YouTube videoları nasıl indirilir ve çevrimdışı olarak izlenir

Hepimiz YouTube'da video izlemeye bayılırız, ancak bazen favori içeriklerimizi çevrimdışı olarak izlemek veya daha sonra izlemek isteriz. Bu, videoyu cihazımıza indirmek anlamına gelir. YouTube buna normal olarak izin vermez, ancak her zaman bir yolu vardır. Bu makalede, YouTube'dan akıllı telefonunuza veya PC'nize nasıl video indireceğinizi gösteriyoruz.

 • YouTube Müzik'e neden denemelisiniz?
 • YouTube arka planda nasıl oynanır?

I don’t know what ransomware is.Is this also the case for you?505012868 participants

Bir şeyi doğrudan sopanın dışından alalım. Genel olarak, Google, YouTube videolarını indirmenizi istemez, çünkü videoları (çevrimiçi) görüntülediğinizde gösterilen reklamlardan (ve YouTubers) para kazanır. Google'ın YouTube için hizmet şartları şu şekilde düzenlenmiştir: " YouTube tarafından bu İçeriğin Hizmetinde görüntülenen" indirme "veya benzeri bir bağlantı görmediğiniz sürece hiçbir İçeriği indiremezsiniz ."

Kendinizi düşünün uyardı. Bu düşünceyle, teknoloji söz konusu olduğunda, istediğiniz her şeyi elde etmenin bir yolu vardır. Herhangi bir yargılama olmaksızın, YouTube'daki videoları nasıl indireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Atlamak:

 • Resmi yol
 • PC'de gayri resmi yöntemler
 • Android'de gayri resmi yöntemler

YouTube Premium

İyi haber, YouTube'dan video indirmek için yasal bir yol var. Kötü haber, tabi ki, bunun için ödeme yapmanız gerekiyor. Aylık 11,99 ABD doları (6 kişilik bir aile hesabı için 17,99 ABD Doları) için YouTube Premium aboneliği, indirme ve arka plan oynatmanın yanı sıra size reklamsız bir YouTube vermenizi sağlar.

YouTube videoları YouTube Premium'da nasıl indirilir?

 1. Videonun altındaki paylaş düğmesi yanındaki 'indirme' düğmesine bakın.
 2. Vur ve indirme başlamalıdır.
 3. İndirmekte olduğunuzu göstermek için düğme maviye dönmelidir.
 4. İndirme işleminizin ilerlemesini 'görünüm''e basarak da görüntüleyebilirsiniz.
 5. Tamamlandığında, indirilen video 30 gün boyunca oynatılabilir.

It’s as simple as hitting a button to download your favorite AndroidPIT videos. / © AndroidPIT

İndirilenler ve ekstra özelliklere ek olarak, Premium aboneler de YouTube Orijinal içeriğine erişebilir. Premium'un sizin için uygun olup olmadığından emin değilseniz, kayıt olduğunuzda bir aylık ücretsiz deneme almaya devam edebilirsiniz.

PC'nizde

ClipGrab Kullanımı

YouTube videolarını (ve diğer sitelerdeki videoları) bilgisayarınıza indirmek veya dönüştürmek için kullanabileceğiniz birkaç farklı program vardır. Kendinize iyi bakın, ancak orada çok tehlikeli programlar var. Denediğimiz tek güvenilir hizmet, ClipGrab adlı küçük bir program. Ücretsiz bir YouTube video indiricisi ve dönüştürücüdür ve çok az yer kaplar. Ayrıca Vimeo ve DailyMotion gibi diğer video barındırma siteleri için de çalışıyor.

ClipGrab ile YouTube videolarını indirme:

 1. ClipGrab programını bilgisayarınıza indirin.
 2. .Exe dosyasını başlatın ve Kurulum Sihirbazı talimatlarını takip edin
 3. Yüklendikten sonra, programı açın ve sadece YouTube arama terimlerinizi girin. Videomuzu "akıllı telefonunuzdaki pil ömrünü nasıl koruyacağınız" videosunda örnek olarak kullandım. Ya da, zaten istediğiniz videonun URL'sine sahipseniz, '' İndirmeler '' sekmesini tıklamanız ve URL’yi girmeniz yeterlidir.
 4. Videoyu kaydetmek istediğiniz formattan, indirme kalitesine istediğiniz indirme seçeneklerini seçin.
 5. '' Bu klibi tut '' seçeneğini tıklayın.
 6. Bir indirme konumu seçin ve videoyu adlandırın. ClipGrab videoyu indirecek ve dönüştürecektir. Bu kadar!

