Yeni Samsung Telefonunuzda Yapılacak İlk 7 Şey

Böylece yeni bir Samsung akıllı telefon aldınız. Tebrikler! Kendini çok mutlu ve heyecanlı hissetmelisin. Ancak size işinizin bitmediğini söyleyeyim. Yeni satın aldığınız Samsung telefonunuzda en iyi deneyimi yaşamak istemez misiniz? Hemen yapmanız gereken birkaç ayar ve ince ayar var.

How To Disable Bixby On The Samsung Galaxy Note 10 Plus

Bu yazıda, en iyi şekilde yararlanmak için yeni Samsung telefonunuzda yapmanız gereken ilk 7 şeyin bir listesini derledik. Biraz uzun bir liste olacağından başlayalım, olur mu?

1. Gezinme Hareketlerini Ayarlama

Samsung cihazlarının çoğunun en alttaki geleneksel gezinme çubuğuyla birlikte geldiğini zaten biliyor olabilirsiniz. Daha sezgisel bir navigasyon sistemi arıyorsanız, hareketleri hemen etkinleştirmelisiniz. Çoğu yeni Samsung cihazı Android 9 Pie ile birlikte gelir ve navigasyon hareketlerini de kolayca yapabilirsiniz.

Bunu yapmak için Ayarlar> Ekran> Gezinme çubuğu seçeneğine gidin ve Tam ekran hareketleri’ni seçin. Bunu yaptığınızda, gezinme çubuğunun üç çubukla değiştirildiğini göreceksiniz. Ve onları kullanmak bir çocuk oyuncağı.

First 7 Things To Do On Your New Samsung Phone 2First 7 Things To Do On Your New Samsung Phone 3

Sol / sağdan hızlıca kaydırmak sizi bir adım geri götürürken, ortadan hızlıca kaydırmak sizi ana ekrana götürür. Genel Bakış Seçimi menüsüne erişmek için merkezden yukarı doğru kaydırın. Güzel, değil mi?

2. Bloatware Kaldır

Son zamanlarda Samsung, yeni One UI’de önceden yüklenmiş uygulama sayısını azaltmak için harika bir iş çıkardı. Bununla birlikte, özellikle bütçe veya orta menzilli cihazlarda birkaç gereksiz uygulama vardır. Bunlar

Bu uygulamaları kaldırmak için uygulama çekmecesini açın ve uygulamaya uzun dokunun ve varsayılan One UI başlatıcısı kullanıyorsanız Kaldır’ı seçin.

First 7 Things To Do On Your New Samsung Phone 19First 7 Things To Do On Your New Samsung Phone 1

Ayarlar> Uygulamalar’a gidin ve yapabileceklerinizi kaldırın. Samsung telefonların Dosyalar ve Notlar gibi belirli uygulamaları kaldırmanıza izin vermediğini unutmayın.

Profesyonel İpucu:The UnApp app lets you uninstall multiple apps from your phone in one go.

3. Animasyonları Azaltın

Evet, Samsung One UI’deki bu animasyonlar oldukça kaygan. Ancak animasyonlara bakmak iyi olsa da, telefonunuzu biraz halsiz yapma eğilimindedirler. Neyse ki, daha akıcı ve akıcı bir deneyim için animasyonları azaltabilirsiniz.

First 7 Things To Do On Your New Samsung Phone 5

Bunu yapmak için Ayarlar’daki Gelişmiş özelliklere geçin ve Animasyonları azaltma anahtarını değiştirin. Bu kadar. Şimdi, telefonunuz daha önce olduğundan daha hızlı ve duyarlı olacaktır.

4. Hızlı Ayarları Düzenleyin

Tamam, ayarların hepsi bitti. Şimdi telefonunuzu kişiselleştirme zamanı. Bir kullanıcı arayüzünde Hızlı Ayarlar panelini tamamen özelleştirebilirsiniz. Burada, ihtiyacınız olmayan düğmeleri kaldırabilir ve en çok kullandığınız düğmeleri ekleyebilirsiniz.

Kişiselleştirmek için, bildirim gölgesini aşağı çekmek üzere aşağı kaydırın ve aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi üç noktalı menü düğmesine dokunun. Ardından, açılır menüden Düğme Sırası’nı seçin ve ihtiyacınız olmayan düğmeleri yukarı sürükleyin.

First 7 Things To Do On Your New Samsung Phone 9First 7 Things To Do On Your New Samsung Phone 8

Hepsi bu değil. Düğme Ayarları seçeneğini kullanarak Hızlı Ayarlar menüsündeki düğme sayısını da seçebilirsiniz. Şu anda, 3×3 ızgara ve 5×3 ızgara dahil üç farklı ızgara boyutu arasından seçim yapabilirsiniz.

