Yeniden başlatılmaya devam eden Samsung Galaxy J5’inizi düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu]

Rastgele ve sık sık yeniden başlatmalar genellikle ciddi bir bellenim sorununun işaretidir ve aslında bu sorun nedeniyle yardım arayan okuyucularımızdan çok sayıda mesaj aldık. 2012’de okuyucularımıza destek vermeye başladığımızdan beri bunun gibi birçok sorun gördük. Telefonun yeniden çalışmaya devam etmesinin başarısız olduğu bir donanım nedeniyle üçüncü taraf uygulamalarının sorumlu olanlar olduğu durumlar da vardı onun için.

Bu nedenle, bu makalede, bu sorunu tekrar çözmeye çalışacağız, ancak bu sefer sorun gidermemizin konusu, kategorisi için gerçekten etkileyici özelliklere sahip giriş seviyesi bir cihaz olan Samsung Galaxy J5 olacaktır. Olasılıkları araştırmaya çalışacağız ve her birinin sorunun nerede olduğunu tespit edebilmek için dışlayacağız. Bundan sonra, bunu iyi bir şekilde düzeltebilecek ve gelecekte tekrar olmasını engelleyebilecek bir çözüm bulabiliriz. Bu nedenle, böyle bir telefonunuz varsa ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu yazı size yardımcı olabileceğinden aşağıda okumaya devam edin.

Ancak doğrudan sorun gidermemize geçmeden önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birçok sorunu zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza düştüğünüzden emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bize ulaşın.

Galaxy J5’i yeniden başlatmaya devam eden sorun giderme adım adım kılavuzu

Telefonunuzu en kısa sürede gidermemiz gerekiyor, böylece telefonunuzu tekrar hayata geçirip getiremeyeceğimizi veya bir göz atmak için bir teknisyene ihtiyacımız olup olmadığını bileceğiz. Ancak adımlara geçmeden önce, okuyucumuzdan bu sorunun nasıl olduğunu en iyi açıklayan mesajlardan biri …

Sorun: Merhaba arkadaşlar. Benim adım South Carolina’dan Paul. Mart ayında satın aldığım bir Galaxy J5’im var ve ilk günden beri, her seferinde kendini yeniden başlatmaya başlayana kadar onunla hiç karşılaşmadım. Yeniden başlatmalar günde 3 veya daha fazla kez ortaya çıkabilir ve uyarı yapmadan kapanması nedeniyle çok can sıkıcıdır ve ne yaparsanız yapın bunu yapar. Gönder düğmesine bastığımda yeniden başlatıldığı için kısa mesajlarımın gönderilmediği durumlar zaten vardı. Zaten yüzlerce kez yeniden başlatmayı denedim ama yine de herhangi bir sebep olmadan yeniden başlıyor. Umarım bana yardım edebilirsin. Teşekkürler.

Sorun Giderme: Bu aygıtta yukarıda belirtilen sorunda nasıl tanımlandığına bağlı olarak sorun gidermeye çalışacağız. Şimdi yapmanız gerekenler…

1. Adım: Telefonunuzu şarj olurken kullanın

Bu prosedürün amacı, telefonunuzun kararlı bir güç kaynağı olsa bile yine de yeniden başlatılıp başlatılmayacağını bilmektir. Arızalı bir pil, telefonun yalnızca birkaç dakika veya saat boyunca açık kalabileceği ve pil arızası durumunda, yeniden başlatıldığında bu tür bir soruna da neden olabilir. Bu nedenle, şarj cihazını takın ve telefonunuzu bağlayın, ardından hala yeniden başlatılıp başlatılmadığını bilmek için kullanmaya devam edin.

Telefon prize takılıyken sorun oluşmazsa, pilin sorun olduğu onaylanır. Yeni bir tane almanız ve eskisini değiştirmeniz gerekir. Eminim Galaxy J5’in çıkarılabilir bir pili olduğundan bunu kendi başınıza yapabilirsiniz.

Ancak, telefon takılı olsa bile sorun devam ederse, sorun giderme adımlarına devam etmeliyiz.

2. Adım: Telefonunuzu Güvenli modda yeniden başlatın ve gözleminize devam edin

Bu sorunun üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmemiz zorunludur, eğer öyleyse, düzeltmek çok daha kolay olacaktır. Bu noktada, telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmaya çalışmalı ve bu durumdayken kullanmaya devam etmelisiniz. Tüm üçüncü taraf uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakılacaktır, bu nedenle sorun bunlardan birinden kaynaklanıyorsa, yeniden başlatma sorunu oluşmayabilir. Telefonunuzu güvenli modda şu şekilde açabilirsiniz:

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu ekranın ötesinde cihaz adıyla basılı tutun. ‘SAMSUNG’ ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’ seçeneğini gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu serbest bırakın.

