Yeni Samsung Galaxy Note 9’unuzda ekran görüntüsü nasıl alınır?

Palm Swipe, tuş kombinasyonu ve daha fazlasını kullanarak Samsung Galaxy Note 9’unuzda ekran görüntüsü almayı öğrenin…

Her zaman bir şeyin ekran görüntüsünü almanız gereken bir zaman gelirdi. Yeni Samsung Galaxy Note 9’un sahiplerinden biriyseniz, belirli bir ekranı nasıl yakalayacağınız konusunda birden fazla seçeneğiniz vardır.

Ekran görüntüsü almanın kolay ve erişilebilir olması gerekiyordu. Samsung, ekranınızı yakalama işleminin hızlı ve kolay olmasını sağlamıştır. Bu nedenle, bu eğitici size yardımcı olabileceğinden aşağıdaki okumaya devam edin.

Palm Swipe yöntemini kullanarak Not 9’daki ekran görüntüsünü alın

Benim için bu, Galaxy Note 9’unuzda ekran görüntüsünü almanın en kolay yoludur, çünkü etkinleştirmek için elinizi ekran boyunca sola veya sağa kaydırmanız yeterlidir. Bu yöntem varsayılan olarak etkinleştirilir, böylece yeni akıllı telefonunuz Palm Swipe’ı kullanarak kutudan çıkar.

Android’de yeni olan veya Galaxy cihazı kullanan kişiler için bunu nasıl yapacağınız:

    Elinizi ekranın sol veya sağ kenarı boyunca dikey olarak konumlandırın. Elinizin ekrana hafifçe dokunduğundan emin olun ve ardından ekran görüntüsünü etkinleştirmek için ekranı kaydırın. Ekran yanıp söner ve ekran görüntüsünü ekranda kısa bir süre görürsünüz. Bölüm.

Yeni telefonunuz ekran görüntüsü almıyorsa, doğru yaptığınızdan emin olun veya “Yakalamak için hızlıca kaydırın” özelliğinin etkin olup olmadığını kontrol etmek için Ayarlar> Gelişmiş özellikler bölümüne gidin. Bir uygulamada belirli bir ekranın ekran görüntüsünü almaya çalışıyorsanız, avuç içi kaydırma hareketinin o uygulama için çalışmayabilir. Bunu diğer uygulamaları kullanarak doğrulayabilir ve aynı yöntemi kullanarak ekran görüntüsü alabilirsiniz ve her şey çalışırsa, uygulama ile ilgili bir sorun olmalıdır. Endişelenme, hala başka seçeneklerin var.

Tuş kombinasyonunu kullanarak Not 9’daki ekran görüntüsünü alma

Bu, avuç içi kaydırma yönteminin işe yaramaması durumunda denemek isteyebileceğiniz Not 9’daki sonraki ekran görüntüsü yöntemidir. İlkine kıyasla biraz karmaşıktır, çünkü yakalamak istediğiniz içeriğin ekran görüntüsünü almak için aynı anda birkaç tuşa basmanız gerekir. Bununla birlikte, bu yapılabilir ve nasıl yapılacağını da öğrenmelisiniz:

    Çekmek istediğiniz ekrana gidin. Aynı anda ses kısma düğmesini ve açma / kapatma tuşunu 2 saniye basılı tutun. Ekran yanıp sönecek ve ekran görüntüsünü kısa bir süre ekranda göreceksiniz. Görüntülemek istiyorsanız Galeri’yi açın ve Ekran görüntüsü bölümünün altında olmalıdır.

Sadece bu iki prosedür ekran görüntüsü almak istediğiniz içeriği yakalamak için yeterlidir. Bunlar en çok kullanılan yöntemdir, ancak diğer yöntemler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıda okumaya devam edin.

Galaxy Note 9 Ekran Görüntüsü Almak İçin Diğer Yöntemler

Aşağıdakileri yapmanın ne kadar kolay olduğuna bağlı olarak, sizin için en uygun olanı seçin…

    Google Asistan’ı kullanın – Asistan’ı başlatmak için Ana Sayfa düğmesini basılı tutarak bu yöntemi kullanabilirsiniz. Daha sonra sesli veya yazarak ekran görüntüsü almasını isteyebilirsiniz. Bu yöntemin diğerleriyle karşılaştırıldığında avantajı, durum çubuğu simgelerinin yanı sıra gezinme çubuğunun gizlenmesidir. Bixby – Herkesin Samsung’un AI asistanından etkilenmediğini biliyorum, ancak biliyorsunuz, sistem görevleri için komutları takip etmede iyi ekran görüntüsü almak da dahil. Bunu yapmak için Bixby düğmesini basılı tutun ve ardından AI’dan (sesinizle) şu anda ekranda olanın ekran görüntüsünü almasını isteyin. Her zaman olduğu gibi, ekran görüntüleri Gallery.Scroll Capture – ekran görüntüsü almak için kullandığınız yönteme bakılmaksızın, bir dizi seçeneği yakaladıktan sonra ekranın altında kısa bir süre görüntülenir ve bu seçeneklerden biri “kaydırma yakalama” dır. ” Birden fazla ekranın ekran görüntüsünü almak istiyorsanız bu özellik kullanışlı olacaktır. Telefonunuz otomatik olarak aşağı kaydırır ve her ekranı yakalar ve bu çekimleri tek bir uzun ekran görüntüsünde birleştirir.

İşte aldın! Umarım bu yazı size şu ya da bu şekilde yardımcı olabilir. Telefonunuzla ilgili endişeleriniz varsa, en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için Not 9 sorun giderme sayfamıza uğrayabilirsiniz. Başka sorunlarınız varsa veya aşağıda bir yorum bırakırsanız, anketimiz aracılığıyla da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLGİLİ YAZILAR:

    Samsung Galaxy Note 9: Güvenli Mod, Önbellek Bölümünü Silme ve Uygulamaları SıfırlamaYumuşak Sıfırlama, Fabrika Sıfırlaması ve Ana Sıfırlama Yeni Samsung Galaxy Note 9’unuzu sıfırlama Samsung Galaxy Note 9’unuz kutudan çıkmazsa ne yapmalı? Samsung Galaxy Note 9 WiFi’niz açılmıyor mu?

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.