Yeni Samsung Galaxy Note 9’unuz donmaya ve gecikmeye başlarsa ne yapmalı?

Donmalar ve gecikmeler, bir akıllı telefona sahip olduğunuzda karşılaşabileceğiniz genel performans sorunlarıdır. Bu sorunlar Galaxy S9 ve Not 8’e (ve önceki Galaxy cihazların sahiplerine) sahiplerine oldu ve onlar da yeni Samsung Galaxy Note 9’unuzda olabilir. Bu sorunlar genellikle birlikte gider ve çoğu zaman telefonunuz donmadan önce geciktiğini fark edebilirsiniz. birkaç saniyeliğine. Bazen bu tam tersidir, ancak belirtiler ne olursa olsun, sorun aynıdır ve bu konuda bir şeyler yapabilirsiniz.

Aslında, bu konularla ilgili olarak bize ulaşan okuyucularımızın çoğuna zaten yardımcı olduk. Bu yazıda, bu sorunlardan etkilenen yeni güçlü cihazınızda sorun gidermede size yol göstereceğim. Her olasılığı değerlendirmeye çalışacağız ve konunun ne olduğunu belirleyene ve bu konuda ne yapacağını bilene kadar onları tek tek ekarte edeceğiz. Bu nedenle, yeni Galaxy Note 9’un sahiplerinden biriyseniz ve zaten bu sorunları yaşıyorsanız, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin. Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, o sayfada sizinkiyle benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Donma ve gecikmeye devam eden Galaxy Note 9 ile ilgili sorunlar nasıl giderilir

Galaxy Note 9 gibi güçlü bir cihaz donmaya ve gecikmeye başladığında, bu konuda her zaman yapabileceğiniz bir şey olduğu için çok fazla endişelenmeyin. Deneyimlerimize dayanarak, bu sorunlar oldukça küçük ve işte onlar için yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Not 9’unuzu Güvenli Modda yeniden başlatın

Uygulamaların telefonunuzun özellikle CPU yoğun oyunları donmasına ve gecikmesine neden olduğu zamanlar olabilir. Not 9’daki donmalar ve gecikmelerin uygulamalardan kaynaklandığından emin değiliz ve öyleyse bu uygulamaların önceden yüklenip yüklenmediğini veya üçüncü taraf olup olmadığını bilmiyoruz. Bu nedenle, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu güvenli modda çalıştırın;

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Telefonunuz güvenli moddayken donmaların ve gecikmelerin kaybolup kaybolmadığını bilmek için gözleminize devam edin. Telefonunuzun bu modda mükemmel çalıştığını varsayalım, bu soruna neden olan üçüncü taraf bir uygulama olduğu anlamına gelir. Bundan sonra telefonunuzu normal modda yeniden başlatın ve ondan sonra düzgün çalışması gerekir. Ancak, donmalar ve gecikmeler birkaç gün sonra veya uygulamaları kullandıktan sonra tekrar oluşabilir. Yani, hangi uygulamaları soruna neden olarak, sorunu nedenini bilerek çözebildiğinize dikkat edin.

Bununla birlikte, donmalar ve gecikmeler güvenli modda bile gerçekleşiyorsa, sorunun yazılımın içinde olduğu anlamına gelebilir. Bu durumda, işlem prosedürlerini yapmanız gerekir.

İkinci çözüm: Sistem önbelleğini silin

Firmware sorunları zaman zaman meydana gelebilir ve daha fazla olmasa da ortaya çıkabilir; sonuç, durgunluk, donmalar, gecikmeler ve hatta rasgele yeniden başlatmalar gibi düşük performansla karakterize edilir. Bu, özellikle son zamanlarda bellenim üzerinde bir güncelleme aldıysanız, Not 9’daki durum olabilir. Bu olasılığı elemek için, yapacaklarınız budur:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşun hepsini bırakın. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce. Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Önbellek bölümünü sildikten sonra, donmaların ve gecikmelerin devam edip etmediğini bilmek için telefonunuzu yakından izleyin. Sorun çözülmediyse, bir sonraki prosedüre geçmeniz gerekir.

Üçüncü çözüm: Dosyaları yedekleyin ve Notunuzu sıfırlayın 9

Uygulama ve bellenim sorunları Fabrika veya Ana Sıfırlama ile giderilebilir. Bu sizin son çare olacak ve bu sorunu çözme olasılığı daha yüksektir çünkü burada bir donanım sorunuyla açıkça ilgilenmiyoruz. Bu nedenle, dosyalarınızı ve verilerinizi, özellikle telefonunuzun dahili deposunda bulunanları yedeklemek için zaman ayırın. Özellikle telefonunuz yavaşsa veya donmaya ve gecikmeye devam ederse dosyaları yedeklemenin acı olacağını biliyorum, ancak bazı önemli dosyaları kaybedebileceğiniz için elinizden gelenin en iyisini yapın.

Telefonunuzu sıfırlamanın iki yolu vardır ve hangisinin kullanılacağı size bağlıdır. Unutma, her ikisi de aynı etkinliğe sahip.

Fabrika ayarlarına sıfırlama (Ayarlar menüsünden)

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma’yı etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı tamamlamak için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Bulut ve hesaplar> Yedekle ve geri yükle. İstediğiniz ayara aşağıdaki sürgülere dokunun: Verilerimi yedekleOtomatik geri yüklemeAna Ayarlar menüsüne gelinceye kadar Geri tuşuna (sağ altta) dokunun. ekranın ardından SIFIRLA> TÜMÜNÜ SİL’e dokunun. Ekran kilidini açtıysanız, kimlik bilgilerinizi girin. Samsung hesabınızı doğrulamanız istenirse, şifreyi girin ve ardından ONAYLA’ya dokunun. Cihazın sıfırlanmasını bekleyin.

Master Reset (donanım tuşları ile)

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa karşı koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerine ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir) .Sil vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. veri / fabrika ayarlarına sıfırlama ‘seçeneğini seçin. Güç düğmesine basarak seçin.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçip başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, sistemi yeniden başlatın Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorun bu işlemlerden sonra sizi rahatsız etmeye devam ederse, telefonu tekrar mağazaya getirin, böylece Samsung teknolojisi sizin için bellenimi yeniden flaş edebilir veya yeniden kurabilir.

İLGİLİ POSTLAR:

    Facebook çökmeye devam etmeye başladığında Samsung Galaxy Note 9’unuzu nasıl düzeltebilirim? Ekrandaki titremeye neden olan Samsung Galaxy Note 9’la ne yapmalı? Yeni Samsung Galaxy Note 9’unuzun siyah bir ölüm ekranı varsa ne yapmalı? Samsung Galaxy Note 9 WiFi düşmeye veya bağlantıyı kesmeye devam ediyorSamsung Galaxy Note 9’unuz kutunun dışına çıkmazsa ne yapmalı? Yeni Samsung Galaxy Note 9’unuz açılmazsa ne yapmalı? Samsung Galaxy Note 9: Güvenli Mod, Önbellek Bölmesini Sil ve Sıfırlama Uygulamaları Nasıl Yeni Sıfırla, Fabrika Sıfırla ve Master Sıfırla Yeni Samsung Galaxy Not 9

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.