Bu moddayken telefon artık kendi kendine yeniden başlamazsa, yüklediğiniz uygulamalardan birinin soruna neden olduğundan şüphe duyulur. Durum buysa bir sonraki adıma geçin, aksi takdirde 4. adıma geçin.

3. Adım: Soruna neden olan üçüncü taraf uygulamaları bulun

Üçüncü taraf öğelerin bu soruna neden olduğunu onayladıktan sonra, bunları avlama, önbelleklerini ve verilerini temizleme ve sorun devam ederse bunları kaldırma zamanı. Aramanıza, sorun başlamadan önce yüklediğiniz uygulamalardan başlamalısınız. Hangi uygulamanın olduğunu belirlemenin zor olacağını anlıyorum, bu yüzden bir seferde bir uygulamada sorun gidermeniz gerekiyor. Aklınızda bir uygulamanız varsa, önce uygulamayı sıfırlamanız, sorunun çözülüp çözülmediğini onaylamak için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatmanız ve kaldırılmaması durumunda kaldırmaya devam etmeniz gerekir.

Bu prosedür tek başına çok fazla zaman alabilir, çünkü sorunun kendiliğinden çözülüp çözülmediğini bilmek için telefonun kendi kendine yeniden başlamasını beklemeniz gerekir. Ancak, bir uygulamanın önbelleğini ve verilerini nasıl temizleyeceğinizin yanı sıra bir uygulamanın nasıl kaldırılacağı aşağıda açıklanmıştır.

Galaxy J5’inizdeki uygulama önbelleğini ve verilerini temizleme

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun.Ayarlar öğesine dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun.

Galaxy J5’inizden bir uygulamayı kaldırma

  Herhangi bir Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Uygulamalar seçeneğine dokunun. Uygulama yöneticisi seçeneğine dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun. Kaldır seçeneğine dokunun.

4. Adım: Telefonunuzu Kurtarma Modunda yeniden başlatın ve önbellek bölümünü silin

Telefon güvenli modda olsa bile sorun devam ederse bu adımı uygulayın. Çünkü sorun zaten bellenimde olabilir. Ancak doğrudan sıfırlamaya atlamak yerine, yapmanız gereken önemli bir adımdır.

Yaptığı şey, bellenim tarafından oluşturulan tüm sistem önbelleklerini silmek ve daha sonra telefon yeniden başlatıldığında bunları değiştirmek. Ürün yazılımı sorunları söz konusu olduğunda sıfırlama kadar etkilidir, ancak elbette sorunun çözüleceğine dair bir garanti yoktur.

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sistem önbelleklerini yeniden oluşturmak biraz daha zaman alacaktır, bu nedenle telefonunuzun etkinleşmesini bekleyin ve sorunun devam edip etmediğini öğrenmek için daha önce olduğu gibi kullanmaya devam edin.

5. Adım: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve ardından telefonunuzu sıfırlayın

Önceki tüm prosedürler sorunu çözemezse, bu noktada sıfırlamayı zaten düşünmelisiniz. Sorun, yalnızca sıfırlamanın düzeltebileceği küçük bir sorun olabilir, bu nedenle önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silineceğinden ve artık geri yüklenemeyeceğinden emin olduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın, böylece sıfırlamadan sonra cihazınızdan kilitlenmeyeceksiniz. Yapılması gereken her şeyi yaptıktan sonra telefonunuzu sıfırlayın.

Galaxy J5’te FRP nasıl devre dışı bırakılır

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Hesaplar seçeneğine dokunun. Google seçeneğine dokunun. Google Kimliği e-posta adresinize dokunun. Birden çok hesap ayarınız varsa, bu adımları her hesap için tekrarlamanız gerekir. Daha Fazla’ya dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun.

Galaxy J5’inizi sıfırlama

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme) ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneği vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Alternatif olarak, telefonunuzu Ayarlar menüsünden de sıfırlayabilirsiniz…

  Ana ekrandan Uygulamalar simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine dokunun. Yedekle ve sıfırla öğesine dokunun. İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Verilerimi yedekle öğesine dokunun. Fabrika verilerine sıfırlama Cihazı sıfırla seçeneğine dokunun. Ekran kilidiniz açıksa, PIN’inizi veya şifrenizi girin.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size yardımcı olabilir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Mevcut her Android cihazı destekliyoruz ve yaptığımız işte ciddiyiz. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.