Yeniden Başlamayı Tutan Fire TV Sopa Düzeltmenin 9 Yolu

Fire TV Stick'i kullanarak en sevdiğiniz programı TV'de izlediğinizi varsayalım ve aniden Stick yeniden başlar. İlk önce şaşkın ve sonra öfkeleneceğini biliyorum. Ama sakin ol, bunu yapmaya gerek yok.

Diğer donanım veya yazılımlarda olduğu gibi, Fire TV Stick de arıza ve arızalara açıktır. Ve bu olduğunda, basit çözümlerle çözülebilecek şeylerin çoğu için sabırlı olunması gerekiyor.

İster eski ister yeni bir Fire TV Stick kullanıcısı olun, çoğunlukla yeniden başlatma konusu düzensiz güç kaynağından kaynaklanıyor. Burada, Fire TV Stick yeniden başlatılmaya devam ederken sorunu çözmenin 9 yolunu anlatacağız.

Başlayalım.

1. Resmi Aksesuarları Kullanın

Bazen, orijinal aksesuarları yanlış taktığımızda veya bunları bağlamak için tembel olduğumuzda, Fire TV için farklı bir USB kablosu veya adaptörü kullanırız. Fire TV'niz mavi renkten yeniden başlıyorsa, orijinal aksesuarlarını takmayı deneyin.

2. USB Kablosunu değiştirin

Mikro USB kabloları uzun süre dayanmaz, çünkü çalışmayı durdurabilir veya herhangi bir zamanda yanlış çalışmaya başlayabilir. Çözümü düzeltip çözmediğini görmek için farklı bir USB kablosuna geçmenizi öneririz.

3. Adaptör Değiştir

Benzer şekilde, sorun hatalı bir güç adaptöründen kaynaklanıyor olabilir. Fire TV Stick bir 1 Amp adaptörle gelirken, yeniden başlatma sorununu gidermek için benzer veya biraz daha yüksek güçte (2 amp) farklı bir adaptör kullanmanın bilinir.

Tip: Try using a different USB cable and adapter to see if that helps.

Also on Guiding Tech
How to Mirror from Android to Fire TV Stick

Read More

4. Fire TV Stick'i Prizde Takın

Eğer Fire TV Stick TV’nizin USB portunu kullanarak bağlanmışsa, oradan çıkarın ve bir adaptör kullanarak prize takın. Bunun nedeni, tüm USB bağlantı noktalarının akış çubuklarını düzgün şekilde çalıştırmak için yeterli güç sağlaması değildir.

5. Uzantıyı Çıkar

USB ve güç uzantıları gibi uzantılar da Fire TV Stick yeniden başlatma işleminden sorumlu olabilir. Bu nedenle, uzantıyı çıkarın ve doğrudan Stick'i bağlayın.

6. Diğer HDMI Bağlı Cihazların Bağlantısını Kesin

Çoğu TV şimdi en az iki HDMI bağlantı noktasına sahiptir. Birden fazla cihazı TV'ye bağlayabilirsiniz, ancak bazen diğer TV cihazları Fire TV Stick'in yeniden başlatılmasından sorumludur. Durumun böyle olup olmadığını görmek için, Fire TV Stick dışındaki diğer tüm HDMI bağlı cihazların fişini çekin. Ardından, hangi cihazın sorun çıkardığına karar vermek için bunları tek tek takmaya başlayın. Ardından sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

7. HDMI CEC Aygıt Kontrolü'nü kapatın

Fire TV Stick'inizi TV'nizin uzaktan kumandasıyla da kontrol edebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu, çoğu yeni TV'de bulunan HDMI-CEC özelliği sayesinde mümkün. Bu özellik, HDMI cihazlarınızı tek bir uzaktan kumandayla kontrol etmenizi sağlar – şu anda çok sınırlı modeller Fire TV Stick ile kontrolü desteklemektedir.

Fire TV Stick'iniz için HDMI-CEC etkinse, kapatmayı deneyin. Bazı kullanıcılar onu kapatmanın Fire TV'lerini yeniden başlatmayacağını söyledi.

Kapatmak için, Fire TV Ayarları'na gidin. Ekran ve Ses ve ardından HDMI CEC Aygıt Kontrolü üzerine tıklayın. Kapatmak.

8. Fire TV Stick'i Güncelleyin

Fire TV özelleştirilmiş bir yazılım çalıştırıyor ve bunun bir parçası olabilir. Fire TV Stick'iniz için bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz.

Bunu yapmak için, Fire TV Ayarları'na gidin ve My Fire TV'ye tıklayın. Ardından Hakkında'yı seçin ve son olarak 'Sistem güncellemesini kontrol et' seçeneğini işaretleyin.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1171{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/217323/fire-tv-not-showing-in-alexa-fi_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1550845078’);background-size:cover;background-position:center center}

#troubleshooting

Click here to see our troubleshooting articles page

9. Fire TV Çubuğunu Biçimlendirin

Yukarıda belirtilen tüm çözümler Fire TV Stick'inizin rasgele yeniden başlatılmasını engelleyemezse, son seçenek fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bunu yapmanın birkaç yolu olsa da, en kolay yöntem ayarları kullanmaktır.

Bunun için, Fire TV’nizdeki Ayarlar’a gidin ve My Fire TV’nize tıklayın. Fire TV'm altında, Fabrika Varsayılanlarına Sıfırla'yı seçin.

Note: Formatting your device will log you out from Fire TV Stick, delete the installed apps and downloaded data, and clear all custom settings.

Tehlike! Donanım sorunu

Son olarak, hiçbir şey işe yaramazsa, sorunun Fire TV Stick donanımıyla ilgili kötü haberi gösterebilir. Onarmak veya değiştirmek için Amazon ile iletişime geçin.

Bonus İpucu: Uzaktan Düğmeleri Kullanarak Fire TV Çubuğunu Yeniden Başlatın

Yeniden başlatma sorunu çözüldüğünde, cihazınızı yeniden başlatmak istediğinizde gelecekte bir durumla karşılaşabilirsiniz. Tipik olarak, biri bunu yapmak için Stick'i çıkarır. Bununla birlikte, uzaktan kumandasını kullanarak da sıfırlayabilirsiniz. Bunun için, ekranda bir mesaj görene kadar oynat ve seç düğmesini basılı tutun.

Note: Soft resetting will not delete any app or data from your Fire TV Stick.

Also on Guiding Tech
9 Ways to Fix Fire TV Stick Remote Won't Pair After Factory Reset

Read More

Alexa, Ateş TV'de çal

Eğer Fire TV Stick anormal şekilde çalışmaya devam ederse acınızı anlıyorum. Umarım, yukarıda belirtilen düzeltmelerden biri sizin için işi yapar ve Fire TV Stick'inizde herhangi bir engel olmadan video izleyebilirsiniz.

Tamir ettikten sonra gösterileri izlemek için biraz zaman ayırın ve Fire TV'niz için olması gereken uygulamaları kontrol edin.

Sıradaki: Yakın zamanda bir Amazon Echo konuşmacı aldın mı? Bundan en iyi şekilde yararlanmak için bu ipuçlarını kullanarak ayarlayın.