Once you’ve selected your video, set your download options and click ”Grab this clip!” / © AndroidPIT/ClipGrab

4K Video İndiriciyi Kullanma

 

4K Video Downloader (ve arkadaşlık uygulaması 4K YouTube'dan MP3'e), herhangi bir kötü amaçlı yazılım kapanı olmadan iyi çalıştığımız başka bir programdır. Teneke üzerinde yazdığı şeyi yapar: videoları 4K'ya varan kalitede çeker ve çok sayıda formata indirir – hatta altyazıları ve tüm çalma listelerini, hatta belirli bir kanaldaki tüm videoları bile çeker.

Yüklendikten sonra, YouTube veya diğer sitelerden video indirmek için aşağıdaki adımları kullanabilirsiniz:

 1. Video bağlantısını tarayıcıdan kopyalayın.
 2. 4K Video Downloader uygulamasında 'Url Yapıştır' düğmesine basın.
 3. İndirme penceresinde bir kalite türü seçin ve 'İndir' düğmesine basın.
 4. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra indirilen videoyu oynatabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzda

YouTube Premium'un akıllı telefonunuzda YouTube uygulamasını kullanarak çalıştığını unutmayın. Bu nedenle, aşağıdaki resmi olmayan yöntemlere başvurmadan önce bunun için ödeme yapmayı düşünün.

YouTube Go

Bu, yalnızca Google’dan bir uygulamayı kullandığı için yalnızca bir tür resmi olmayan yöntemdir. YouTube Go, Wi-Fi'nin az olduğu ve mobil verilerin çok değerli olduğu gelişmekte olan ülkeler için tasarlanmış daha hafif bir YouTube sürümüdür. Bu nedenle, videolar için bir indirme düğmesi bulunur, böylece kullanıcılar İnternet bağlantısı olmadığında izlemek için bir video çekebilir. Hindistan’da yaşıyorsanız YouTube Go’yu Play Store’dan indirebilirsiniz.

Ama ya daha ayrıcalıklı bir ülkede yaşıyor ve hala YouTube Go’yu istiyorsan? Özelliklerini ve buradan nereye ulaşacağını kontrol edebilirsiniz.

Alternatif YouTube uygulamaları

YouTube videolarını Android'de indirme becerisinin bir yolu da alternatif bir YouTube uygulaması kullanmaktır. Doğal olarak, Google bunu yaptığınız için çok fazla düşünmeyecek ve Play Store'da bu tür uygulamaları bulamayacaksınız. Ancak, NewPipe ve OGYouTube gibi uygulamalar size bir "indirme" düğmesi sunuyor ve arka planda oynatma özelliğini de destekliyor. Bu özellik, Premium'un ödemesini yapmak için normalde ödeme yapmanız gereken özelliklere sahip.

 • En iyi alternatif YouTube video oynatıcılarına buradan göz atın

NewPipe’s download button is right there on the top. / © AndroidPIT

TubeMate

Bazı okuyucular yorumlar bölümünde TubeMate'i önermek için çıldırdı. TubeMate iyi çalışıyor ve göz attığınız videolar üzerinde büyük kırmızı bir indirme düğmesiyle, indirmelere yönelik olarak açık bir şekilde tasarlanmıştır. Ancak, uygulama açık kaynak değildir, reklam gösterir ve üçüncü taraflarla paylaşabileceği kişisel bilgileri (konumunuz ve aramalarınıza erişim gibi) ister. Bazı kullanıcılar TubeMate'e küfür etse bile, bunun üzerine NewPipe gibi ticari olmayan bir açık kaynak uygulamasını tavsiye ediyorum.

YouTube'dan video indirme hakkında bu yöntemleri kullandınız mı? Paylaşmak için başka uygulamalarınız veya ipuçlarınız var mı?