Yeni Samsung Galaxy Note 9’u Sıfırlama, Fabrika Sıfırlama ve Master Sıfırlama

Sıfırlama çok önemlidir, çünkü telefonunuzdaki birçok sorunu çözebilir, bu nedenle yeni Samsung Galaxy Note 9’a sahipseniz farklı sıfırlama türlerini bilmeniz daha iyidir. Önümüzdeki günlerde hala sorunsuz değil. Aslında, küçük bir güncelleme, yayınlandıktan kısa bir süre sonra bazı şeyleri düzeltmek için hemen sunulabilir.

Bu yazıda, bazı küçük sorunları çözmek için kullanabileceğiniz yumuşak sıfırlama prosedürünün nasıl yapılacağını göstereceğim. Ayrıca temelde aynı olan ancak farklı performans gösteren hem fabrika hem de ana sıfırlamaları nasıl yapacağınızı göstereceğim. Bu nedenle, bu gönderi size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayan kullanıcılar için, bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Samsung Galaxy Note 9’da Yumuşak Sıfırlama nasıl yapılır

Zorunlu Yeniden Başlatma olarak da adlandırılır ve genellikle telefonunuz donar ve artık yanıt vermezse kullanılır. Telefonunuz genellikle olduğu gibi yeniden başlatılabilir, ancak telefonunuzun belleğini yenilediği ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yüklediği için normal yeniden başlatmadan çok daha etkilidir. Telefonunuz da yavaşlamaya başlarsa, tekrar hızlı çalışması için bunu yapabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Sesi kısma ve açma / kapatma tuşlarına aynı anda basın ve 10 saniye basılı tutun. Telefonunuzun bir noktada titreştiğini hissedebilirsiniz, ancak yalnızca ekran açılırsa her iki tuşu da bırakın.

Telefonunuzun açık veya ekranının kapalı olup olmadığına bakılmaksızın bunu yapabilirsiniz. Çıkarılamayan pilleri olan Samsung aygıtları, doğru takılmadığı takdirde simüle edilmiş pil bağlantısını kesmek için kablolanmıştır. Bunu yaptıktan sonra telefonunuzun yanıt vermesini sağlayamazsanız, aşağıdakileri denemelisiniz:

  Ses kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Şimdi ses kısma düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Temel olarak ilk prosedürle aynıdır, ses kısma düğmesinden sonra güç tuşunu basılı tuttuğunuzdan emin oluruz, aksi takdirde bunu yapmak size benzer sonuç vermez.

Samsung Galaxy Note 9’da Ayarları Sıfırlama

Cihazınızdaki bazı ayarları değiştirdiyseniz ve varsayılana nasıl geri getireceğinizi bilmiyorsanız bu prosedür kullanışlı olacaktır. Fabrika ayarlarına sıfırlama ile benzer bazı etkileri vardır, ancak dosyalarınızın ve verilerinizin hiçbiri silinmez. Yalnızca ayarlar fabrika varsayılanlarına geri döndürülecektir …

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ayarları sıfırla öğesine dokunun. AYARLARI SIFIRLA öğesine dokunun. Ayarları sıfırlamak için yeniden başlatın.

Zaman zaman meydana gelen küçük sorunlarla başa çıkmada çok etkili olduğu için bilmeniz gereken şeylerden biridir.

Samsung Galaxy Note 9’da Fabrika Sıfırlaması nasıl gerçekleştirilir

Telefonunuzda birden fazla uygulama ve ürün yazılımı ile ilgili sorun olduğunda fabrika ayarlarına sıfırlama gerekir. Telefonun dahili deposunda depolanan tüm dosyaları ve verileri, sistem önbelleğini ve veri dosyalarını siler. Bundan sonra kurtaramayacağınız için önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemeniz gerekir. Ayrıca, cihazınızdaki tüm ayarlar fabrika varsayılanlarına getirilecektir, bu nedenle telefonunuzun olmasını istediğiniz şekilde çalışması için bundan sonra bazı ayarları değiştirmeniz gerekebilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak.Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Bulut ve hesaplar> Yedekle ve geri yükle.Aşağıdaki kaydırıcıları istediğiniz ayara dokunun: Verilerimi yedekleOtomatik geri yükleme Ana Ayarlar menüsüne ulaşıncaya kadar Geri tuşuna (sağ alt) dokunun. Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla öğesine dokunun. Ekran kilidiniz açıksa, kimlik bilgilerinizi girin. Samsung hesabınızı doğrulamanız istenirse, parolayı girin ve ardından ONAYLA üzerine dokunun. Cihazın sıfırlanmasını bekleyin.

Telefonunuzda sorun gideriyorsanız, bundan sonra dosyalarınızı, uygulamalarınızı ve verilerinizi geri yüklemeyin. Sorunun ne olduğunu bilmek için telefonunuzu yakından izleyin, böylece etkili bir şekilde düzeltebilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 9’da Ana Sıfırlama nasıl gerçekleştirilir

Ana Sıfırlama, temel olarak Fabrika Ayarlarına Sıfırlama ile aynıdır; Bununla birlikte, özellikle başarılı bir şekilde önyükleme yapmıyorsa veya şifrenizi, PIN’inizi veya etkinleştirdiğiniz güvenlik önlemlerini unuttuğunuzda, telefonunuzun Ayarlarına giremeyeceğiniz zamanlar vardır. İşte o zaman bu prosedür işe yarar. Ancak, bunu yapmadan önce, telefonunuzun kilitlenmemesi için Google Kimliğinizi ve şifrenizi bildiğinizden emin olmalısınız. Bunu yapmadan önce yine de dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyebiliyorsanız,…

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Cihazı kapatın. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi yeniden başlat Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bundan sonra telefonunuzu yeni gibi tekrar kurmanız gerekecek, çünkü her şey sıfırlanacak.

Samsung Galaxy Note 9’unuzdaki Ağ Ayarlarını Sıfırlama

Bir Wi-Fi ağına veya Bluetooth cihazlarına bağlanmada sorun yaşıyorsanız ve sorunun ne olduğunu tam olarak belirleyemiyorsanız, bu yapabileceğiniz en iyi şeydir. Ağ ayarlarının sıfırlanması gerçekleştirilerek aşağıdaki değişiklikler meydana gelir.

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek.Aylanan Bluetooth cihazları silinecek.Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açılacak. Müşteri tarafından manuel olarak açılıp kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları varsayılan ayara sıfırlanacaktır. modu otomatik olarak ayarlanır.

Bu yüzden, bunu yapmadan önce bağlandığınız Wi-Fi ağına giriş kimlik bilgilerini bildiğinizden emin olun…

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin ve AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Bundan sonra ağa tekrar bağlanmanız ve telefonunuzun İnternet bağlantısı için birincil ortam olarak Wi-Fi kullanmasını istiyorsanız ayarlarınızda gerekli değişiklikleri yapmanız gerekecektir.

Umarım bu basit eğitimler size şu ya da bu şekilde yardımcı olabilir. Telefonunuzla bizimle paylaşmak istediğiniz bir sorununuz varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya aşağıya yorum bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.