YouTube için Equalizer'ı Chrome ve Firefox'ta nasıl edinirim

YouTube benim nihai şarkı ve video kaynağım. Ne zaman müzik dinlemek istersem (ki çoğu zaman), YouTube'un büyük arşivine dönüyorum. 'Müziğin Sesi' gibi eski klasiklerden, Imagine Dragon'un 'Believer'ı gibi çılgınca yeni hitlere kadar hiçbir zaman eğlenceli ruh halime uymaz.

Yapmam gereken tek şey seçimim için bir şarkı çalmak ve dinamik algoritmaları gerisini halledecek. YouTube'un engin müzik ve video kütüphanesini sevmeme rağmen, çok özlediğim bir şey var Equalizer Desteği.

YouTube, dünyanın fiili video hizmetlerinden biri olarak kabul edilir, ancak ses çıkışını tercihlerimize göre özelleştirmeye izin vermez. Aylak.

Farklı olmak için yalvarıyoruz. Birkaç Firefox ve Chrome eklentisi ekolayzır desteği ekleyerek ses kalitesini artırmanıza izin verir. Ve en iyi şey, grafik ekolayzırlar üzerindeki yolunuzu biliyorsanız, kullanımı kolaydır.

Note: Adding more than one audio equalizer can impact the overall sound output. So, make sure to install one at a time and test.

Also on Guiding Tech
10 Best Live YouTube Channels From Around The World

Read More

1. YouTube için Ekolayzır (Chrome ve Firefox)

Listemizde birincisi, YouTube için uygun olarak adlandırılan Equalizer. Bu eklenti, YouTube videolarının sesini değiştirir ve hatta web sitelerinde ve bloglarda gömülü videolar üzerinde çalışır.

Birçok tarayıcıda desteklenen eklenti, bir düzine hazır ayarı içerir. Yani, tonlarca çaba harcamadan sesi değiştirmek isteyen biriyseniz, bu sizin için olmazsa olmaz bir araçtır.

Yükledikten sonra, video başlığının altında küçük bir ekolayzır simgesi belirecektir. Basitçe üzerine tıkladığınızda tüm ön ayarları göreceksiniz. Tek yapmanız gereken, müzik çıkışındaki ince değişimi hissetmek için listeden birini seçmek.

Başka bir şey yapmanıza gerek yok, sadece Oynat'a tıklayın ve keyfini çıkarın. EQ kontrolüne gelince, YouTube için Equalizer en iyi şekilde temel olarak tanımlanabilir. Herhangi bir bant kontrolüne sahip değildir ve herhangi bir özel ayarı kaydetmenize de izin vermez. Ayrıca, Karanlık modda önceden ayarlanmış başlıkları okumak biraz zor.

Ne yazık ki, gömülü videolarda, diğer modlara geçme seçeneğini bulamazsınız. Ayarları yapmak için bir YouTube videosu açmanız gerekir. Ayrıca, enstrümantal iseniz, kesinlikle 2CELLOS tarafından Game of Thrones temasını vermelisiniz.

İçinizdeki audiophile bant ekolayzırlı bir uzantı arıyorsanız, sizin için başka bir uzantımız var.

Chrome için YouTube için Equalizer'ı edinin

Firefox için YouTube için Equalizer'ı edinin

2. Profesyonel Eşitleyici (Krom)

10 bantlı bir ekolayzır elde etmek istiyorsanız, Profesyonel Ekolayzır sizin için olanıdır. Bu uzantı cilalı görünür ve çıktıyı istediğiniz gibi özelleştirmenize olanak tanır. İşin iyi yanı, YouTube dışında, Spotify ve Google Music'in web oynatıcılarında da iyi çalışması.

Dahası, ekolayzırı kapatmak için basit bir Açma / Kapama düğmesi vardır. Bir bas kafasıysanız, soldaki sürgüleri biraz kaldırarak sağdaki sürgüleri aşağı indirerek başlayabilirsiniz. Unutmayın, burada hafif bir ince ayar ve hafifçe sürtünme, sesi birkaç kat artırmanıza yardımcı olabilir.

