Yeni Samsung Galaxy Note 9’unuz kendi kendine yeniden başlatılmaya devam ederse ne yapmalı?

Sistem veya ürün yazılımı sorunları, telefonunuzun yeni olup olmadığına bakılmaksızın, giriş düzeyi veya ileri teknoloji ürünü olup olmadığına bakılmaksızın oluşabilir. Bu nedenle, yeni Samsung Galaxy Note 9’a sahip olsanız bile, bu sorunu er ya da geç karşılaşabilirsiniz. Ancak mesele, herhangi bir şekilde değiştirilmemesi ve cihazınızın hala bir stok sisteminde çalışması şartıyla, bazı sorun giderme prosedürleri yapılarak ürün yazılımı sorunlarının çözülebilmesidir.

Bu yazıda, rastgele kendi kendine yeniden başlamaya başlayan Galaxy Note 9’unuzda sorun gidermede size yol göstereceğim. Her olasılığı değerlendireceğiz ve sorun çözülene kadar bunları tek tek ortadan kaldıracağız. Bu yeni cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz attığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Rastgele kendi kendine yeniden başlatılan Galaxy Note 9’da nasıl sorun giderilir?

Gözlem, bu sorunu çözmenin anahtarıdır ve bununla birlikte, sorunun çözüldüğünü söyleyebilmek bir iki gün sürebilir. Şimdi, aşağıdaki prosedürleri yaptıktan ve sorun devam edildikten sonra, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için telefonunuzu her zaman mağazaya geri getirebilirsiniz. Bunu, cihazınızın sorunlarını gidermenin zaman kaybı olacağını düşünüyorsanız da yapabilirsiniz. Ancak, telefonunuzla ilgili sorunun ne olduğunu anlamak için bir iki dakika ayırmak isteyenler için yapmanız gerekenler…

Not 9’unuzu güvenli modda çalıştırın

Bu, bu sorunun indirdiğiniz ve yüklediğiniz uygulamalardan biri veya birkaçı tarafından kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemektir. Telefonunuzu güvenli modda çalıştırarak, bunlarla ilişkili tüm üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleri geçici olarak devre dışı bırakırsınız. Bu sorunu çözmez, ancak bu uygulamalardan birinin soruna neden olup olmadığını bilmeniz için bir fikir verecektir. Bu nedenle, Not 9’unuz bu moddayken kendi kendine yeniden başlamazsa, soruna neden olan üçüncü taraf bir uygulama olduğu anlamına gelir ve bu durumda düzeltmek çok daha kolay olacaktır.

Not 9’u Güvenli Mod’da nasıl yeniden başlatacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Not 9 bu moddayken sorunun oluşmadığını varsayarsak, normal modda yeniden başlatın ve yeniden başlatılıncaya kadar kullanmaya devam edin, ancak hangisinin suçlu olduğunu bilmek için kullandığınız uygulamalara dikkat edin. Uygulamayı bildikten sonra, önce önbelleğini ve verilerini temizlemeyi deneyebilirsiniz, ancak bu işe yaramazsa, gerçekten cihazınızdan kaldırmanız gerekir. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya hızlıca kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun. KALDIR> Tamam’a dokunun.

Ancak, telefonunuz güvenli modda bile kendi kendine yeniden başlatılırsa, sorun bellenimde olabilir. Bunun için bir sonraki sorun giderme prosedürlerine geçin.

Tüm ayarları sıfırlamak

Yanlış yapılandırmalar veya ayarlar, telefonun ürün yazılımı ile ilgili sorunlara da neden olabilir ve önemli olan, hangi ayarları değiştirdiğinizi ve varsayılanları belirlemenin zor olmasıdır. Bunu ele almak için, telefonun ayarlarını fabrika varsayılanlarına geri getirecek çok basit bir prosedür var. Endişelenmeyin, yordam verileriniz için güvenlidir ve hiçbiri silinmeyecektir.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ayarları sıfırla öğesine dokunun. AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin. AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Ayarları sıfırlamak için yeniden başlatın.

Sorunun giderilip giderilmediğini öğrenmek için bunu yaptıktan sonra telefonunuzu izlemeye devam edin. Sizi rahatsız etmeye devam ederse, sonraki prosedürleri deneyin.

Sistem önbelleğini sil

Sistem önbelleğinin bozulduğu veya eski olduğu durumlar vardır ve bu olduğunda, rastgele yeniden başlatmalar ve uygulama kilitlenmeleri içeren performans sorunları oluşabilir. Aşağıdaki prosedürü uyguladıktan sonra telefonunuz artık kendi kendine yeniden başlamazsa bunun gerçekten böyle olduğunu biliyoruz. Endişelenmeyin, dosyalarınız ve verileriniz yine de güvende olacak …

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun çözülüp çözülmediğini öğrenmek için bu yordamı uyguladıktan sonra telefonunuzu kullanmaya devam edin. Hala devam ederse, bir sonraki prosedürü yapmanız gerekir.

Önemli dosyaları yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Yine, telefonunuzdaki bellenim herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece, sıfırlama, cihazınızın tekrar mükemmel çalışmasını sağlayabilir. Ancak, bunu yapmadan önce, işlem sırasında silinecekleri için önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklediğinizden emin olun ve bunları alamayabilirsiniz. Yedekleme tamamlandığında, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin…

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Cihazı kapatın. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi yeniden başlat Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra hala sorun yaşıyorsanız, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için telefonu mağazaya geri getirin. Bu noktada sorunun zaten donanımda olması mümkündür.

İLGİLİ YAZILAR:

  Samsung Galaxy Note 9: Güvenli Mod, Önbellek Bölümünü Sil ve Uygulamaları SıfırlaYumuşak Sıfırlama, Fabrika Sıfırlaması ve Ana Sıfırlama Yeni Samsung Galaxy Note 9’unuz açılmazsa ne yapmalı? Güncellemeden sonra çok çabuk biten bir Samsung Galaxy Note 9 pili nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.