Yeni SD kartı algılayamayan Samsung Galaxy S8 hakkında ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu]

Yeni telefonları taktıkları SD kartı algılayamadıkları veya okuyamadıkları için bizimle iletişime geçen bazı okuyucularımız var. Tipik olarak, bu sorunun düzeltilmesi çok kolaydır ve telefonunuz fiziksel olarak hasar görmediği veya ürün yazılımı değiştirildiği sürece, sorunun telefonla değil SD kartla olduğundan emin olabilirsiniz.

Bu yazıda, Samsung Galaxy S8 sorun giderme işlemimizin konusu olduğundan bu sorunu araştırmaya çalışacağız. Yapmamız gereken ilk şey, hem sıvı hem de fiziksel hasar belirtileri aramaktır ve bu sorunun onlardan kaynaklanmadığını doğruladıktan sonra, pratik sorun giderme işlemimize devam edeceğiz. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu yazı size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, daha önce birçok sorunu ele aldığımız için Galaxy S8 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmekten çekinmeyin ve olasılıklar sizinkiyle benzer sorunlar olabileceğidir. Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder’i tıklayın.

Galaxy S8 tarafından algılanamayan SD Kartında Sorun Giderme

Bu sorun giderme kılavuzu, telefonla ilgili bir sorun olmadığından emin olmaya odaklanacak, ancak SD kartın kendisini nasıl kontrol edeceğiniz konusunda size bazı ipuçları vereceğiz. Telefonunuza veya aksesuarlarına zarar verebilecek şeyler önermiyoruz, böylece bu sorun giderme kılavuzunun güvenli ancak etkili olacağından emin olabilirsiniz.

Sorunun fiziksel veya sıvı hasarından kaynaklanmadığını doğrulayın

Fiziksel hasarın belirlenmesi kolaydır, çünkü telefon düşürülürse veya sert bir şey tarafından vurulursa görünür ezikler veya çizikler olmalıdır. Kapaklarını çıkarmayı denediyseniz ve bu sorun başladıysa, aynı zamanda fiziksel bir hasar belirtisi olmalıdır. Uzmanlığınıza bağlı olarak, mümkünse telefonunuzla yaptıklarınızı geri alarak sorunu gidermeyi deneyebilirsiniz.

Bunun sıvı hasarından kaynaklanması olasılığına gelince, yapabileceğiniz en iyi şey USB bağlantı noktasını ve sıvı hasar göstergesinin kendisini kontrol etmektir. Nem izi olup olmadığını veya ıslak olup olmadığını görmek için şarj portuna bakın. Öyleyse, alanı temizlemek için pamuklu bir bez kullanın veya nemi emmek için küçük bir doku parçası yerleştirin.

Sıvı hasarı göstergesini kontrol etmek için, SIM kart tepsisini çıkarın ve yuvaya bakın. Telefonunuza sıvı girip girmediğini söyleyen küçük etiketi arayın. Etiket hala beyazsa, cihaz sıvı hasarı içermez, ancak kırmızı, pembe veya mor renge döndüğünde farklı bir hikaye.

Fiziksel veya sıvı hasar belirtileri varsa, yapabileceğiniz en iyi şey telefonu mağazaya getirmek ve teknolojinin sorunu sizin yerinize halletmesine izin vermektir.

SD Kartı diğer cihazlarla test edin

Basit. SD kart diğer cihazlarla çalışıyorsa, sorun telefonunuzdadır, ancak bu ciddi olduğu anlamına gelmez. Ancak, SD kart diğer cihazlarla da çalışmazsa, sorunun bununla ilgili olduğu açıktır ve dikkate almamız gereken bir sürü başka olasılık var.

