Yeni Samsung Galaxy S10e açılmazsa ne yapmalı

Samsung Galaxy S10e gibi güçlü bir akıllı telefon kendi kendine kapandığında ve tekrar açılmadığında, çok küçük bir firmware ile ilgili sorunların veya ciddi bir donanım sorununun işareti olabilir. Ancak, çoğu zaman sahipler bunun ciddi bir sorun olduğunu düşünür, çünkü cihaz sahiplerinin ne yaparsa yapsın artık yanıt vermeyecektir.

Eğer sözde Black Screen of Death sorununu biliyorsanız, bu onun varyantlarından biridir. Çoğu zaman, cihaz kapanır veya sahipleri telefonun kendi kendine kapandığını keşfeder ve açma / kapatma tuşu basılı tutulduğunda yanıt vermez veya açılmaz. Bağlandığında şarj cihazına bile yanıt vermez. Ancak, telefonun ciddi fiziksel veya sıvı hasarı belirtileri olmadığı sürece, aşağıdaki prosedürleri uygulayarak yine de yanıt vermesini sağlayabilirsiniz.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir soruna bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz attığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Açılmayacak Galaxy S10e sorunlarını giderme

Telefonunuz hala yenidir, bu nedenle bu sorunla karşılaşır karşılaşmaz hemen mağazaya geri getirme seçeneğiniz vardır. Yepyeni bir cihazın sorunsuz bir şekilde çalışması gerektiğine ve yüzlerce dolar harcayan sahiplerin herhangi bir sorundan endişe etmeden deneyimin tadını çıkarması gerektiğine inanıyoruz. Ancak yine de, tüm sorunlar ciddi değildir, bu nedenle, cihazın tekrar normal şekilde yanıt verip veremeyeceğini bilmek için birkaç prosedür uygulayabilirsiniz. Yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma

Siz neden telefon yanıt vermiyorsa bunu neden yapasınız ki? Zorunlu bir yeniden başlatma aslında normal bir yeniden başlatmadan farklıdır. Çok daha etkilidir ve her zaman böyle sorunları ele alır. Bir telefon belirgin bir sebep olmadan kendi kendine kapanırsa, çoğu zaman bir sistem çökmesinden kaynaklanmaz. Böyle bir durumda, cihazınız artık yanıt vermeyecektir. Daha önce, pili telefondan ‘güç şokuna’ çıkarmak için kullanıyorduk, ancak Samsung Galaxy S10e’nin çıkarılamayan bir pili olduğundan, yapabileceğiniz en iyi şey pilin çıkarılmasını simüle ettiği için.

Bu sorunla karşılaşan insanların çoğunluğu, zorla yeniden başlatmanın onlar için çalıştığını ve bu tür bir sorun yaşamanız durumunda denemeniz gereken ilk şey olması gerektiğini söyledi ve işte böyle yapılıyor…

    Sesi azaltma düğmesine ve açma / kapatma tuşuna aynı anda basın ve her ikisini birlikte 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Telefon ilk denemede yanıt vermezse, doğru yaptığınızdan emin olmak için aynı işlemi birkaç kez daha yapın. Birkaç denemeden sonra hala yanıt vermiyorsa, bunu yapmanız gerekir:

    Önce ses kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Şimdi, her iki düğmeyi de 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

İlk prosedürle aynıdır, ancak burada önce ses azaltma düğmesine bastığınızdan emin oluyoruz, çünkü ses azaltma düğmesinden önce güç tuşuna basarsanız aynı sonucu elde edemezsiniz. Ancak, cihaz bundan sonra hala yanıt vermiyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy S10e’nuzu Güvenli Modda çalıştırma veya yeniden başlatma

İkinci çözüm: Galaxy S10e’yi şarj edin ve yeniden başlatmaya zorlayın

Dışarıda bırakmanız gereken başka bir olasılık, pilin tamamen boşalmış olması olabilir. Dikkat ederseniz, telefonunuz belirli bir pil seviyesine ulaşırsa, bazı hizmetleri ve özellikleri izninizle kapatabilmesi için güç tasarrufu modunu açmanızı ister. Telefonun pilinin bitmesine izin verirseniz, bu hizmetlerin bazıları ve hatta donanım bileşenleri düzgün şekilde kapatılmayabilir ve sonuç olarak ürün yazılımı pil bitmeden hemen önce çökebilir. Bu olduğunda, her ikisi de yanıt vermeyen bir telefonla sonuçlanan birkaç küçük sorunla uğraşacaksınız. Yani, bunu ele almak için yapmanız gerekenler:

    Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın.Orijinal kablo kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın veya kablosuz pedin üzerine yerleştirin.Telefonun şarj sembolünü gösterip göstermediğine bakılmaksızın, en az 10 dakika şarj cihazına bağlı bırakın. bu, telefon şarj cihazına bağlıyken hem ses kısma hem de güç tuşlarını aynı anda 10 saniye basılı tutarak zorunlu yeniden başlatmayı tekrar gerçekleştirin.

Sorun, düşündüğümüz kadar küçükse, telefonunuzun şimdiye kadar önyükleme yapıyor olması gerekir, ancak aynı sorunun gelecekte oluşmayacağının garantisi yoktur. Ama en azından, tekrar olduğunda ne yapacağını zaten biliyorsun.

Öte yandan, telefon yanıt vermemeye devam ederse, onu mağazaya geri getirmeli ve teknisyenin sizin için kontrol etmesini sağlamalısınız. Tek başına başlayan bir donanım sorunu varsa, yeni bir birim almalısınız. Veya yalnızca bir ürün yazılımı sorunu varsa, teknisyen size geri verdiğinde telefon düzgün çalışıyor olmalıdır.

AYRICA OKUYUN: Yeni Samsung Galaxy S10e’nizi Sert Sıfırlama veya Master Sıfırlama

Umarım sorunu cihazınızla çözmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

İLGİLİ YAZILAR:

    Yeni Samsung Galaxy S10e Fabrika Ayarlarına Sıfırlama MMS gönderemeyen Samsung Galaxy S10e nasıl düzeltilir [sorun giderme kılavuzu]