Yeniden başlatmaya devam eden Samsung Galaxy S8 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy S8 gibi üst seviye bir telefon kendi başına yeniden başlatmaya başladığında, bundan emin olamasak da, bu daha ciddi bir ürün yazılımı sorununun işareti. Okuyucularımıza teknik destek sağlamaya başladığımızdan beri, birçok kez zaten bir tür sorunla karşılaştık ve bir donanım sorununun da onunla ilgili bir sorunla sonuçlandığı durumlar vardı. Üçüncü parti uygulamaların, telefonun rasgele yeniden başlatılmasının nedenleri arasında olduğu durumlar da vardı.

Bu yayında, belirgin bir neden olmadan rastgele yeniden başlatmaya başlayan cihazınızla ilgili sorunları gidermede size yol göstereceğiz. Sorunun gerçekte ne olduğunu ve bu konuda bir şeyler yapıp yapamayacağımızı tam olarak belirleyene kadar her olasılığı araştırmaya ve her birini yönetmeye çalışacağız. Eğer problemin donanımla bir ilgisi varsa, bu tür problemler birimin değiştirilmesi anlamına geleceğinden, düzeltmeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, eğer bu telefona sahipseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşı karşıyaysanız, ne yapacağınızı bilmeniz için aşağıdan okumaya devam edin.

Ancak, her şeyden önce, şu anda telefonunuzla ilgili farklı sorunlar yaşıyorsanız, o zaman bu cihazın sahibi olan okuyucularımıza destek vermeye başladığımız için Samsung Galaxy S8 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmenizi öneriyorum. Telefonunuzun yepyeni olduğunu ve sorunsuzca çalışması gerektiğini biliyoruz, ancak Samsung bile hiçbir sorun olmayacağını garanti edemez. Burada yaptığımız şey, okuyucularımıza elimizden gelen en iyi yardımı sağlamaktır, bu nedenle endişelerinizle ilgili yayınlar yayınlamadıysak, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Yeniden başlatmayı sürdüren Galaxy S8 sorun giderme adım adım kılavuzu

Bu sorun giderme kılavuzunun amacı, problemi, teknisyene herhangi bir müdahalede bulunmadan, sahibini bir sürü sorundan kurtarmak için herhangi bir müdahalede bulunmadan çözüp çözemeyeceğimizi bilmemizdir. Ancak, sorunun bizim tarafımızdan çözülemeyeceğini tespit edersek, sorunu en kısa sürede yerine koymak için tekrar mağazaya getirmelisiniz.

Sorun giderme adımlarımıza geçmeden önce, bu sorunu en iyi tanımlayan okuyucumuzdan aldığımız mesajlardan biri:

“Merhaba millet! Telefonum S8, geçen ay aldım ve 3 haftadan fazla süredir benimle birlikte. Gerçekten yeni özelliklerin tadını çıkarıyordum ama sonra aniden telefon kendi kendine kapandı. Açmaya çalıştığımda, birkaç saat sonra yeniden başlatmak için çalıştı. O zamandan beri her saat başı yeniden başlatmaya devam ediyor; aslında rastgele ve neden böyle yaptığını bilmiyorum. Birkaç yüz dolara aldığım gerçeğini düşünerek endişelenmeye başlıyorum. Sadece telefonumun tekrar mükemmel çalışmasını istiyorum, yardımcı olabilir misiniz? ”

Sorun Giderme: Firmware ile ilgili bir sorun gibi görünüyor ancak sorun giderene kadar gerçekten emin olamayız. Yani, işte yapmanız gerekenler…

1. Adım: Telefonunuzu Güvenli modda çalıştırın ve

Hala gözlem aşamasındayız ve bize sorunun ne olduğu hakkında bir fikir vermesi çok önemli. Kök nedenini bilmek neredeyse sorunu çözüyor. Bu yüzden, telefonunuzu Güvenli modda yeniden başlatmanızı istiyorum, böylece tüm üçüncü taraf uygulamaları geçici olarak devre dışı bırakılır. Bu şekilde, bu uygulamalardan birinin soruna neden olup olmadığını veya önceden yüklenmiş uygulamalarda ve bellenimde bir sorun olup olmadığını bilmek sorununu izole edebiliriz. Telefonunuzu güvenli modda böyle başlatırsınız:

  Cihazı kapatın. Model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar ses kısma tuşu. Güvenli mod, ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Modu gördüğünüzde Ses kısma tuşunu serbest bırakın. Bir soruna neden olan uygulamaları kurun.

Bu moddayken, görünürde bir neden olmadan hala kendi kendine yeniden başlayıp başlamadığını bilmek için telefonunuzu yakından izleyin. Öyleyse, 3. adıma atlayın, ancak yeniden başlatmalar kaybolursa, bir sonraki adıma geçmelisiniz.