Ancak diğer cihazlarla çalıştığını varsayarsak, telefonunuzla yapmanızı öneririm:

    Güvenli modda çalıştırın, ancak SD kartın doğru şekilde takıldığından emin olun. Dosyalarınıza karttan erişin, yapamıyorsanız, bir sonraki prosedüre geçin. Telefonunuza sanal olarak takılı olduğundan emin olun. SD kartın çalışması için, fiziksel ve sanal olarak telefonunuza takılı olması gerekir. Ayarlar> Depolama’ya gidin ve takılı olup olmadığına bakın. SD kartın cihazınızla uyumlu olduğundan emin olun. Belirli telefon modelleriyle uyumlu olmayan küçük bir SD kart yüzdesi var. SD kart hakkında daha fazla bilgi için kullanım kılavuzuna veya ambalaj etiketine bakın veya satın aldığınız mağazaya başvurun. Telefonunuzu sıfırlayın ve çalışıp çalışmadığına bakın. Kartın telefonunuzla uyumlu olduğunu varsayarsak da yine de okuyamazsa, telefonunuzun ayarlarının bozulduğu olasılığını ortadan kaldıralım. Önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve ardından bundan sonra kartı okuyabildiğini görmek için telefonunuzu sıfırlayın.

SD kart başka cihazlar tarafından algılanamıyorsa yapmanız gerekenler

Bunları yalnızca SD kart S8’iniz ve diğer cihazlarınızla iyi çalışmıyorsa yapmanız gerekir. Listeyi gözden geçirin ve bunlardan birinin çalışıp çalışmadığını görün…

    Dizüstü bilgisayarınızı okuyalım. Mümkünse bir SD kart adaptörü edinin ve ardından bilgisayarın veya dizüstü bilgisayarınızın bunu okumasına izin verin. Bilgisayarlar, sorun olsa bile harici depolama aygıtlarını kolayca okuyabilir. SD kartı bir bilgisayar kullanarak biçimlendirin. Dizüstü bilgisayarınızın SD kartı okuyabilip okuyamadığından bağımsız olarak, yeniden biçimlendirmeyi deneyin. Kart herhangi bir nedenle bozulursa bu en iyi çözümdür. Tabii ki, bilgisayarınız okuyabiliyorsa, önemli dosyalarınızın yedeğini alma fırsatını yakalayın.SD kartı tekrar telefonunuza takın. Kartı yeniden biçimlendirdikten sonra, biçimlendirme işleminin yardımcı olup olmadığını görmek için telefonunuzda denemenin zamanı geldi. Yenisini al. Tüm bunları yaptıktan sonra ve SD kart hala cihazlarınız tarafından okunamıyor, sonra yeni bir tane alma zamanı. Daha yeni satın aldıysanız, mağazaya geri getirip değiştirmenizi daha iyi edersiniz.

SD kartlar, özellikle cihazınız rastgele yeniden başlatılırsa, genellikle bozulmaya maruz kalır. Depolama aygıtından dosyalara erişmeye çalışırken ilk kez bir hata alırsanız, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin bir yedeğini almak için elinizden gelenin en iyisini yapın, böylece işler güneye giderse onları kaybetmezsiniz.

Bu sorun giderme kılavuzunun telefonunuzla ilgili bir veya iki sorunu gidermenize yardımcı olabileceğini umuyoruz. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, size her zaman yardımcı olmaya hazırız. Her zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

    Samsung Galaxy S8 microSD Kart Resimlerinde Ünlem İşareti Sorunu ve Diğer İlgili Sorunlar VarSamsung Galaxy S8, kamera açıldığında veya fotoğraf çekerken “Uyarı: Kamera başarısız oldu” hatasını gösteriyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy S8, “Ne yazık ki, Kamera durdu” hatasını gösteriyor [Sorun Giderme Kılavuz] Galaxy S8 kamera, kamera uygulaması kullanıldığında titreşir, müzik çalar parçaları atlar, diğer sorunlarGalaxy S8 nem algılandı hatası, nem algılandı hatası nedeniyle şarj olmaz, diğer sorunlar Samsung Galaxy S8, şarj cihazı [Sorun Giderme Kılavuzu]