair veya Lean Launcher gibi başlatıcılardan birini seçin.

First Things To Do On Your New Realme Phone 1

Kullanıcı arayüzü minimaldir ve tamamen kişiselleştirilmiş bir görünüm vermek için ana ekranınızdaki hemen hemen her şeyi değiştirmenizi sağlar.

4. Akıllı Kenar Çubuğunu Etkinleştir

Realme telefonların Akıllı Kenar Çubuğu, sık kullandığınız uygulamaları hızlı bir şekilde başlatır. Etkinleştirildiğinde, sağ üst köşede beyaz dikey bir çizgi göreceksiniz. Akıllı Kenar Çubuğu’nu görüntülemek için tek yapmanız gereken hatta içe doğru kaydırmaktır.

First 8 Things To Do On Your New Realme Phone 9First 8 Things To Do On Your New Realme Phone 10

Ayrıca, Plus simgesine dokunarak favori uygulamalarınızı da ekleyebilirsiniz. Evet, uygulama çekmecesinde uygulamalarınız için daha fazla balık tutmaya son. Merhaba verimlilik!

First 8 Things To Do On Your New Realme Phone 12First 8 Things To Do On Your New Realme Phone 8

Etkinleştirmek için Ayarlar> Kullanışlı Yardım> Akıllı Kenar Çubuğu’na gidin. Dahası, kenar çubuğunu yatay modda da etkinleştirebilirsiniz.

5. Otomatik Çağrı Kaydı Ayarlama

Realme XT gibi Realme cihazları otomatik çağrı kayıt özelliğine sahiptir. Bununla birlikte, tüm gelen aramaları kaydetmeyi veya yalnızca bilinmeyen numaralardan (telefonunuzda kayıtlı olmayan numaralar) gelen aramaları kaydetmeyi seçebilirsiniz.

Etkinleştirmek için Çevirici’yi açın ve sağ üst köşedeki Ayarlar Cog’a dokunun. Ardından, Çağrı Kaydı öğesine dokunun ve Otomatik Kayıt’ı seçin.

First 8 Things To Do On Your New Realme PhoneFirst 8 Things To Do On Your New Realme Phone 13

İşiniz bittiğinde, aramaları kaydetmek istediğiniz kişileri eklemek için Ekle üzerine dokunun; artık hazırsınız.

feragat: This guide is purely for personal usage only. In some regions, recording phone calls without the other person’s consent is a criminal offense. Check the law of your land before you switch on this feature.

6. Dolby Atmos’yu açın

Birkaç Realme cihazı Dolby Atmos özelliğine sahiptir. Söylemeye gerek yok, cihazınızın ses kalitesini birçok kat artırıyor. Telefonunuzda varsa, özellikle film veya TV şovları izlerken açmak mantıklıdır.

First 8 Things To Do On Your New Realme Phone 14First 8 Things To Do On Your New Realme Phone 15

Bunu yapmak için Ayarlar> Ses ve Titreşimler’i açın ve Dolby Atmos’yu seçin. Burada ayrıca dört farklı ses efekti türü göreceksiniz. Tek yapmanız gereken tercihinize göre birini seçmek. Ayrıca, ekolayzeri de ayarlayabilirsiniz.

7. Bekleme Modunda Uyku Modunu Etkinleştirme

Realme telefonunuz ayrıca daha fazla pil tasarrufu için şık bir seçenekle birlikte gelir. Uygun bir şekilde Uyku Bekleme Optimizasyonu olarak adlandırılır, uykudayken çalışır ve düşük güç modu.

Best Humidifiers With Night Light For Better Sleep

Açıkçası, telefon bu moddayken daha az bildirim alırsınız. Söylemeye gerek yok, onu alır almaz, olağan rutine geri döner.

First 8 Things To Do On Your New Realme Phone 2First 8 Things To Do On Your New Realme Phone 1

Etkinleştirmek için pil ayarlarına gidin, Güç tasarrufu seçeneklerine dokunun ve Uyku Bekleme anahtarını değiştirin.

8. Uygulama Önerileri

Yararlı uygulamalar payı olmayan bir telefon nedir? Yani, burada sizin için bizim uygulama önerileri ile vardır. Daha önce bahsettiğim üçüncü taraf başlatıcılar dışında, videolarınızı ve filmlerinizi çalıştırmak için X Player’a veya OH’a bakabilirsiniz! Google Chrome kullanmaktan sıkıldıysanız tek elle kullanım için tarayıcı.

Daha da önemlisi, telefonunuzda video düzenleme yapıyorsanız, InShot uygulamasına göz atabilirsiniz. Bunun dışında, gelen kutunuzu karmaşadan uzak tutmak veya resim düzenlemede size yardımcı olması için Snapseed’i kullanmak istiyorsanız şık SMS Düzenleyiciyi de deneyebilirsiniz.

Realme Telefonunuzdan En İyi Şekilde Yararlanın

Son olarak, bir dava al. Telefonunuzun görünümünü bozduğunu biliyorum, ancak çizikleri ve dings’i uzak tutmanın en etkili yollarından biri. Bu nedenle, sadece sağlam değil, aynı zamanda yeni akıllı telefonunuzun genel görünümünü de kaldıran bir kapağa yatırım yapmak mantıklıdır.

Hey, Google’ın Cihazımı Bul özelliğini açmayı unutmayın.

Sıradaki: Telefon aksesuarları satın almak mı istiyorsunuz? İşte satın al düğmesine basmadan önce bilmeniz gereken en iyi ipuçları.