YouTube Düğme Denetimlerini Gizleme Değil Nasıl Onarılır

Genellikle, YouTube'da bir video oynattığınızda, ekran düğmeleri hemen veya yalnızca bir dokunuşla kaybolur. Son zamanlarda, duraklama ve video ilerleme gibi düğmelerin dokunduktan sonra bile otomatik olarak kaybolmadığını fark ettim.

Ayrıca, sağ alt köşede yeni bir X işareti simgesi vardı. Kontrolleri gizlemek için her seferinde bu düğmeye basmak zorunda kaldım. YouTube'da video izlemek biraz can sıkıcı hale geldi.

Bu konuyla da yüzleşiyorsanız, ondan kurtulmanıza yardımcı olacağım. Ekran kontrollerini gizlemek için X işaretine basmanız gerekmez.

Başlayalım.

Erişim ve Erişilebilirlik Anahtarı Menüsünü Kapat

Geçenlerde Android 9.0 Pastanın harika bir Erişilebilirlik menüsüne sahip olduğunu okudum. Böylece, Google Pixel 2 XL'deki ayarı etkinleştirdim ve alt panelde bildirimlere, Google Asistan'a, en yeni uygulamalara ve daha fazlasına hızlı erişim sağlayan yeni bir düğme keşfettim. YouTube denetimlerini de etkinleştirdiğini çok az şey biliyordum. YouTube'un normal çalışmasını sağlamak için kapatmam gerekiyordu.

İşte onu kapatmak için adımlar.

Adım 1: Cihaz ayarlarını açın ve Erişilebilirlik üzerine dokunun. Bulamazsanız, Sistem ayarları veya Ek ayarlar bölümüne bakın. Erişilebilirlik ayarlarını bulmak için arama özelliğini de kullanabilirsiniz.

Adım 2: Erişilebilirlik ayarlarına girdikten sonra Erişimi Değiştir seçeneğine dokunun. Ardından bir sonraki ekranda kapatın.

Adım 3 : Android 9.0 Pie kullanıyorsanız, Erişilebilirlik Menüsüne dokunun ve ardından da kapatın.

4. Adım : Cihazınızı yeniden başlatın ve YouTube'u açın.

Önbelleği Temizle

YouTube uygulaması için önbelleği temizlemeyi de denemelisiniz. İşte nasıl yapılacağı.

Adım 1 : Cihaz ayarlarını açın ve Uygulamalar / Uygulama Yöneticisi / Uygulamalar ve bildirimler bölümüne gidin.

2. Adım : Burada, Tüm uygulamalar altında, YouTube'a dokunun.

Adım 3: Depolama ve ardından Önbelleği Temizle'ye dokunun.

Önbelleği temizlemek sizi cihazdan çıkarmaz veya indirilen herhangi bir videoyu silmez. Yalnızca geçici dosyaları siler ve verileri temizlemekten farklıdır.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1278{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/Organised/Cover-Images/1277/how-to-category-guiding-tech-1_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1526653628’);background-size:cover;background-position:center center}

#How-to/Guides

Click here to see our How-to/Guides articles page

Uygulamayı Güncelle

Çoğu zaman, eski sürümlerdeki hataları gidermek için uygulamayı güncellemeniz gerekir. Google Play Store'a gidin ve YouTube ve YouTube VR'ı arayın. Her iki uygulamayı da güncelleyin. Ardından cihazınızı yeniden başlatın.

Web Sitesine Geç

Sorun devam ederse, YouTube videolarını web sitelerini kullanarak herhangi bir mobil tarayıcıda izleyin. Ayrıca, hafızası az olan cihazlar ve internet bağlantısı zayıf olan bölgeler için tasarlanmış uygulamanın daha küçük olan YouTube Go uygulamasını da deneyebilirsiniz.

Also on Guiding Tech
5 Must Know YouTube Tricks for Power Users

Read More

Bonus İpucu: Tam Ekran Modunda Sistem Gezinme Çubuğunu Gizle

Bir video, yalnızca tam ekranda görüntülendiğinde tamamen zevklidir. Bazen YouTube, gezinti çubuğunun tam ekran modunda gizlenmediği ve ambiyansı bozmadığı başka bir sorunla karşı karşıya kalıyor. İşte onu gizlemek için çözümler.

Farklı Bir Uygulamaya Geçiş

YouTube uygulamasında gezinti çubuğunu görürseniz, en son uygulamalar tuşunu kullanarak farklı bir uygulamaya geçin. Yeni uygulamaya geçtiğinizde YouTube uygulamasına geri dönün. Alt çubuk orada olmayacak.

Tip: If you are an Android 9.0 Pie user, you can use the overview selection feature to copy text and images right from the recent apps screen.

VR Modunu Etkinleştir / Devre Dışı Bırak

YouTube uygulaması herhangi bir videoyu sanal gerçeklik (VR) modu ile tam ekran uyumlu hale getirir. Seçenek, video ayarlarında bulunur. Gezinme çubuğunu gizlemek için önce VR modunu etkinleştirmeniz, ardından devre dışı bırakmanız gerekir.

Bunu yapmak, videoyu gezinme çubuğu olmadan tam ekran görünmeye zorlar. Bu yüzden bu modu etkinleştirmek ve devre dışı bırakmak probleminizi çözmelidir.

Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

Adım 1: YouTube videosunu tam ekran modunda açın. Ardından sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun ve VR'de İzle'yi seçin.

Adım 2: VR modundayken, VR modunu kapatmak için X simgesine hafifçe vurun. Normal moda alınacaksınız. Şimdi herhangi bir video izleyin ve gezinti çubuğunu göremezsiniz.

Also on Guiding Tech
How to Customize YouTube for the Best User Experience

Read More

Resim İçinde Resim Modunu Devre Dışı Bırak

Bazen resim içinde resim modu (PiP), uygulamadaki bir hata nedeniyle sorundan sorumlu olabilir. Bu modu devre dışı bırakmak yardımcı olur. İşte nasıl yapılacağı.

Adım 1: Cihaz ayarlarını başlat ve Uygulamalar / Uygulama Yöneticisine git.

Adım 2: Tüm uygulamalar altındaki YouTube'a dokunun.

Adım 3: Aşağı kaydırın ve Resim içinde resim üzerine dokunun. Kapatmak.

PiP modunu seviyorsanız, bu en iyi çözüm değil, ancak sorunu düzeltmek için seçeneklerden biri olabilir.

Kontrolü Kolay

Tüm uygulamalar gibi, YouTube bile zaman zaman bir engelle karşılaşıyor. Umarız yukarıdaki düzeltmeler sorunu çözmenize yardımcı olur. YouTube yayınlandığında ve yayınlandığında, videolarınızı birçok yönden döngülendirip sıralayabilirsiniz. YouTube videolarını indirmek istiyorsanız, bunu yasal olarak yapabilirsiniz.

Ancak, YouTube’da zaman kaybetmek kolaydır. Bunun için ilginç bir şekilde, görüntüleme sürenizi izlemek için bir zaman sınırı belirleyebilirsiniz.