Yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy A60 cihazını tamir etmek için kolay adımlar

Samsung Galaxy A60 bazı sahipleri şikayetçi hiçbir sebep olmadan yeniden başlatmaya devam ettiği için şikayet gibi görünüyor. Performans sorunları söz konusu olduğunda, sorunun her zaman ürün yazılımıyla ilgili bir sorundan kaynaklanması ya da daha ciddi bir donanım sorunu olması ihtimali vardır. Sorunun gerçekte ne olduğunu bilmek için telefonunuzda sorun gidermeniz yeterlidir, böylece sorunu çözebilirsiniz.

Bu yazıda, kendi kendine yeniden başlatmaya devam eden Galaxy A60’ınızı gidermek için size yol göstereceğim. Her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve telefonun neden yeniden başlatılacağını belirleyene ve umarım düzeltene dek onları birbiri ardına koyacağız. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulduğunuzdan ve sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınızdan, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Yeniden başlatmaya devam eden Galaxy A60 Sorun Giderme

Sorunun ne zaman ortaya çıkacağını bilmediğiniz için yeniden başlatmaya devam eden bir telefon çok can sıkıcıdır. Önemli bir şey yaparken veya birisiyle görüşme yaparken telefon kapanabilir. Bu nedenle, bu sorunun neden olduğunu bilmek için bazı sorun giderme prosedürleri uygulamanız gerekir. İşte yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Telefonunuzu güvenli modda çalıştırın

Telefonunuzu güvenli modda çalıştırmak, sorunun indirdiğiniz ve yüklediğiniz uygulamalardan birinin neden olup olmadığını derhal size söyleyecektir. Bunu yaparak, aslında tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakırsınız. Ve işte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçene kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Telefon güvenli moddayken kendiliğinden yeniden başlatılmazsa, sorunu gerçekten tetikleyen üçüncü taraf bir uygulama olduğu anlamına gelir. Daha fazla araştırma yapmak için aşağıdakileri yapın:

    Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun kendi kendine yeniden başlatılmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Öte yandan, telefonunuz hala güvenli modda yeniden başlatmaya devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: açılmaz Samsung Galaxy A60 için Hızlı Fix

İkinci çözüm: Yeniden başlatmaya devam eden telefonu düzeltmek için tüm ayarları sıfırlayın

Rastgele yeniden başlatmalar bazı yanlış ayarlardan da kaynaklanabilir. Cihazınızdaki tüm ayarları sıfırlamak ve hepsini varsayılan değerlere getirmek ve bu sorunu çözmeniz gerekir. Endişelenmeyin, bunu yaptıysanız hiçbir dosya ve veri silinmeyecek. İşte nasıl…

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, kendi kendine yeniden başlatmaya devam edip etmediğini görmeye çalışın. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin

Önbellek bölümünü silmek, sistem önbelleğini silecek ve yenisiyle değiştirecektir. İlk ikisi başarısız olursa bu prosedürü uygulamanız önemlidir, çünkü telefonun bozuk sistem dosyaları nedeniyle sürekli çökmesine neden olma ihtimali vardır. İşte böyle yapılır:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A60 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A60’ınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, telefonun tekrar çalışmaya devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın. Varsa, bir sonraki çözüm onu çözecektir.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy A60’ınızı nasıl sıfırlayın [Öğreticiler]

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

İlk 3 prosedürü uyguladıktan sonra telefonunuz hala yeniden başlatılmaya devam eder, sonra telefonu sıfırlamanın zamanı gelmiştir. Üretici yazılımı herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece, sıfırlama işlemi bu sorunu çözecektir. Ancak, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecek şekilde Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A60 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A60’ınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın.

Umarım yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy A60’ınızı düzeltmenize yardım edebildik. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.