Adım 2: Soruna neden olan uygulamaları bulun ve kaldırın

Bunu yalnızca telefon güvenli moddayken yeniden başlatmazsanız yapmanız gerekir. Bunun nedeni, üçüncü taraf uygulamalardan birinin veya bazılarının soruna yol açtığı açıktır. Bu uygulamalar aslında Google Play Store’dan indirdiğiniz veya manuel olarak yüklediğiniz uygulamalardır. Zaten bir uygulamanız varsa, önce sıfırlamak için önbelleğini ve verilerini silmeyi deneyin ve işe yaramazsa, kaldırma işlemine devam etmeniz gerekir.

Galaxy S8’deki uygulama önbelleği ve verileri nasıl temizlenir

  Ana ekrandan, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesini seçin. İstediğiniz uygulamaya varsayılan listede dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Önbelleği temizle. Verileri temizle öğesine ve ardından Tamam öğesine dokunun.

Galaxy S8’inizden bir uygulamayı kaldırma

  Ana ekrandan, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar seçeneğine dokunun. İstediğiniz uygulamaya varsayılan listede dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. İstediğiniz uygulamaya dokunun .Tap Uninstall.Tap Tekrar onaylamak için tekrar kaldırın.

Adım 3: Telefonunuzu Kurtarma modunda açın ve önbellek bölümünü silin

Güvenli moddayken telefonunuzun kendi kendine yeniden başladığını varsayarsak, üçüncü taraf uygulamaların sorunla ilgisi yoktur ve olası bir ürün yazılımı sorununa bakıyor olabiliriz. Yani, yapmamız gereken bir sonraki şey tüm sistem önbelleklerini silmeyi denemek, böylece yenileriyle değiştirilecekler.

Sık sık sistem önbelleklerine erişime sahibiz, ancak yapsak bile, hangi dosyanın bozuk ve hangilerinin bozuk olduğunu belirleyemiyoruz. Tek tek sistem önbelleğini silemeyeceğimizi söylemeye gerek yok, bu nedenle, hepsini bir kerede silmek zorundayız, bu yüzden değiştirilmeleri için. Bunu yapmak için, kurtarma modunda yeniden başlatmanız ve önbellek bölümünü silmeniz gerekir:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu göründüğünde tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ gösterilmeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterilecektir Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri). “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. “Evet” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Önbellek silme işlemi tamamlandıktan sonra, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bundan sonra, telefonun kendi kendine tekrar açılıp açılmadığını bilmek için tekrar gözlemlemeniz gerekir ve eğer öyleyse, bir sonraki adımı yapmaktan başka çareniz kalmaz.

Adım 4: Dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Doğru, telefonunuzu sıfırlamanın zamanı geldi çünkü diğer tüm prosedürler sorunu çözemedi. Ancak, sıfırlama sırasında silineceklerinden önemli dosya ve verilerinizi yedeklemelisiniz. Telefonunuza kaydettiğiniz veri miktarına bağlı olarak, yedeklemeyi tamamlamanız 15 dakika ile bir saat arasında sürebilir. Ancak bundan sonra, telefonunuzun kilitlenmemesi için Fabrika Sıfırlama Korumasını (FRP) devre dışı bırakmayı unutmayın. Bu nasıl yapılır:

  Ana Sayfa ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya kaydırın. Ayarlar> Bulut ve hesaplar seçeneklerini belirleyin. Hesapları Açın. Birden fazla hesap ayarınız varsa, her hesap için bu adımları tekrarlamanız gerekir. 3 nokta simgesine dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun.

Telefonunuzu sıfırlamaya hazırsanız, aşağıdaki adımları izleyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca Android sistemi kurtarma menüsü seçeneklerini gösteren).) “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Galaxy S8’inizi Ayarlar menüsünden de sıfırlayabilirsiniz …

  Ana Sayfa ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Bulut ve hesaplar öğesine dokunun. Yedekle ve geri yükle öğesine dokunun. İsterseniz, kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için Verilerimi yedekle öğesine dokunun. İstenirse, Kaydırıcıyı AÇIK veya KAPALI konumuna getirmek için geri yükleyin. Geri düğmesine Ayarlar menüsüne gidin ve Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla öğesine dokunun. Sıfırla öğesine dokunun. Ekran kilidini açtıysanız, kimlik bilgilerinizi girin. Devam Devam .

Adım 5: Telefonu tekrar mağazaya getirin

Sıfırlama işleminden sonra ve yeni telefonunuz hala kendi kendine yeniden başlatılıyorsa, teknisyenin sorunu çözememesi durumunda değiştirme talebinde bulunmanız için tekrar mağazaya getirmeniz gerekir. Size yepyeni bir değiştirme ünitesi verilebilir ancak her şey doğrulamaya tabi tutulur ve cihazınızla ve onu nasıl kullandığınızla ilgili birkaç soru sorulabilir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.