Yeniden başlatmayı sürdüren Samsung Galaxy A50’i düzeltmek için kolay adımlar

Samsung Galaxy A50 gibi bir akıllı telefon kendiliğinden yeniden başlatmaya devam ettiğinde, özellikle fiziksel ve / veya sıvı hasarı belirtileri yoksa, ürün yazılımıyla ilgili bir sorun olmasını bekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, sorunun gerçekten neyle ilgili olduğunu belirleyebilmek için bazı sorun giderme prosedürlerini uygulamanız ve umarım onu çözmeniz gerekir.

Bu nedenle, bu makalede, nedense yeniden başlatmaya devam etmeye devam eden Galaxy A50’nizin sorunlarını gidermek için size yol göstereceğim. Her olasılığı göz önünde bulundurmaya ve nedenini belirleyene kadar birer birer ekarte etmeye çalışacağız. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda bu sorunu yaşıyorsanız, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, bu sayfada kendinize benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Yeniden başlatmaya devam eden Galaxy A50 Sorunlarını Giderme

Telefonun sahibi olarak, bu sorunun fiziksel ya da sıvı hasarından kaynaklandığını ilk öğrenen siz olmalısınız. Telefonunuzu bir noktaya indirdiyseniz ve bu sorun başladıysa, o zaman muhtemelen bir donanım sorunudur. Ayrıca, bu sorundan önce telefonun ıslanması durumunda, sıvı hasara uğramasını bekleyebilirsiniz. Ancak fiziksel ya da sıvı hasar olmadığını varsayarsak, sorunu gidermek için yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu güvenli modda çalıştırın

Telefonunuzu güvenli modda çalıştırmak, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakacaktır. Telefonun yeniden başlatılmasına neden olan uygulamalar olup olmadığını öğrenmemiz gerekir. Bu nedenle, telefonu yeniden başlatmak için şu adımları izleyin:

    Seçenekler gösterilinceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Güvenli moddayken, sürekli olarak yeniden çalışmaya devam edip etmediğini görmek için her zaman yaptığınız gibi telefonunuzu kullanmaya devam edin. Sorun ortaya çıkmazsa, o zaman gerçekten yeniden başlatmayı tetikleyen bir uygulama olduğu anlamına gelir. İşte sonra yapmanız gerekenler:

    Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun kendi kendine yeniden başlatılmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Öte yandan, telefonunuz hala güvenli modda yeniden başlatmaya devam eder, ardından bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Adım adım donmaya devam eden Samsung Galaxy A50 sabitleme kılavuzunda

İkinci çözüm: Önbellek bölümünü silin

Daha önce kişisel olarak bu sorunla karşılaştım ve sistem önbelleğini silerek düzeltdim. Bunun nedeni, özellikle bellenim güncellemesinden sonra, önbelleğin bozulma ya da kullanılmadığı zamanlar olmasıdır. Sistem önbelleğinin zaman zaman silinmesi gerekir, böylece yenisiyle değiştirilecektir. Bunu yapabilir ve önbellek bölümünü silerek bu sorunu çözebilirsiniz. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Ses kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, her zaman yaptığınız gibi kullanmayı deneyin ve yeniden çalışmaya devam edip etmediğini kontrol edin. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Açılmayacak Samsung Galaxy A50 için hızlı düzeltme

Üçüncü çözüm: Master telefonunuzu sıfırlayın

Bu noktada, ana sıfırlama gereklidir. Bu sadece bir ürün yazılımı sorunu olabilir ve sıfırlama işlemi bunu düzeltebilir. Ancak, özellikle telefonunuzun dahili deposuna kaydedilen önemli dosya ve verilerinizin yedeğini almayı unutmayın. Dosyalarınızı yedeklemeyi tamamladığınızda, Google hesabınızı kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin. Sıfırlamadan sonra telefonun sizi kilitlemesini önlemek gerekir:

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar Uygulamasını açın. Hesaplar ve yedekleyin. Hesap açın. Uygun Gmail adresini seçin. Birden fazla hesap varsa, kaldırmak istediğiniz hesabı seçtiğinizden emin olun. Hesabı kaldır öğesine dokunun. Onaylamak için bildirimi gözden geçirin ve Hesabı kaldır öğesine dokunun. Belleği yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın.

Ardından, Ana Sıfırlama işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy A50 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın ve henüz bir şey yüklemeyin. Bunun yerine, telefonu kullanın ve hala yeniden çalışmaya devam edip etmediğini görmek için gözlemleyin; çünkü hala devam ediyorsa, o zaman mağazaya veya yerel dükkanınıza geri getirme zamanı geldi donanım hatta batarya.

DA OKUYUN: Galaxy A50’nizde Google ve Samsung hesaplarını ekleme veya ayarlama

Umarım, yeniden başlatmaya devam eden Galaxy A50’nizi düzeltmenize yardım edebildik. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu nedenle yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.