Grupların dışında deneyebileceğiniz bir düzine EQ ön ayarı var. Benim tek yakınmam, ön ayar menüsünün çirkin yeşil arka planı. Sadece çok rahatsız edici değil, aynı zamanda isimleri okumayı da zorlaştırıyor.

Bu eklentiyi kullanmak için istediğiniz bir web sitesini (YouTube veya Spotify) açın ve Bu sekmeyi yakala düğmesine tıklayın. Bu, mevcut sekmedeki aracı etkinleştirir. Şimdi, sürgüleri şarkının türüne göre sürükleyin. Evet, bana sonra teşekkür edersiniz.

Profesyonel Equalizer'ı Alın

Cool Tip: Did you know that you can deactivate extensions on Chrome? Right-click on the particular extension icon and select ‘Manage Extensions’ from the menu. Now, toggle the On switch off.

Also on Guiding Tech
10 Most Disliked YouTube Videos Ever

Read More

3. Ses Ekolayzer (Firefox)

Ses Ekolayzer, Profesyonel Ekolayzer ile aynı yolu izler ve 10 bantlı bir EQ içerir. Ayrıca, çalışmanızı kolaylaştırmak için bir dizi hazır ayar içerir. Gruplar diğer ayarlar gibi çalışır, sadece sizin için doğru kombinasyonu bulmanız gerekir.

Buradaki dikkat çekici şey, kendi ön ayarlarınızı tanımlayabilmeniz ve daha sonra başvurularınız için saklayabilmenizdir. Bunu yapmak için ilk açılır menüye tıklayın ve değişiklikleri yaptıktan sonra Kaydet'i seçin.

Bu araç birkaç hazır ayarı kolayca kaydedebilir. Ne zaman yeni bir tane depolamanız gerektiğinde, Farklı kaydet'i tıklayın.

Ses Ekolayzerinde Mono ve Snap gibi birkaç seçenek daha vardır. Değişiklikler gerçek zamanlı olarak gerçekleşse de, geçerli sayfayı yeniden yükleyen özel bir yenileme düğmesi de vardır. Bu, bir gün işler arasında sıkışıp kalırsa kullanışlı olur.

Bu yüzden bir dahaki sefere Burak Yeter'in sesini dinlerken, bası biraz yukarı kaldırdığınızdan emin olun.

Ses Ekolayzerini Alın

4. Ses Ekolayzer ve Amplifikatör (Firefox)

Diğer bir basit ama işlevsel uzantı, Lunu'nun Ses Ekolayzer ve Amplifikatörüdür. 10-bant EQ ve önceden tanımlanmış ön ayarlar gibi normal ziller ve ıslıkların paketlenmesiyle, uzatma onu basit tutar.

Durum çubuğuna yükledikten sonra, üzerine tıklamanız gerekir, farklı profiller seçin ve ses çıkışındaki farkı tecrübe edin.

Onu yukarıdaki uzantılardan ayıran şey profilleridir. Onları kişiselleştirebilir ve birçok ruh halinize göre farklı isimlerle kaydedebilirsiniz. Sadece ayarları değiştirin ve Yeni profil ekle düğmesine dokunun.

Ses Ekolayzer ve Amplifikatörü Alın

Also on Guiding Tech

.camp-list-519{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/200721/How-to-Access-Favorite-Sites-in-Chrome-Quickly_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1533054609’);background-size:cover;background-position:center center}

#Chrome Extensions

Click here to see our Chrome Extensions articles page

Müzik Deneyiminizi Kişiselleştirin

Ses ayarları çok özneldir. Bu nedenle, hazır bir ön ayar çoğu şarkı için çalışmayabilir veya çalışmayabilir. Bu yüzden ideal senaryo, ellerinizi kullanımı kolay bir alete sokmak ve seçiminize göre ayarlamaktır. Ne de olsa, son zamanlarda aldığın bu pahalı kulaklık çiftini haklı çıkarmanın bir yolu olmalı.

Sıradaki: En sevdiğiniz YouTube şarkılarını nasıl döngüde tutacağınızı mı merak ediyorsunuz? Varsa, aşağıdaki kılavuzu kontrol edin.