YouTube videoları nasıl indirilir ve çevrimdışı izlenir

Hepimiz YouTube’da video izlemeyi seviyoruz, ancak bazen favori içeriğimizi çevrimdışı izlemek veya daha sonra da saklamak istiyoruz. YouTube normalde buna izin vermez, ancak her zaman bir yolu vardır. Bu yazıda, YouTube’dan akıllı telefonunuza veya PC’nize nasıl video indireceğinizi göstereceğiz.

Hemen bir şey yarasadan alalım. Genel olarak konuşursak, Google YouTube videolarını indirmenizi istemez, çünkü videoları (ve YouTubers) çevrimiçi videoları görüntülediğinizde gösterilen reklamlardan para kazanır. Google’ın YouTube hizmet şartları şöyle açıklandı: “YouTube’da, o İçerik için Hizmet’te görüntülenen bir” indirme “veya benzeri bir bağlantı görmeden hiçbir İçerik indiremezsiniz.

Kendinizi uyarılmış olarak düşünün. Akılda, teknolojiye gelince, her zaman istediğini elde etmenin bir yolu vardır. Herhangi bir yargılama olmadan, YouTube’dan nasıl video indireceğiniz işte.

Atlamak:

  Resmi yol PC’de gayri resmi yöntemler Android’de gayri resmi yöntemler

YouTube Premium

İyi haber şu ki, YouTube’dan video indirmek için yasal bir yol var. Kötü haber, elbette, bunun için para ödemeniz gerekiyor. Ayda 11,99 ABD Doları karşılığında (6 kişilik aile hesabı için 17,99 ABD doları), bir YouTube Premium aboneliği, temel olarak size reklamsız bir YouTube vermenin yanı sıra indirmelere ve arka planlara izin verir.

YouTube videoları YouTube Premium’da nasıl indirilir

  Videonun altındaki paylaşım düğmesinin yanındaki ‘indir’ düğmesini arayın. Hit ve indirme başlamalıdır. İndirdiğiniz düğmeyi göstermek için düğmenin maviye dönmesi gerekir. İndirmelerinizin ilerleyişini ‘görüntüle’ye tıklayarak da görüntüleyebilirsiniz. Tamamlandığında, indirilen video 30 gün boyunca oynatılabilir.

ytpremdownload

İndirmelere ve ek özelliklere ek olarak, Premium aboneler de YouTube Orijinal içeriğine erişebilir. Premium’un sizin için uygun olup olmadığından emin değilseniz, kaydolurken hala bir aylık ücretsiz deneme hakkına sahip olabilirsiniz.

PC’nizde

ClipGrab Kullanımı

YouTube videolarını (ve diğer sitelerdeki videoları) bilgisayarınıza depolamak veya dönüştürmek için indirmek için kullanabileceğiniz birkaç farklı program vardır. Kendine iyi bak, ancak dışarıda çok fazla tehlikeli program olduğu için. Çalıştığımız güvenilir bir hizmet ClipGrab adında küçük bir program. Ücretsiz bir YouTube video indiricisi ve dönüştürücüsü ve çok az yer kaplıyor. Aynı zamanda Vimeo ve DailyMotion gibi diğer video barındırma sitelerinde çalışır.

YouTube videolarını ClipGrab ile indirme:

  ClipGrab programını PC’nize indirin. .Exe dosyasını başlatın ve Kurulum Sihirbazı talimatlarını izleyin Yüklendikten sonra programı açın ve YouTube arama terimlerinizi yazın. ” Akıllı telefonunuzdaki pil ömrünü nasıl koruyacağınız ” videosunu örnek olarak kullandım. Veya, istediğiniz videonun URL’sine zaten sahipseniz, sadece ” İndirilenler ” sekmesini tıklayın ve URL’yi girin. Videoyu kaydetmek istediğiniz formattan indirme kalitesine kadar istediğiniz indirme seçeneklerini seçin. ” Bu klibi al ” düğmesini tıklayın Bir indirme konumu seçin ve videoyu adlandırın. ClipGrab videoyu indirecek ve dönüştürecektir. Bu kadar!