5. Her Zaman Ekranda Oynayın

AMOLED ekranlı bir Samsung cihazı satın aldıysanız, Her Zaman Ekranda (AOD) bir özellikle karşılaşmış olmanız gerekir. Telefonunuza şık bir görünüm vermenin yanı sıra, bildirimler ve cevapsız aramalar ve mesajlar gibi önemli bilgileri görmenizi sağlar. Ve en iyi şey, telefonun kilidini açmanıza veya ekranı açmanıza bile gerek kalmamasıdır.

Get Weather Information On Always On Display Screen For Samsung Devices 4

Ancak, bence, varsayılan ekran biraz fazla ana akım. Mantra, seçiminize göre özelleştirmektir. Neyse ki, saat stilinden rengine neredeyse her şeyi değiştirebilirsiniz.

Ayarlar> Ekranı kilitle> Her zaman açık ekran’a gidin ve ardından Saat Stili’ne dokunun. Burada, birkaç farklı saat kadranı arasından seçim yapabilir ve rengi değiştirebilirsiniz.

First 7 Things To Do On Your New Samsung Phone 15First 7 Things To Do On Your New Samsung Phone 16

Yerleşik yüzlerden memnun değilseniz, Galaxy Theme mağazasından üçüncü taraf temaları indirmek için aşırı sağa kaydırabilir ve Paintbrush simgesine dokunabilirsiniz.

First 7 Things To Do On Your New Samsung Phone 17

Aynı zamanda, AOD’nin etkinleştirilmesini istediğiniz saati de seçebilirsiniz. Yazarken, Göstermek için Dokun, Her zaman göster ve Planlandığı gibi göster arasında seçim yapabilirsiniz.

Serin İpucu: To see your music-related information, toggle the switch for Show music information.

6. Akıllı Açılır Ekranı Aç

Samsung One UI’nin bir başka harika özelliği de Akıllı açılır ekran. İzin verilen uygulamalardan birinden bildirim aldığınızda, bu özellik tüm bildirimleri baloncuğun içinde görüntüler. Üzerine dokunduğunuzda, mesajın ayrıntılarını göstermek için genişler. Ve hepsi bu değil. Pencereyi yeniden boyutlandırabilir veya tıpkı PC’nizde yaptığınız gibi taşıyabilirsiniz.

First 7 Things To Do On Your New Samsung Phone 11First 7 Things To Do On Your New Samsung Phone 12

Etkinleştirmek için Gelişmiş Ayarlar> Akıllı açılır ekran’a gidin ve bu özelliğin olmasını istediğiniz uygulamalar için geçiş yapın. Akıllı açılır görünüm, WhatsApp ve varsayılan mesajlar uygulaması gibi mesaj uygulamaları için en iyi sonucu verir.

Best Samsung Galaxy Note 10 10 Tips And Tricks 8Best Samsung Galaxy Note 10 10 Tips And Tricks 9

En iyi şey, mevcut uygulamanın aşağıda açık kalması ve pop-up penceresinde çalışmalarınızı devam ettirmenizdir.

7. Yinelenen Samsung Uygulamalarını Devre Dışı Bırakma

Son fakat aynı derecede önemli olarak, kullanmayacağınız tüm yinelenen Samsung uygulamalarını kaldırın. Bu nedenle, varsayılan Samsung İnternet Tarayıcısı üzerinden Chrome veya Firefox’u tercih ederseniz, ikincisini devre dışı bırakmak veya kaldırmak en iyisidir.

Yinelenen uygulamaları devre dışı bırakmak için uygulama simgesine uzun dokunun ve Devre dışı bırak’ı seçin. Düzgün, değil mi?

Telefonunuzu Ladin

Telefonunuzda Kenar Panelleri varsa, bir sonraki durağınız bu panelleri özelleştirmek olmalıdır. Varsayılan olarak, Diğerlerinin yanı sıra Kişiler, Takvim, Uygulamalar gibi yaklaşık beş panel vardır. Neyse ki, ihtiyacınız olmayanları kaldırabilir (veya birkaç üçüncü taraf ekleyebilir) veya siparişlerini değiştirebilirsiniz.

Kenar panellerini özelleştirmek için, etkinleştirme bölgesi içinden içeri doğru kaydırın ve ardından sol alt köşedeki Ayarlar düğmesine dokunun. Ve gerisini biliyorsun!

En sevdiğiniz ipuçlarından birkaçını eklemeyi mi kaçırdık? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Sıradaki: Özelleştirme konusunda Samsung Good Lock uygulaması inanılmaz. Samsung cihazınızda Good Lock uygulamasını nasıl kullanacağınızı görmek için aşağıdaki makaleyi okuyun.