AndroidPIT ClipGrab Options

4K Video Downloader’ı Kullanma

4K Video Downloader (ve tamamlayıcı uygulama 4K YouTube to MP3), hiçbir kötü amaçlı yazılım tuzağı olmadan iyi çalışan bir programdır. Kalayda söylediklerini yapıyor: 4K’ya kadar video çekebiliyor ve birçok formata indirebiliyor – altyazıları ve tüm çalma listelerini, hatta belirli bir kanaldaki tüm videoları bile kapacak.

Yüklendikten sonra, YouTube’dan veya diğer sitelerden video indirmek için aşağıdaki adımları kullanabilirsiniz:

  Video bağlantısını tarayıcıdan kopyalayın. 4K Video Downloader uygulamasında ‘URL Yapıştır’ düğmesine basın. İndirme penceresinde bir kalite tipi seçin ve ‘İndir’ düğmesine basın. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, indirilen videoyu oynatabilirsiniz.

VidPaw

Topluluk üyemiz ameliaj tarafından tavsiye edilen VidPaw, yukarıda belirtilen hizmetlerle benzer özelliklere sahiptir, ancak güzel ve temiz bir kullanıcı arayüzü için puan alır. VidPaw yalnızca YouTube ile değil, 1000’den fazla video sitesiyle de iyi çalışır. Yalnızca ses istiyorsanız, videoları .mp3 olarak indirme olanağı sunar ve bir Android uygulamasının geleceğine söz verir.

  Düzgün bir numara: VidPaw’ı bu video ile anında çalıştırmak için bir URL’de (“www.youtubepaw.com/blablahblah”) “youtube” sonuna “paw” ekleyin.

Akıllı telefonunuzda

YouTube Premium’un YouTube uygulamasını kullanarak akıllı telefonunuzda da iyi çalıştığını unutmayın, bu nedenle aşağıdaki resmi olmayan yöntemlere başvurmadan önce bunun için ödeme yapmayı düşünün.

YouTube Git

Bu sadece bir tür gayri resmi yöntemdir, çünkü bu doğrudan Google’dan bir uygulama kullanıyor. YouTube Go, Wi-Fi’nin az olduğu ve mobil verilerin çok değerli olduğu gelişmekte olan ülkelere yönelik daha hafif bir YouTube sürümüdür. Bu nedenle, videolar için bir indirme düğmesine sahiptir, böylece kullanıcılar İnternet bağlantısı olmadığında izleyebilecekleri bir video alabilirler. Hindistan’da yaşıyorsanız, Google Play’i Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

Ama daha ayrıcalıklı bir ülkede yaşıyorsanız ve hala YouTube Go’yu istiyorsanız Özelliklerini ve nereden bulabileceğinizi kontrol edebilirsiniz.

Alternatif YouTube uygulamaları

YouTube videolarını Android’e indirme olanağının bir yolu, alternatif bir YouTube uygulaması kullanmaktır. Doğal olarak, Google bunu yaptığınız için çok fazla düşünmez ve bu tür Uygulamaları Google Play Store’da bulamazsınız. Ancak NewPipe ve OGYouTube gibi uygulamalar size bir “indirme” düğmesi verir ve ayrıca Premium’un keyfini çıkarması için normalde ödemeniz gereken özellikleri içeren arka plan oynamasını destekler.

  En iyi alternatif YouTube video oynatıcılarına buradan göz atın

newpipe

TubeMate

Bazı okuyucular, yorum bölümünde TubeMate’i önermek için teklifte bulundular. TubeMate iyi çalışır ve göz attığınız videolarda büyük kırmızı bir indirme düğmesiyle açılır. Ancak, uygulama açık kaynak değildir, reklamları gösterir ve kişisel bilgilerinizi (konumunuz ve aramalarınıza erişim gibi) üçüncü taraflarla paylaşabileceğini sorar. Bazı kullanıcılar TubeMate tarafından yemin etseler bile, yine de NewPipe gibi ticari olmayan bir açık kaynak uygulaması öneririm.

  Neden YouTube Music’i denemelisiniz? Arka planda YouTube nasıl oynanır?

YouTube’tan video indirme yönteminde bu yöntemleri kullandınız mı? Paylaşacak başka uygulamanız veya öneriniz var mı?